Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

alexina da le aspir
daca are ce sa le iasa
ca majoritatea sunt blocati in spate
si nu vor sa iasa cu tot serul si apa de mare puse

ioana la voii in cat timp au trecut mucii si ce ati folosit?

delia din pacate nu toti medicii impartasesc
asta cu fructele pe stomacul gol
si nici eu
ca am probleme mari de stomac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

miki dragutul de el...lasa ca o sa se obisnuiasca pana la urma, este ceva nou pentru el, departe de tine. ai stat pana acum cu el zi de zi si acum brusc l-ai lasat acolo...normal ca este asa.
pana se invata cu copii...ce zice? ii place cu copii, se joaca?


alexina mare figura erai si tu, sa sari pe geam


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




roxy, pai cum spuneam, zice ca doamna e "rea"...in rest nu prea pot sa pun baze pe ce spune, ca raspunde cu da la orice il intreb..iar fetita cealalta, prietena lui care e mai mare cu un an, nu povesteste nimic acasa..ieri era cam plans dupa okisori..
si se vede ca e nemultumit..nedumerit..acolo le spune ca mami e la servici, tati e la servici, vin repede sa va ia..asa repeta el prin casa..dupa care sta pe ganduri si vine la mine si-mi spune - mami nu merge la servici..stie el ce stie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

offfffffffff miki stiu ca asa se simte
si eu m-as simti la fel in locul lui
si pe mine ma durea cand mama il acapara pe fratelo si pe mine ma lasa singurica
sau mi se parea ca face nu stiu ce cu el
pt vladut e si mai greu ca e f mic
si atat intelege el
si nu il poti condamna
dar daca nu vrei sa il duci de ce il duci?
sau vrei dar nu esti pregatiota psihic?
si eu voi boci la anul cu siguranta
desi va fi mai mare antonbia
]si va intelege altfel totul


de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




cami, cred ca niciodata nu vrem ..voi incepe serviciul la 1 martie si ce fac cu el ? zieam ca asa are perioada de acomodare, de imunizare ca mai mult ca sigur va avea multe episoade de raceli si alte boli..asa perioada asta de tranzitie macar eram acasa..pe urma nu voi mai putea lipsi de la servici..
ma uitam azi dimineata ca aceasta gradi are program pana la 17.30..pai eu la ora aia ies de la servici si e in mijlocul bucurestiului..pana in nord mai fac o ora pe putin asa ca n-am sanse sa-l iau sub nici o forma..tati nici atat..deci pana la urma gradi asta nu este nici macar solutia definitiva..va trebui sa-l mut probabil la o particulara..oare toti parintii scapa l;a 16.30 de la servici ? in ce lume traim ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

cami, multumim de info..eu vroiam sa spal, noroc ca n-am apucat sa dau drumul deja la o masina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

madutza mai faci abdomene?
eu am inceput sa lucrez si fesele, mai intens ca pana acum. si cateodata am o leneee......

cami multa sanatate la bebeline

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




nu mai fac , a trecut vara, s-a dus plaja...m-am lenevit. Acum am in plan masaj anticelulitic sau aerobic

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, cred ca iti este greu, dar e bine totusi ca Vlad vorbeste si iti spune ce simte. Mai asteapta un timp si vezi cum se manifesta pe parcurs. Daca nu plange acasa dimineata cand plecati cred ca e ok, in sensul ca se poarta frumos cu ei acolo. Daca se purta urat nu mai vroia sa mearga deloc. Doamna poate sa fie "rea" si pt ca nu il lasa faca de capul lui pe acolo , sau pt ca il pune la somn . Nu iti spune si de ce este rea?
Treaba cu mersul la serviciu s-a prins ca e minciuna si doamna si-a pierdut din credibilitate la faza asta.
La faza ca tu o iubesti pe andra, ii poti spune ca andra nu merge la gradi cu el pt ca nu o primeste acolo, ca e mica. La gradi primesc numai baieti mari si surajosi ca el

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

irinuca, poti sa mai dai si pl nr 1, eu abia acum la aproape 7 luni am schimbay cu nr 2.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Neatza!
S-a scimbat capitolul si eu scriam de zor la celalalt. Reiau aici:

Citat:
citat din mesajul lui stefyapost

irinucaam vazut pozelev-ati distrat de minune!! si buburuza e minunata!!



si noi am vazut poze cum sta Christina in fundulet si cum va pupati toti 3

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s
azi la 17 i-am dat cereale cu lapte. am facut proba sa vad daca papa din biberon, ca sa poata mama sa-i dea si inainte i-am gaurit tetina si a papat tot, tot. deci nu-mi mai fac probleme ca sigur o sa pape din biberon. acum sper sa nu fi facut gaura prea mare.


bravo pt papa bun din biberon. Cum ai gaurit tetina? cu forfecuta sau cu acul incins? Eu am o multime de tetine nr. 1 (0-3 luni) pt biberoanele noastre tommee tippee. si chiar ma gandeam daca nu pot sa le fac eu gauri mai mari pt cereale. ca la noi in farmacii nu gasesc tetine de astea si trebuie sa comand de pe net (alti bani...)

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

irinuca, eu pun 2 cupe de cereale in biberonul de seara si nu a marait deloc. Tu cat ai pus in seara cand nu a putut adormi Daria?


nu stiu cat inseamna 2 cupe . eu i-am pus 35 gr cereale (+lp)(asta inseamna vreo 6 linguri rase) in 180 ml apa. Pe cutie scrie 130ml apa cu 45 gr cereale.
aseara am micsorat cantitatea de apa si de cereale: 150ml apa cu 4 linguri rase de cereale. nu a mai durut-o burtica, dar acum a fost seara mea sa am probleme: m-am trezit la ora 3 uda toata pe camasa de laptic si cu sanii beton. am trezit-o si a supt. daca nu voia, scoteam pompa
cred ca va trebui sa iau cereale simple si lapte praf simplu.

eu am cumparat acum vreo luna lp Humana 1 care cred ca merge pana la 6 luni. inca nu am deschis cutia. il pot folosi si dupa 6 luni sau trebuie sa trec la Humana 2?
pt capitolele noi.

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

aaaaaaaaaaaaaaa

AZI E MARE SARBATOAREEEEEEEEEEEEEEE
ZIUA CRUCIIIIIIIIIIIIII
deci cele care aveati in plan smotru lasati pt maine


nu stiu cum se intampla ca in zi de sarbatoare pe mine ma apuca harnicia. mereu patesc asta. la 7 dimi am pus o masina la spalat.
si o chemasem pe doamna la curatenie astazi. soacra m-a sunat si mi-a zis ca e sarbatoare si ma gandeam "ce m-ar certa Cami daca ar auzi ca eu am spalat deja si mai am si femeie la curatenie!"
asa ca am sunat-o pe doamna si i-am spus sa vina maine.
acum ce fac cu hainutele Dariei? le-am pus de aseara in lighean cu inalbitor (sucul de morcov ma enerveaza tare). le mai las pana maine in lighean? sau le bag la masina de spalat?

Citat:
citat din mesajul lui miki1979
cu gradi, nu-s toate asa roze..eu am un sentiment puternic de abandon, casa parca e goala si imi vine sa bocesc intruna..
si mi se pare ingandurat, ieri ii spuneam cat il iubesc pe el mami si tati..si a stat pe ganduri si mi-a spus ca mama o iubeste pe andra abia m-am abtinut sa nu izbucnesc in plans..mi se pare f f afectat de ce se intampla..si mult mai marait cand vine acasa..


Off Miki! Treceti voi si peste asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

miki
offfffffff
te inteleg perfect
si eu voi fi asa la anul
pe vremea asta
eu voi plange
ahahhaha
offfffffffff
stiu ce zici ca asa gandesc si eu
sa se imunizeze pana in primavara
dar de ce l-ai dat la o gradi asa departe de voi?
e normal sa se incheie si programul la gradi
ca si acolo muncesc oameni ca peste tot
iar la cele de stat cu salariul de mizerie pe care il primesc sunt convinsa ca e aiurea sa le ceri sa stea peste program
poate la particulara gasesti una cu masina
sa o duca direct acasa
sau sa o ia de acasaca stiu ca se practica asa in bucuresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada multumesc de raspunsuri.

revin////


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput