Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Arianna La multi ani !!! mi-am pus ieri memento pe tel dar normal ca nu am avut timp sa vb nici 2 min cu tata Sa i parte de tot ceea ce este mai frumos pe lume alaturi de zanica si sot!!!
La multe lunite Stefan , Liz si Iustin
Pufi cred ca te-ai saturat de mers la dr ... daca ar vorbi ei si ar spune ce ii deranjeaza, doare ce bine ar fi
Roxybarbu abia astept si eu momentul in care va scoate masa de noapte
Vreau sa va spun ca l-am vazut azi pe Iustin este un dulce, un frumos si un mancacios!! are o privire mama mama ....iar Ramona este bine, in pregatiri pentru botez
Lulusor, Lisssa, Anaemi, Mady, Crispy, Krissy, V_Florina, Andra, Michell, Maryan, Ruxiii, si restul fetelor
PS: am raspuns pe la capitolul trecut ca idioata ca nu vazusem ca este cap nou


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Stefan s-a trezit azi dimineata la 10, si de atunci a dormit poate 15 minute in reprize de cate 2 minute. Acum nu doarme, sta in patut si se frichineste. Macar acum nu plange, caci in restul zilei azi, a fost cosmar.

Cand ne intorceam din parc (de unde am venit in fuga caci facea scandal mare), ma trezesc cu sange la incheietura mainii. Cand il iau in brate, urechea plina de sange. Plina! In primele secunde evident ca m-am speriat rau. Razvan si mai rau. Apoi mi-a revenit mintea la cap si l-am sters cu un servetel. Se zgariase putin de tot in ureche Nu am vazut cand, pot doar presupune ca a facut-o in timp ce eu ii schimbam scutecul in parc, si el urla ca ars.


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

brrr ce sperietura !!! eu am reusit in seara asta sa ii tai unghiutele doar de la picioare, maine incerc la maini , acum mi-e teama ca se trezeste .
Mi-am adus aminte ca vb de bubite, si noi avem pe umeri si pe la spate (spre gat, intre omoplati) , intrebam si asta maine la dr ....la cate am de intebat parca vad ca uit tot cand ajung acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxiiiii

Roxy si eu am scapat demult de masa de noapte...mananca la 12 si apoi dimineata la 6



Alexia mananca pe la 9:30 si apoi la 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxybarbu

Citat:
citat din mesajul lui Ruxiiiii

Roxy si eu am scapat demult de masa de noapte...mananca la 12 si apoi dimineata la 6



Alexia mananca pe la 9:30 si apoi la 6

de printesa Alexia Carla (28.06.2011)


deci nu ma mai joccccccccc noi papam la 11seara , la 2, la 4.30, la 7 si tot asa toata ziulicaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

V_Florina, da este normal sa faca bebe kaka mai rar o data ce se apropie de 1 luna!! Am inceput sa i zic si eu lui Imi a mea pusculeanuasa de tare mi se pare cum ii zici lui al tau!!!Ma bucur ca noi ramanem 'the best'!!! Hai sa traim!!!

Arianna ca mamica, inainte de a schimba prefixul!! Si petrecere frumoasa la botez!! Te asteptam cu poze!! si multumim pentru tort.

Mirryanmultumim ca ne ai impartasit nasterea Valeriei. De asemeni, ma bucur ca ati trecut de frica aia cu innecatul! Si a mea se mai inneaca din cand in cand, atunci cand vomita!! Si mi vine sa innebunesc, cred ca ma fac verde de frica sa nu se innece!!
Abia acum am vazut ca esti din Chisinau! Am fost si eu o data in orasul ala prin 2006. Si am o prietena foarte buna (de care mi e dor tare tare!!!) din Republica Moldova!! O cheama Fergana!! Nu am mai auzit de ea de cel putin 2 ani!! Ma bucur ca postezi si ti place pe acest site! Eu sunt foarte odihnita, poate prea odihnita!!
La noi e frumos la baita!! Ii place tare tare mult printesei! Poate ca fiinda rac, ii place apa!!In schimb, nu i place dom'le sa o imbraci, ar sta toata ziua in puta goala!!! Ce fata am eu???
Myrrian si a mea a avut bubite pe corp si pe fata! E de la cum vomita ei, stau un pic uzi, plus ca se ating si de noi! La noi apar si dispar, nu ma ingrijorez eu din cauza asta! Plus de asta, eu merg s o cantaresc si acolo este personal calificat, deci daca ar fi ceva grav mi ar spune, asa cum au observat cu buricul si avem 4 saptamani de tratament. Parca parca e pe duca si buricul e mai bine!! Deci nu cred ca e mare lucru cu bubitele, dar daca pe tine te ingrijoreaza, consulta un medic!
In legatura cu facutul de kaka la fiecare schimbat de scutec e foarte bine, caci e micuta! O sa se rareasca cu timpul!

Pentru burtica, Mirryan eu folosesc Infacol! E foarte bun!!! Tace destul de repede, multumesc lui Dumnezeu!! Frumos ca ati ales botezul o data cu celebrarea a 7 ani de casatorie! Si mie imi place sa aleg date in care celebram ori ziua de nastere, ori x ani de la casatorie, dar sotul nu e de acord. El zice ca fiecare aniversare trebuie sa aiba ziua ei si nu sa ingramadesc 100 de evenimente in aceeasi zi! Fiecare cu opinia lui!! Greu cu britanicii astia uneori!

Mirryan, ziceai ca ati asteptat o pe Valeria 7 ani! Wow!! Ati avut probleme de conceptie?

Lisssa, ce mai face printesuca Ana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Lisssa am vazut ca i ai raspuns lui Marryan in capitolul trecut ca sa ia fetita cu ea in baie!! DAAAA!! E divin!! Eu am luat o cu mine in cada de 2 ori si asa de tare ne a placut!!!! Dar dupa cum ziceam, racoaicele astea (gen a mea, a lui Babylicious) iubesc apa!!

Alexia esti o dulce!!Ziceai ca buburuza ta are colici, tu tii vreun regim sau mananci orice? Poate si asta sa afecteze, uite la mine toanta cu tiramisu meu ce i am facut lui Imi!!
Rade ciob de oala sparta, dar numai eu stiu prin ce a trecut saraca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

puiutilor ce ti sarbatoresc lunitele pe data de 18:
ELIZA-MARIA de babylicious, IUSTIN-ANDREI de babyblue, STEFAN-PAUL de Michelle_12
La cat mai multe lunite alaturi de mamicile si taticii vostri!!! Yeahhh!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Arianna, la multi ani , sa fii sanatoasa, sa te bucuri de bebelina Arianna Maria! Ieri nu am putut vorbi, si apoi am uitat complet de parca as fi din alt univers!

Alexia, eu nu i-am taiat inca unghiile. Insa i le pilesc, evident cand doarme. Mi se pare mai usor sa le pilesc decat sa le tai.

MihaH, ma bucur ca ai imprumutat apelativul de Pusculeanu :) Care, by the way, vine de la Puiuleanu/ puica/ pusca/ pusculeanu (asta este evolutia).

Si noi avem bubite rosii pe fata, si mai nou pe piept si umeri, un picut si pe burtica. Cred si eu ca-s de la caldura, transpiratie, laptic pe fata etc. Eu o sterg o data/ de doua ori pe zi cu un tampon in acela pentru demachiere si apa plata. O sa merg la pediatru saptamana asta (pt controlul de o luna) si voi intreba daca se recomanda altceva.

Referitor la baita, Stefan tace malc. De nerecunoscut! Si la masaj sta ca porcu' Eu profit totusi uneori si de ocaziile cand ii schimb scutecul si ii aplic un masaj scurt la picioare (mai ales ca il ung la fundulet cu ulei de masline, si asa ma folosesc de surplus). Ii place de numa numa!

Facebook, eu am cont dar nu am timp sa intru si nici sa postez. Totusi as fi tare curioasa de felul in care au degenerat discutiile.


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

Citat:
citat din mesajul lui roxybarbu

Citat:
citat din mesajul lui Ruxiiiii

Roxy si eu am scapat demult de masa de noapte...mananca la 12 si apoi dimineata la 6



Alexia mananca pe la 9:30 si apoi la 6



deci nu ma mai joccccccccc noi papam la 11seara , la 2, la 4.30, la 7 si tot asa toata ziulicaaa

de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)


o sa vina si randul vostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Ma retrag! Pup toate mamicile!


Mergi la inceput