Clasa I * 2011 - 2012 [7]

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Chiar daca nu am inca o scolarita, nu ma pot abtine sa nu intru la acest subiect. E asa de dragut si un pic emotionant.
Succes tuturor boboceilor! ... si mamicilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui mina

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

pita cu oo adica felie paine => lapte => ou batut => ulei incins = bundaskenyeru`ardelenesc

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela



Adica friganele, bre?

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului
www.tocanadecuvinte.blogspot.com" target="_blank">TocanaDeCuvinte
Some people dream of success...while others wake up and work hard at it


nu stiu, dar probabil daca implica ingredientele


fi`mea moare de frig in fiecare dimineata, isi ia vesta, geaca, bereta n cap restu` s in tricou



_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

pita cu oo adica felie paine => lapte => ou batut => ulei incins = bundaskenyeru`ardelenesc

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela




Adica eu fac bundes...cum zici tu de ani buni si nu stiu??? :))

Mi-ati facut pofta, oricum.

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui mina

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

pita cu oo adica felie paine => lapte => ou batut => ulei incins = bundaskenyeru`ardelenesc



Adica friganele, bre?



Asa numim si noi "reteta" asta, friganele ... servite mai ales dimineata in wk, unse cu miere de albine si asortate cu o cana de lapte
... dar cred ca "merg" si la scoala, fara miere ...

mina - am citit recomandarile tale de la tigaia dry-cooker, ma gandesc si eu serios la investitia asta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

si impachetata in stanioale se mentine foarte bine 1-2 ore, sa stiti. de murdarit nu ma bag, are servetele, sapun, apa, treaba ei ce face

am sunat acum pt chitara, ca m a innebunit cupilu`. dar merita o sansa. ora la scoala = 25 lei noroc ca e o data / saptamana.
acum musai sa gasesc doamna care face pictura ... sa scap de gura cuiva, nu zic cine ...


_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neataaa.

Mama ce super idee cu friganelele , ca ii plac tare Alexandrei. Eu tot de friganele le stiu, dar fiica-mea le numeste "paine cu ou".

Uitasem sa va spun ca am dat testele saptamana trecuta, a venit cu FB-urile acasa si am prestat jocul de PSP. Care nu ii place. Macar nu a cerut altul. Testele au fost pe modelele de la Minister, au schimbat pozele, propozitiile, dar aceleasi cerinte au ramas. Le-a corectat indulgent totusi ca fiica-mea a luat FB si a pus 2 silabe la "bec". Ma rog, daca nu o fi explicat ca e "lampa".

Eopoeea stilourilor continua. Aseara m-am murdarit si eu pe maini, degeaba tin teorie copilului. brrr, nu le suportam nici eu cand era scolar. I-am pus cele 2 Bic-uri azi, sa vedem cum merge.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

eu am scris cu herlitzu` bengos care traieste de 2 ani, unul simplist cu cauciuc in partea de tinut, ii dau nota 10*
Giulik a scris cu ala princess (16 lei cu pic bonus) scrie finut dar nu aluneca pe foaie, e la egalitate cu mypenul
btw caiete, tot herlitz am nimerit, ca ieri m am uitat ce scrie pe ele si sunt fine si s ok, la pret tot atata costa cat orice caiet normal, DAR sunt mai mici cu vreo 2 mm nu stiam dc 2 din 4 se balangane in acelasi tip de coperta

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Apropo de coperti, unde ati gasit (in Buc ma intereseaza) marimi potrivite pt culegeri si caietele tip? Astea au dimensiuni atipice...

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

ai nostri inca nu scriu cu stiloul, vor scrie doar cand incep literele

noi la friganele le zicem bundas kenyer (din limba maghiara )

azi i-am facut lui David un orar cu imagini, va fi mai usor pentru el sa retina ce ore are in fiecare zi

edit: nici eu nu am gasit coperti pentru carti

Mergi la inceput