Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

l-am adus aici la calculator...la tzitzi...

deci Miki, Andra a luat-o de-a busilea?? felicitari!!! Acum sa vezi ochii cat cepele la jucariile mici, cum spuneai si tu..Arsenie se leagana in 4 labe deocamdata...adevarat e ca eu nici nu prea-l las pe jos sau intr-un spatiu deschis, mereu e in scoica, carut, brate..nu am timp de el deloc...
Roxy, tu esti slabatura, mami, esti o fericita, papi ce-ti doresti si nu se vede nika...Nu prea sunt eu invidioasa de fel, dar acum..parca-parca...
yvyana, bucurati-va de munte si de aer curat!!
Alina ce mai faceti? da, ne-a fost dor de voi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Am vazut ca vorbiti despre vigantol. Mie dr. pediatru nu mi-a zis nimic de termenul de valabilitate de la deschiderea sticlutei. Oricum ma voi mai documenta si poate o sa intreb la urmatoarea intalnire.
Oricum, noi luam doar 1 picatura odata la 2 zile pentru ca la 2 luni a observat dr. pediatru ca are fontanela cam mica. A mai ajutat si soarele la aportul de vitamina D.
O intrebare pentru fetele ai caror bebiti au deja dintisori: ce simptome au avut inainte de eruptia dentara?
Pitica mea este cumintica foc, dar de vreo saptamana este agitata ziua, nu mai vrea sa pape supita de legume, iar noaptea se mai trezeste cateodata plangand (ea doarme de obicei de la 23 la 8:30 - 9).
Era sa uit LA MULTI ANI! sarbatoritilor.

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:


Lparpala: aceleasi simptome le are si pitica mea, uneori vomita dupa masa si are temperatura pana in 38grd C in zilele in care e foarte urlacioasa si asta se intampla de o luna si nici urma de dintisori... Oricum mi-a zis pediatra ca simptomele pot sa apara cu 2 luni inainte.

Simona: mersi, esti o mamica tare descurcareata cu cei 3 ingerasi scumpi si tare ochiosi, offf ce patanie cu creionul in nasul puiului... eu cred ca ma panicam si ajungeam pe la ugente. Pupici!

Pitica mea doarme de la 18:00 si eu o astept sa-i dau tzitzi, dar vad ca aerul de munte a dovedit-o de data asta... ce foiala? ... ce dureri de dinti? ... ce fomica? ...
somn, nenica... si eu ma plictisesc si n-am nici wi-fi sa stau pe laptop macar, ma chinui cu telefonul.... Bine macar ca doarme si recupereaza orele nedormite si maraite de zilele astea.


S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alina.n bine ati revenit!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia nu dormi???


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

am muncit azi... am facut curat si pe balcon( am spalat si cu Domestos pe jos).... am cumparat si flori de toamna, am schimbat ghivece....am facut luna in casa... si pt ca la mine e inca sambata am ultima masina la spalat
Dodo a mea papa mai bine pranzul de cand ii fierb carnitza cu legumele si nu-l blenduiesc de tot... il las asa mai mare...
spre seara am fost la shopping ca numai ne mai veneau pijamalele, i-am luat si body, si niste bluzitze cu gat si un fel de set de pulover cu raiati( raiatii turcuaz si pulovarul gri-bej cu model turcuaz si roz), s-a facut si cealalta de haine... eu nik.... ca era tarziu si numai aveam timp... oricum vreau sa ajung la H&M ca am vazut pe site ca au ciorapi 200 den...
maine mergem sa schimbam o bluza de-a mariei ca era mica si un set de bluze de-al Andrei ca e 74 si e fixa la maineci.... restul lucrurilor le-am luat 80...
va las ca vad in ceatza...
alina. n , tb sa-ti spun ca de fiecare data cand fac maioneza, icre sau mujdei cu blenderul lui Dodo ma gandesc la tine si-ti zic de sanatate

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

nu dorm yasmy, am facut un dus..eilalti dorm. si ma relaxez..c

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Buna dimineata!!!

aseara am avut musafiri, prieteni care au o fetita de 2 ani! Zana mea a fost tare fericita i-a zimbit, s-au mangaiat, au povestit in limba lor.. e prima oara cand are contact cu un copilas in parc sta in carucior, interactiunea cu alti bebei e minima! Oricum i-a placut asa mult ca si dupa plecarea lor a fost tot o veselie si ar fi vrut joaca si povesti In mod normal ea doarme la 8:30 cel tarziu, aseara abia am culcat-o la 11 noaptea pe viitor incerc sa fac mai dese astfel de intalniri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna dimineata!
Am avut o noapte tare nasoala...Eduard continuua sa se trezeasca peste noapte pt a manca si una peste alta astazi s-a trezit la ora 7 cu un mare chef de joaca. Mai stam putin si ne pregatim sa mergem la biserica sa il impartasim . Duminica frumoasa mamici!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, si dam de baut! Astazi avem 6 lunite!


Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput