Pufi de ian-febr 2010 (44) - LMA Lorex !

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

eu azi am trait un vis devenit realitate... in versiunea demo doar... tati al nostru si-a luat liber de la servici ca sa ne duca in parc Cismigiu... doar ca ne-am miscat greu din casa si acolo am stat doar o ora, Kay n-a prea sarit pe tobogane, leagane, caluti si balansoare, era mai mult preocupat de puzzle-uri, nu tu suc, nu tu pizza la debarcader ca hai inapoi ca tre sa plece la servici si se face si ora de somn al copilului si nu cu ratb ci cu taxi ca ne grabim... per ansamblu, distractie 10%, deranj restul... dar a fost foarte binevenita ideea, am vazut lebede albe si negre (m-am hotarat lebada neagra e preferata mea), pauni si paunitze...

acum ne ducem sa bagam un somn de frumusete ca deseara am zumba... si sotul ma "lasa" doar daca fac eu de mancare, sa nu fie el nevoit sa stea si cu copilul si la cratite ca ii shifonez rau barbatia....





E si asta un inceput. Data viitoare o sa fie perfect.

La noi majoritatea iesirilor in formatie completa sunt asa si asta pt ca tati nu are aproape deloc rabdare. Se plictiseste repede intr-un loc... cum e vorba aia "e mereu cu haida-n traista". Dar mi-a placut tare de tot de el cand am fost la munte ultima data. Nu s-a mai grabit nicaieri si s-a cunoscut.


Si seara asta pot sa spun ca a fost una reusita. Am iesit eu cu copiii in parc si dupa servici a venit si tati. Si pt ca toata primavara si toata vara am facut aproape in fiecare seara acelasi lucru... adica am iesit in parc pana ne-am saturat de el... azi ne-am urcat toti in masina si ne-am oprit la 10 km de oras ... in fine,pe malul Dunarii, de fapt chiar la trecerea cu bac-ul catre Bulgaria. Am cautat pe net niste poze ca sa vedeti cat de frumoasa e zona, dar n-am gasit nici una din pacate. E si un restaurant super chiar acolo, pe malul apei... stai pe terasa si ai Dunarea in fata si dincolo vecinii nostrii bulgari. Si a tot insistat tati sa stam si noi sa mancam o clatita si sa bem un fresh ceva, i-am luat si Marei o portie de paste cu branza... si ne-am intins pana la 20.30. Am venit pe urma intr-o mare viteza cu ei acasa sa le fac baie, sa-l ghiftuiesc si pe Dav si sa-i bag la culcare ca maine iar e zi de gradi si trebuie sa fim odihniti.


Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Gata, ma duc la culcare ca am ramas de carutza. Toata lumea sforaie, numai eu nu.


Sa avem o noapte buna.

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Nyny evident ca eu ma bag. Chiar ma gandeam ca nu am mai apucat sa intalnim pufii vara asta.

Abia astept sa va cunosc, sper sa fie vreme buna.
Si...super iesire! Cine spunea ca nu te poti relaxa si cu 2 copii mici?

As fi vrut sa raspund si eu mai mult dar e asa tarziu si maine ne trezim devreme. Va pup si sa aveti o noapte linistita!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza
e gata

Dragos a adomit aseara la 8:30...la 6 si un pic era fresh

acum ne pregatim de cresa...revin

-----------------------------------------
Alexandra si Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza...sarumana de coffe...

ma duc la mancare...shmotru & co...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Nyny evident ca eu ma bag. Chiar ma gandeam ca nu am mai apucat sa intalnim pufii vara asta.

Abia astept sa va cunosc, sper sa fie vreme buna.
Si...super iesire! Cine spunea ca nu te poti relaxa si cu 2 copii mici?





Suuuper!! Abia astept... stabilim pe mail sau pe PM locatia si ora. Eu vin unde ziceti voi...

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

neatza
e gata

Dragos a adomit aseara la 8:30...la 6 si un pic era fresh

acum ne pregatim de cresa...revin

-----------------------------------------
Alexandra si Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem



Sarumana pt cofee ...

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Nyny evident ca eu ma bag. Chiar ma gandeam ca nu am mai apucat sa intalnim pufii vara asta.

Abia astept sa va cunosc, sper sa fie vreme buna.
Si...super iesire! Cine spunea ca nu te poti relaxa si cu 2 copii mici?

As fi vrut sa raspund si eu mai mult dar e asa tarziu si maine ne trezim devreme. Va pup si sa aveti o noapte linistita!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



Si eu vin daca vine Mirela nu ma despart de cuscra!
Sorry de absenta, suntem in treburi si schimbari sper sa revin cu detalii.

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Nyny evident ca eu ma bag. Chiar ma gandeam ca nu am mai apucat sa intalnim pufii vara asta.

Abia astept sa va cunosc, sper sa fie vreme buna.
Si...super iesire! Cine spunea ca nu te poti relaxa si cu 2 copii mici?

As fi vrut sa raspund si eu mai mult dar e asa tarziu si maine ne trezim devreme. Va pup si sa aveti o noapte linistita!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



Si eu vin daca vine Mirela nu ma despart de cuscra!
Sorry de absenta, suntem in treburi si schimbari sper sa revin cu detalii.

de Yannis





Aha, nu vii dacat daca vine si Mirela... bine si asa.





Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny
Si seara asta pot sa spun ca a fost una reusita. Am iesit eu cu copiii in parc si dupa servici a venit si tati. Si pt ca toata primavara si toata vara am facut aproape in fiecare seara acelasi lucru... adica am iesit in parc pana ne-am saturat de el... azi ne-am urcat toti in masina si ne-am oprit la 10 km de oras ... in fine,pe malul Dunarii, de fapt chiar la trecerea cu bac-ul catre Bulgaria. Am cautat pe net niste poze ca sa vedeti cat de frumoasa e zona, dar n-am gasit nici una din pacate. E si un restaurant super chiar acolo, pe malul apei... stai pe terasa si ai Dunarea in fata si dincolo vecinii nostrii bulgari. Si a tot insistat tati sa stam si noi sa mancam o clatita si sa bem un fresh ceva, i-am luat si Marei o portie de paste cu branza... si ne-am intins pana la 20.30. Am venit pe urma intr-o mare viteza cu ei acasa sa le fac baie, sa-l ghiftuiesc si pe Dav si sa-i bag la culcare ca maine iar e zi de gradi si trebuie sa fim odihniti.




David nu a mancat si el paste cu branza la restaurant? De ce?

Bravo pentru iesire. Sa mai repetati!!!



Mergi la inceput