Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gimihaela spune:

strumphitza: eu am dat vigantol 2 picaturi pana la 4 luni, dupa care medicul mi/a zis sa cresc pana la 4 picaturi. Si cu toate astea tot se pare ca bebita nu asimilat foarte bine. Din ce am citit aportul de vitamina D depinde de foate multe, printre care cat de insorit este mediul de viata, de prematuritatea bebelusului, de organismul acestuia si multe alte conditii medicale. Cred ca medicul stie cel mai bine cata Vit.D este necesara unui bebelus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gimihaela spune:

Sa va bucurati de sfarsitul de saptamna, sa aveti parte de mult soare si de caldurica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu la ambii copilasi am folosit sticluta de vigantol pana a fost gata!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Hello!!!!

Asta ca sa ma iertati pt absenta de pe forum

Sunt tare prinsa cu cei mici ,de cand am venit de la ai mei sunt singura cu ei toata ziua si imi ocupa tot timpul.Intru pe net dar nu apuc sa citesc din urma si nu prea imi vine sa scriu asa in afara subiectului.
imi mai dati si mie pe PM parola la album ,poate reusesc sa pun poze cu Alex.
Multumim mult pentru urari si noi va dorim la toti sa cresteti mari si sanatosi
Alex sta in fundulet singur,se joaca in fundulet, merge de-a buselea foarte bine si se agata de ce ii apare in cale ca sa se ridice in picioruse, sta putin dar nu are putere inca.
A crescut are 9kg si cred ca vreo 74cm(asta dupa haine).

Pupici multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?
eu am terminat toata treaba, am avut un spor....am doborat lenea
acum cand sa iesim afara, i-am dat sa suga Anastasiei si poc a si adormit. o las sa doarme, ce sa fac....

o astept pe mama ca a facut un tiramisu si vine sa ne aduca si noua, draguta de ea. sa nu ramanem noi cumva neindulciti

fetelor, am observat ca de cateva zile Anastasia nu mai cere san dupa masa de pranz, inseamna ca incepe sa-i tina mai bine de foame mai ales ca papa mai mult, nu ca la inceput. asa ca dupa masa de pranz ma mulg.
mie mi-e frica sa nu scada lapticul prea tare daca ea nu mai suge dupa mese.

ailed la inaltimea ta arati super cu greutatea asta, nu te mai stresa. inghetata stiu ca nu ingrasa asa tare. eu bag inghe mereu

bb_yasmi am tate acum ca am lapte, sa vad dupa cu ce raman si fund...eee, ce fund aveam mai demult, bombat, mult mai fain. acum nu mai este chiar asa pentru ca am mai si slabit. dar eu il lucrez sa ramana sus



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alina.n ma bucur ca sunteti bine. dupa cum ai vazut ne-a fost dor de tine
abia astept sa-l vad pe Alex, cred ca este un dolofanel nazdravan

hai ca-ti trimit eu PM


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

s-a trezit Anastasia, iesim afara. tare mult a mai dormit



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna![left]Strumfi mie mi-a spus medicul ca vigantolul se da 3sapt dintr-o sticluta timp de doi ani si nu cred ca o sa fie nevoie de supliment k sa bronzat dodo toata vara de toti spuneau k e brunetica la fel ca mine da de unde ea e alba k branza.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Seara buna fete...
Eu tot cred ca treaba cu vigantolul e pur comerciala....eu am tot uitat insa sa i-l dau..si totusi mai schimb sticlutele asa cam la 1-2 luni...e totusi f ieftin...

Delia ziua in care si-a bagat creionul in nas a fost ultima in grupa aceea(pura coincidenta), apoi i-a mutat (vreo 6 copilasi printre care si ai nostri) sus la mansarda...erau 38 in prima grupa si iti inchipui ce grija aveau de ei. Acum sunt la o grupa pregatitoare la 3,6 ani. A doua zi cand am descoperit creionul nu am mai coborat sa vorbesc cu ele ca eram si cu David si cu Arsenie dupa mine..Eu zic ca esti super ok la inaltimea ta...Pai eu am 59-60 la 1,69.. as vrea sa mai dau 3-4 jos..
Miki palmierului i-am cumparat o farfurie cu rotitze, il mai inalta si ea..am sa pun o poza mai explicita, nu e chiar f inalt, dar e bogat. Noi l-am primitnu stiu insa dc are suficienta lumina acolo...nu prea stiu unde sa-l pun. Acolo cred ca e cel mai potrivit loc totusi. Poate voi ajunge si eu odata la Green City, prea imi place cum il descrieti.Sa stii ca si eu m-am gandit mereu ca dc ne mutam la casa copiii vor fi dependenti de noi mereu...Totusi pana ajung ei la 14-15 ani se vor mai schimba lucrurile peste tot...sper cel putin!

revin...plange...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:



Hello mamici!

Superba e vremea la munte si piticoata mea s-a simtit mult mai bine, asta pentru ca a dormit mai bine.
Va scriu de pe telefon ca nu mai merge wi-fi-ul in vila si e cam greu.
Am intrat in special pentru Roxy: Larisa nu mai vrea san dupa fructele de la ora 10:00 de doua zile, desi noi am inceput diversificarea acum o saptamana; acum papa cam 150-170ml - cca 170-200g ca am si cantarit :) si nu mai vrea san decat dupa vreo 2-3 ore, dar eu nu m-am muls; i-am dat cand a vrut ea si s-a reglat productia ca in rest se satura doar cu laptic si am si seara destul :) - noi inca nu am inceput cu legumele, de saptamana viitoare incepem; initial m-au durut sanii putin si a curs laptic si am pus-o sa pape doar putin cat sa-i detensioneze, ca oricum nu am cum s-o fortez sa suga, daca ea nu vrea; eu zic ca vei avea laptic in continuare chiar daca suge mai rar, daca te mulgi acum va trebui sa faci asta in continuare ca vei stimula productia.
Pupici!
Un week-end placut tuturor!






R

Mergi la inceput