Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

Crissy, bine ca mi-ai zis acum, eu m-am chinuit cu forfecuta de unghii, am taiat fiecare fruct in parte si am avut juma de kg
cristina serban, pai noi prima data am luat peritol - sirop(ii dadea somnolenta si pofta de mancare), apoi am schimbat cu zyrtec si advantan, dar degeaba. acum tot plin de bube e, din cauza asta nici vaccinul nu l-am facut.

Corina, fericita mamica de Tudor Andrei

Poze Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Ha ha RODY,a inceput si Paul sa mearga shontâc si mereu imi aduc aminte de ISA.Deci daca sughite sa stii cine o pomeneste toata ziua :))


no bun! ieri a avut o repriza lunga de sughitat , deci de la Paul era . nu l-ai filmat?




Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Ha ha RODY,a inceput si Paul sa mearga shontâc si mereu imi aduc aminte de ISA.Deci daca sughite sa stii cine o pomeneste toata ziua :))


no bun! ieri a avut o repriza lunga de sughitat , deci de la Paul era . nu l-ai filmat?







Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)



Nuuu,ieri poate era alt baiat,dar Paul nu :)))
O sa il filmez,e tare amuzant :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

rody, am facut si eu cu DUSUL ca Victo cu TEL(efon)-UL de la robot .

coteasca, pai daca intrebai iti spuneam, eu am crezut ca vei lua la pahar, gata curatate

Si Bea a sughitat ieri (ceea ce se intampla foarte rar in cazul ei)... Astia sigur se vorbesc intre ei pe la spatele nostru...

La 4.30 avem sedinta la gradi. Asa am o lenee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

Si Bea a sughitat ieri (ceea ce se intampla foarte rar in cazul ei)... Astia sigur se vorbesc intre ei pe la spatele nostru...


mai mult ca sigur

Isa are 2 ore si 15 min de somn deja, deci asta va fi somnul de amiaza, pana deseara nu mai e timp de altul . sper doar sa se trezeasca cu voie buna


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

Si Bea a sughitat ieri (ceea ce se intampla foarte rar in cazul ei)... Astia sigur se vorbesc intre ei pe la spatele nostru...


mai mult ca sigur

Isa are 2 ore si 15 min de somn deja, deci asta va fi somnul de amiaza, pana deseara nu mai e timp de altul . sper doar sa se trezeasca cu voie buna


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)



Beatrice doarme de la 11.15
Ieri nu a dormit decat 1.5 h, cine sa-i mai inteleaga?! Adica eu inteleg, legile lui Murphy, ca doar la 16.30 tb sa fiu la sedinta. Vorba ta, sper sa se trezeasca de buna voie, daca nu, imi fac eu de treaba prin dormitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

cunoasteti un ortodont bun de copii in BUcuresti?
Am nevoie pt RObert,i-a crescut dintisorul din fata foarte foarte rau,cred ca e necesar aparat

sunt pe fuga,sper sa mai intru azi
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonasin spune:

Ceau fete,

Daria doarme de la 12, eu astept cu mancarea calda,ea nu da semne de trezire si ea doarme si toata noaptea, ce o fi cu atata somn pe ei?

Crissy ce m-am distrat cu Dragos si Elise, mi-am adus aminte de mine cand eram mica si aveam prieten care ma ducea la gradi ne intalneam in spatele blocului si plecam de manuta

la Vladut sa treaca buba. Si Daria se da jos din pat cu spatele, am tot intors-o eu cand era in pat si o impingem incatisor jos si asa a invatat.

Saddie am stat cu sufletul la gura ieri cand am citit de Medeea, cum se mai simte?

Victo ce naspa ca trebe sa mergi la lucru, asa incet incet toate o sa incepem si eu o sa merg mai repede cam prin primavara.Asa mult ai de mers zilnic pana la lucru?

Paula, niste Magne B6 baga si tu ca si eu am inceput de luni, asa niste stari aveam si eu sau fa-ti analizele cum ziceau fetele. Cred ca noi avem astenie de toamna

O zi faina va doresc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

azi am spalat rufe, am dat cu aspiratorul...acum am aflat ca e Ziua Crucii

cred ca m-a "pedepsit" Dumnezeu cu un Raducu extrem de plangacios astazi. A adormit la 9.45, s-a trezit cu plansete pe la 10.40...am incercat sa-l readorm, dar cred ca ii era si foame, ca nu apucase sa pape fructele inainte de somn. buuun...l-am dus in sufragerie si i-am dat mar+banana (ceva mofturi a facut si la astea...) apoi l-am lasat sa se joace prin sufragerie si m-am dus la bucatarie sa-i fac papica - biban de mare+orez+legume. bineinteles ca nu am putut sa-mi vad de treaba prea mult ca au inceput boacanele si plansetele. la un moment dat nu il vedeam pe nicaieri...am inlemnit...era sub birou, cu degetele in...priza l-am luat de acolo cu protestele de rigoare, i-am dat un obiect nou, ca sa aiba ocupatie mai mult timp.

intr-un final l-a luat si somnul iarasi, asa ca l-am pus in scaunul lui, ca sa pot sa-i termin mai repede mancarea. plangea de oboseala, mai avea putin si adormea. cu chiu cu vai am reusit sa-i dau pranzul, el fiind ocupat sa faca faramite o felie mare de paine....nu va spun cum arata pe jos la final...noroc ca nu am pus inca mocheta la loc.

dupa multe lupte am reusit sa-l pun iarasi la somn, sper sa doarma mai mult de data asta...offf...ma apuc de lucru! iertati-ma, m-am intins ca o placinta

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

saddie, ce mai faceti?

crispo, pe vladut, sa treaca buba dar si pe tine ca imi imaginez ca te-ai speriat

victo, sa ai un inceput bun de serviciu, usor si fara frecus. si copii

am asa multa treaba la birou, am intrat intr-un soi de panica
si am incurcat si nise chestii
si luni nu am bona si fix atunci am niste intalniri importante care dureaza toata ziua. nu stiu ce ma fac. sa mai pun in discutie si pregatirile de concediu??? ca pe alea chiar nu stiu cand le fac, cred ca multe marti dimineata.
sau faptul ca mai trebuie sa mergem si la munte in w/end. si ma bazam ca o iau pe mama cu mine duminica, sa stea ea luni cu larisa, si tot dintr-o incurcatura a mea, avem plin si duminica si luni si nu mai pot

da tot am intrat sa va citesc, ca daca e haos, haos sa fie

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput