Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(77)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Neata si de la noi!
ZUMZU, LA MULTI ANI MAMI! sa fii fericita si iubita!
MADALINA, LA MULTI ANI FRUMOSI IMPREUNA tie si soatei! si mamicii tale!

ROXX, mami, nu te speria, nu era nimic uber-senzational, e interesanta, si par gustoase retetele, dar nu peste-poate. Si in plus, cred ca ori o mai gasesti la unele chioscuri, ori o poti comanda de pe site-ul Adevarul. E vorba de www.cartile-adevarul.com/retete-sanatoase-pentru-copii-nr-16-p-512.html" target="_blank">ASTA
iar cartea lui Ruth Yaron cica e nebunie, voiam sa stiu si eu daca merita sau nu, nebunia. ASTA

la noi nebunia e cu dormitul de pranz, adoarme numai in carut, cand ma duc cu el dupa Flavia/in parc/undeva... in patut nu, nici in mei-tai. sta oblu, vorba strabunicii mele si nu pot face nimic prin casa, tot timpul e pentru el. Nu ca m-ar deranja, dar.. ce mancare? ce curat? ce manichiura? vise, taica!
in rest, nu ma laud, dar noaptea, doarme de la 9 seara la 6 dimi deci tot e bine. dar cum eu sunt rea de somn, ma culc si eu cam tot pe atunci

in fine, multam de cafea si de fursecuturi, si La Multi Ani si puiutilor de azi,


sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui fragrant8

loutzy - lamureste-ma si pe mine, rogu-te, care e diferenta dintre iaurt-kefir-sana-lapte batut?

=============
Mami de Sophic mic (16-01-2011)

“In the depths of winter I finally learned there was in me an invincible summer” (A.Camus)



Neatza fetele.
Raportez o noapte relativ linistita. Puiut care a dormit cu mici treziri pt apa si una mare pt papa.

[red]Lavinia[red] singura diferenta care este consta in bacteria lactica utizata. Si de aici si temperatura de fermentatie si timpul. Iaurtul deobicei e mai solid sa zic asa, intimp ce kefirul, sana, laptele batut sunt lichide, pot fi baute.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!

Eu vreau muulta cafea,sunt cam zombi deja.
nopti nedormite,ziua alergatura maxima.

RSZ :

Lori...si Edu arunca jucariile dupa ce se joaca putin cu ele. adica orice ii dau in manuta, daca e in scaunul de masa,le arunca si se apleaca asa dupa ele...dupa ce fac zgomot,rade si face ''hmmm'' asa ranjit.

Raluca...s-ar putea sa doarma mai bine daca e culcata mai devreme,daca e mai tarziu devine agitata,obosita, iar somnul va fi la fel,probabil de aia se trezeste. zic si eu, pentru ca asa face Edi.el mereu a avut program de somn 8.30-9 . de doua ori s-a intamplat sa depasim ora pentru ca am fost plecati si s-a foit toata noaptea rau de tot.
Edi papa numai in scaunul de masa,e destul de linistit pana ii pregatesc,mai ales daca ii e foame rau..sta cu manutele asa intinse pe masa si ma urmareste. nu se foieste,nu se ridica,stie ca ala e locul de papa.

Mada..parasolar de la Sunshine am si eu,pe geamurile laterale. mie nu imi plac pentru ca sunt prea mici si nu se aseaza cum trebuie pe geam. trebuie sa cobor mereu sa il asez dupa cum bate soarele.

Mancarica : cand primesc puii de la tara,ii portionez in pungulite,fix pentru o masa,le bag la congelator, apoi scot cate una zilnic cand ii prepar legumele.
cateodata fierb carnea si legumele separat,sau fierb carnea bine-bine,mai adaug apa peste cea care a ramas de la carne si bag legumele acolo.
De obicei gatesc azi la 9 doua castronele de legume cu carne,unul il papa la pranz si unul il tin in frigider pentru maine la dimineata/pranz.
A avut o perioada cand papa mai cu pofta legumele cu carne pe la ora 17. atunci ii gateam zilnic,. dar nu tin mancarea lui mai mult de 12h in frigider.
cu carnea de la tzara e jale mare,o pun la fiert de la 6 cand ma trezesc.





Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

tocmai ce am parat copilul ca nu doarme si l-am pus in patut semi-adormit iar acum sforaie... nu mai zic nimic, promit!

voiam sa ma bag in seama cu o iesplicatie. Aruncatul obiectelor merge mana in mana cu teama de separare. Aruncand obiectul si urmarindu-i traiectoria, copilul intelege ca ce facea parte din el, ce avea el in mana, se poate indeparta si ramane acolo. Asa se face legatura si intre ce e "al lui", si intre faptul ca mama/tata/oricine pleaca, si se duce undeva, nu dispare.
P.s. ca-mi amintii, CATALINA, nu e freudiana faza cu basmele, e psihologie infantila "normala",
Freud e adesea gresit inteles in toata povestea lui cu pulsiunile. Dar tac inainte sa ma fac iar maica tereza a pusilor la colt

o zi frumoasa sa aveti, ma bag la un citit mic


sanziana, de doi pestisori flavia- 19.03.2006 si felix- 26.02.2011
din cuibusor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata fetelor

are cineva nr de tel al lui magnetism
eu l am ratacit.
pup
revin

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata si de la mineLoutzy..a dormit Tudor bustean azi-noapteiuhuuuu...si neleganatcred ca l-a placut pe Stef si plimbarica cu voi in parc!mi-a parut bine ca v-am cunoscut..pupyyyyyyyyy

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

ZUMZU!

la multi ani draga cuscra!sa ai parte numai de bucurii si impliniri alaturi de cei dragi in special de bostanelul Dariusu sanatos si mumos!


La multi ani mami de Madalina si felicitari pt aniversare!multi multi inainte!
NEATA!

Bebelusi;multam de cafea

Irinuka;Eu foloseam diclofenac gel.

Noi plangem la scoala..azi a ramas cu scandal...off..ce sa-i fac sa ramana acolo cu placere? ..sa nu fie fortat?cica e prea devreme penru El..nu mai vrea la scoala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata

Bebelusi multam de - iau o tona!

raportez Ana cu muci. Deocamdata atat. Lui Robert i-a fost ieri ff rau, a zacut, bolit, s-a dus singur la patutul lui si a zacut acolo, de mi-a rupt inima.

Roxx am facut tort bun-bun-bun, cel de pepene galben al Laurei Sava cu blat nisipos de la cel de rulade, parca; primul tort din care Robert nu a vrut aseara, a papat un pic azi dimi.
Imi pare rau ca nu am reusit sa te sun ieri, am avut un moment dimineata, daR AM zis ca e prea devreme, apoi am intrat in vrie - copii plangaciosi, sedinta la gradi, certuri cu tati, de astea, aa..musafiri...
Apropo, sunt in comitetul de parinti d ela gradi-azi am sedinta!

La multi ani Zumzu, mamica draga si talentata, sa traiesti 1000 de ani alaturi de familia ta!

La multi ani mami de Madalina, si aniversare fericita si multe, multe, multe repetiruri!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Citat:
citat din mesajul lui Irinukaaa

Intrebare intrebatoare: cu ce sa-mi dau si eu sau ce sa fac... ca ma dor genunchii de-nebunesc cand ma las in jos... asa pe dinauntru! Vreo idee?

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul


Irinuka, poti sa te dai cu unguent cu diclofenac. Cica e ok in alaptare. Asa mi-a zis sora-mea. Si pe mine ma dor genunchii si gleznele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

pup una bucata fifi de Lori sa scapati repede de mucisori!
apropos!si Eu sunt membra de comitet la scoala..fara sa vreau..cica e obligatoriu sa faca parte toata lumea..in fiecare an pica cineva la rand..anu asta Io-s aia

Mergi la inceput