Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Crissy,coprocultura. Eu am luat din scutec ca Nu aveam cum altfel.
Mi-au recomandat ca in ziua aia inainte de recoltare si cu o seara inainte
sa Nu o dau cu creme la fund. Sa iei din 3 locuri diferite- de pe pampers
Si unele laboratoare cer recipiente cu gel

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:


ALICE,Victor doarme ziua in patut si noaptea cu noi in pat,nu stiu pina cind,e un rasfatat,e ultimul

CRISPO, Roby e un rebel, chiar si la scoala, mi-a spus ca el se pliciseste in cl I, sa faca liniute si atit,,el vrea teme si calcule, asa cum are frate-su'.In pauze alearga pe holurile scolii, cu prietenii lui, se mai bate cu alt baiat,vechi coleg de la gradi.Temele acasa sunt un cosmar(pt mine), nu are rabdare, e grabit, vrea sa stearga cu picul(nu are voie inca), ce sa mai e un berbec adevarat, incapatinat tare, are penarul plin ochi cu toate stilourile ,i le-a luat si pe alu' frate'su, e mare colectionar, si mare stringator, el stringe bani,are banii lui pe care ii numara zilnic,ioi(vorba Cristinei)Va mai povestesc eu ce patesc

OANA, eu am masina www.altex.ro/masina-de-copt-paine-moulinex-ow3022-1kg-12-programe-600w-argintiu#product-tabs" target="_blank">ASTA de copt piine, am luat-o la pro,otie din carefour, sigur de Craciun vei gasi astfel de promotii ,gaseste Mosul ceva.

Si eu recomand aerosolii pt orice problema cu nasucul, sau tuse,sau raceala.

OANA, CRISSY,SANATATE PUIUTILOR!

Merg sa vad pozele de OCHIDUT

Ati vazut stirea cu accidentul din Baia Mare parca, mama si copilul au zburat prin parbriz, nu purtau centuri de siguranta,au intrat un tinar in ei...

Merg sa dorm si eu, gasca doarme demult,sotul pune de-o piine pt dimineata.Apropo OANA, masina asta poti sa o programezi tu astfel incit piinea sa fie gata cind vrei tu, doar ii pui ingredienetele de seara,si dimineata te trezesti cu miros de piine calda, si de cafea facuta de sot(al tau sot)
Noapte buna!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Crissy, la Medical Test dadeau recipient de colectare de cultura cu mediu (gelul ala de care spune Oana) sunt sanse mai mari sa iasa concludent rezultatul. Se recomanda ca proba sa nu fie luata din scutec 1 din cauza urinei, dar indiferent cum ii recoltezi, incearca sa-i iei proba mai de la suprafata, 2 pt a evita o 'contaminare' a probei cu diferitele substante din scutec.
Arata si limba Bea!! !!
dulce, sa fie de la dintisori (si astia sa iasa repede)!

Oana, pozele superbe! Voi sunteti f frumosi! Peisajele incantotoare!! Si m-ai pus acuma pe zdruncin cu tiramisu!

Azi puiul meu m-a facut cu nervii . Cate urlete ies, bre, din asa un plodenstein . S-a suparat si s-a apucat de urlat de m-a lasat masca, ba ca nu am vrut sa-i primesc lingura de lemn in gura (asta dupa ce mi-a umflat buza), ba ca nu il ridic suus, la aplica din sufragerie, la care nici tati nu ajunge . Greu, dom'le, greu! Daca la noapte ma ia din nou in serii, cred ca maine ma tot duc in lumea mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Buna seara mamici!

Va rog sa nu va suparati pe mine ca n-am mai intrat nici macar sa va citesc pt ca sunt f f aglomerata cu amenajarea apartamentului.

Pe Raducu il car cu mine peste tot, iar cand doarme, mai fac ceva de papa si intru pe net pt fel de fel de informatii utile pt amenajare.

Am fost cu Raducu la dr homeopat (dr. Nichita) din Galati sa tratam si noi iritatia de care stiti (mai ales fetele de MI). sapt asta ar fi a II a sapt de tratament si mare lucru nu se vede. De 2 zile e racit si tot pe tratament homeopat suntem...speram sa treaca!

Cristina Serban, ai auzit de dr Nichita? Ce stii de ea? Are cabinetul pe Faleza. Noi am ajuns la ea prin recomandare....cred ca 30% din copii Brailei sunt tratati la ea

AM COPIL INTARCAT!!!
De o sapt l-am intarcat si baiatul s-a conformat.......a mai plans el de vreo cateva ori dupa tzitzi dar l-am luat cu altceva si a mai uitat.
Se pare ca n-a uitat de ea ca si azi mi-a cerut dar sunt hotarata sa nu-i mai dau
In masina, stau si eu in fata, ca daca sunt langa el in spate mai rau il agit si vrea tzitzi sau in brate. SIngurel sta mult mai linistit

Va pup pe voi, cat si pe fiecare delfinas in parte! Multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

katalina, si mara doarme in pat cu noi, si nu e ultima da asa mi'e drag cand ma mai trezesc peste noapte sa stau sa o admir. sau cand ma ia in brate in somn. sau dimineata cand ma pupa sa ma trezesc si ne dragalim
sa vad cum fac dupa ce nasc.

azi a fost randul meu sa ma intalnesc cu ochidut in parc s'a facut domnisoara in toata regula larisa, si e cuminte tare. m'am bucurat sa le vad

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Buna seara

va mai amintiti si de noi? daaa, din pozele de pe FB

deci...am fost in weekend la Munchen, a fost de vis!!! vreme superba, ne-am plimbat de dimineata pana seara, am savurat in liniste capucino si bunatatile de la patiseriile richard cu mancarea nu prea m-am impacat, prea multa carne pentru gustul meu...duminica am stat jumate de zi in English Garnder si ne-am plimbat pe cheile Isaarului...English Gardner e un parc imens in inima orasului, unde fac oamenii surf, mergi la plimbare, la plaja si sunt chiar si nudisti acolo, in vazul lumii...o groaza de biciclete in oras, asa imi place, aer curat, nebunie!!!

Andrei cu bunicii a fost foarte bine, mai greu la intoarcere luni am avut parte de crize maxime, mai ales ca am plecat eu la birou, de la 3 nu se mai intelegeau cu el...acum cred ca ii ies si ceva dinti si urla nene, din orice. cum zicea si alina mai devreme, nu ii faci pe plac, urla aseara i-am dat nurofen, nu mai stiam cum sa il calmez in schimb in seara asta asa de scump a fost, ne-am jucat frumos, nu a mai facut nici o criza nimic de-ar fi mereu asa....

Andrei mi se pare ca pe zi ce trece invata mai multe...ca l-am vazut pe Victor cum face vai vai, i-am aratat dimineata lui andrei si acum face si el intr-o zi m-am certat cu mama si i-am zis lui andrei ca bunica face "uuuu uuu" si am dat din maini, acum cand il intrebi cum face bunica da din manute si zice uuuuu, uuuuu la bunicu pocneste din degete

daca ii zic cate zile mai are tati pana vine acasa , imi arata degetelele sa numaram

imi aduc aminte ca citeam joculete lui crissy el stie de sus si jos, stie ca sus e luna , mereu ne-o arata...si am vazut in seara asta ca a inceput sa nimereasca sa puna formele la cutia cu biscuiti...

nu stiu cand a crescut si a invatat asa de multe...mie mi se pare tot mic e greu doar ca inca nu vorbeste si ne trateaza doar cu mmmm, mmmmm, pe diferite tonalitati, in functie de cum executam comenzile

aa, ceasul este tic tac (asa zice mami) sau ta-ta (asa zice Andrei multe cuvinte se invart in jurul lu mama si tata, dar au alte intelesuri....

cam asta despre noi...aaa, si s-a facut asa de rau la mancare, nu ai vazut asa ceva, desi de cateva zile vrea sa pape singurel cu lingurita si chiar nimereste il las, asa ca azi bunica a uitat sa ii dea pantalonii de afara jos, si avea mamaliguta si in cap, si pe pantaloni, si in pampers si ii zic BRAAVOOOO cand nimereste gurita, asa ca el e incurajat sa mai incerce si apoi zice "iiiaaaoooo"""

aseara am realizat ca eu i-am luat la copilu meu ulei de peste de la lisy, si nu ulei de ficat de cod desi eu asta cerusem, dar pana aseara nu am realizat sper sa nu fie nici o problema...dar se vede pe unde umbla mintea mea

va pup. noapte buna maine seara vine tati

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Neata neataaaaa!!!.... "s-a trezit mustataaaa"......

Dau eu cu lapte si cu cioco amaruie.

Eu mi-am condus sotul dis-de-morning caci a plecat in acest we la Cluj-Bistrita la o conferinta. Prin urmare am ramas singurea cu picii si deja mi-e dor de el. O s-o chem pe mama sa stea cu noi ca mi-e urat singura. Noroc ca am si eu un we plin, in seara asta o petrecere la un cumatru si duminica iar petrecere la alt cumatru...nu ca-i fain?? Asa ca in dupa-amiaza asta dau fuga la cumparaturi, sa vad cu ce-i innoiesc.

MICHELE, multumim de retete… Ufff…la fel cum ai zis si tu, am momente cand imi vine s-o mananc pe puica mea, sunt innebunita dupa fetele si mutritele ei, ma simt parka indragostita de ea nu alta… Dar stiu ca e absolut normal si toate trecem prin asta..

Crissy, multa sanatate. Si felicitari pt Bea, pentru noile cunostinte. Bravo mami!!

Oana ce poze superbe am vazut... Si Larisa o frumoasa plimbareata. De cand cu voi fetelor am atatea locatii pe care imi doresc sa le vad..hihihi...incat ar trebui sa plec de pe acu, ca sa ajung.

Tina, felicitari pentru intarcat. Il pupam pe Raducu sa uite repede de tzi-tzi. Din pacate nu stiu sa-ti dau informatii de dr. Nichita. Abia acum sunt si eu in cautare de homeopat, dar n-am auzit pe nimeni de ea. Imi pare rau! Daca te declari multumita la sfarsit sa imi spui si mie. Pup.

Racusor, ce dulce e Andrei. Cum a surprins-o el pe mami si ea a realizat ca are baiat mare. Ufff…de acum mereu o sa ai parte de momente din astea..si o sa zici..cand a crescut??? Stiu ca pare un stereotip…dar cu siguranta toti traim sentimental asta cand ne vedem piticii, si nu o data…de nenumarate ori.

Ma duc sa ma mai uit nitel la Desperate Housewives, ca mi-a ramas episodul de aseara neterminat. Sa apuc sa-l vad pana se trezeste mandra. va pupik. O zi buna!!!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Buna dimineata!!!

Multumim de cafea CRISTINA

Uitasem cum e sa dormi o noapte intreaga fara nici o trezire

Fetele care si-au facut Papa Nicolau,e dureroasa procedura de recoltare?Ca eu trb sa ma duc luna viitoare si am o frica in mine,asa sunt satula de controale
Noi in week-end suntem home alone,iarasi sunt seminarii prin tara .Asa as fi vrut sa mergem si noi dar la cum e vremea asta

OANNA pana la urma la ce biscuiti ati ramas?Leibniz?Noi am luat BellVita Start,Paul pur si simplu ii adora.Sunt foarte gustosi,e bataie pe ei de multe ori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata!

Kata, e nazdravan bine Roby! Tare imi place cum povestesti tu de ai tai!

Alice, chiar vroiam sa te intreb: cum faceti cu dormitul cand vine baietelul? V-ati gandit la nume?

Adriana, ai mai fost la eco? S-a confirmat ca e tot fetita?

Copilul meu a dormit ieri la amiaza 3 ore aproape, cu mine in pat langa el. Azi noapte de la 9 la 6, cu cateva treziri de suzi, baut Lp, stat treaz o ora, apoi somnic pana la 9.

Biscuiti- ii dau Hipp pt copii - cam unul pe sapt. Nu prea ii dau...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata fetelor

Crissy ce tare e Bea cu limba...sper sa fie de la dinti kk moale

Tina felicitari pt intarcat...ai baiat mare

Racusor vezi ce bine v/a prins vacanta

Bumblebee eu chiar ma intreb cum mai rezisti

Btz nu doare ci doar e o senzatie mai ciudata

Noi ne pregatim sa plecam la tara...astept sa vina mama si tata sa ne ia....deci ne auzim duminica sau luni..va

Mergi la inceput