Strumfi&prichindei iul-aug2011(4)SANATATE GABRIEL!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Postez poze noi. Sper sa se vada, nu stiu daca am organizat bine setarile din gmail:
https://picasaweb.google.com/104748788656148179171/StefanDavid2Saptamani?authkey=Gv1sRgCI-U6OfDtMj4Yg#


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Anamaria va citesc in fiecare zi, dar cum ma pregatesc sa scriu un mesaj cum incepe Alex sa planga si sa aiba nevoie de mine. Probabil nu ar mai trebui sa il tin in brate aproape toata ziua ca tot se vorbea pe aici ieri Si mie imi spun toti apropiatii sa nu-l mai tin in brate si sa tresar la fiecare plans al lui. Chiar nasa mi-a zis sa-l las sa planga cat vrea ca asa oboseste si adoarme repede singur O prietena, mama a doi copii mi-a zis sa-i dau de 2-3 ori pe zi cate o seringa cu Nurofen ca asa o sa-mi doarma non stop si asa procedeaza cu copiii ei.

La multi ani(cu intarziere) tuturor Mariilor!

Felicitari tuturor mamicilor pt progresele bebelusilor

Laura sa-ti traiasca micul crestin! Cand ati avut botezul?

Noi suntem in pregatiri cu botezul. Diseara mergem sa dam comanda de lumanare pt ca nasii au spus ca nu au timp, saptamana viitoare mergem sa luam si doua costumase pt botez pt ca nasa i-a cumparat doar haine mari pana acum si mi-e sa nu ne trezim in biserica cca nu avem cu ce il imbraca.

Va pup pe toate si va doresc un weekend minunat



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Fetelor ce stiti de Anda82?mi-e prietena draga i-am tr si un sms dar nu mi-a raspuns..ma gandesc ca poate stie cineva de aici ce-i cu ea
va pup si multumesc

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns squirrel spune:

Buna fetelor

Am ramas in urma cu cititul ..
La Multi Ani cu intarziere cu ocazia zilei de Sf Maria.

Miha noi am mers in tara cu Paul cand avea 4 luni in decembrie, zbor Dublin-Budapesta-3 ore Budapesta cluj 45min, si cu trenul Cluj-Baia Mare-3 ore si a fost bine. A dormit tot timpul zborului . daca ai copil mic nu trebuie sa stai la coada la imbarcare.

Azi are Paul prima zi de gradinita. Parca nu imi vine sa cred, creste baiatul mamei. E asa liniste in casa pana incepe Filip sa planga.

Aseara saracu Filip nu stiu ce a avut dar a plans de mama focului. Imi era deja si mie groaza de vecini. Dar de la 1 pana la 5 nu s-a mai trezit.

Fug sa adun bucataria a ramas ca dupa razboi...na, batalia aceasta o abdic, e w-e spala masina vasele.

Cat despre tinutul in brate -eu zic sa faca fiecare mamica asa cum ii dicteaza inima. Eu i-am tinut pe ai mei si de drag si de suferinta. Acum ma rog de ei sa imi dea o imbratisare. Noroc ca il am pe Filip.

De descurcat eu incerc sa ma organizez in perioadele de somn sau micile momente liniste. Incep mancarea de dimineata si o termin pana la amiaz. Recunosc il las si eu pa BB sa planga pana pun de ex mancarea in farfurie celorlati baieti, su le tai paine..

Va pup si merg sa citesc din urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui MihaelaV
O prietena, mama a doi copii mi-a zis sa-i dau de 2-3 ori pe zi cate o seringa cu Nurofen ca asa o sa-mi doarma non stop si asa procedeaza cu copiii ei.



Mihaela


ce are a face un antiinflamator cu statul in brate si/sau somnul? E ca si cum te-ar durea capul si ti-ai da cu crema pe calcaie ca sa-ti treaca durerea de cap. E inconstienta din punctul meu de vedere, orice antiinflamator administrat perioade indelungate si aiurea-n tramvai poate face rau la nivelul tubului digestiv, mergand pana la ulcere gastrice.

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Citat:
citat din mesajul lui MihaelaV
O prietena, mama a doi copii mi-a zis sa-i dau de 2-3 ori pe zi cate o seringa cu Nurofen ca asa o sa-mi doarma non stop si asa procedeaza cu copiii ei.



Mihaela


ce are a face un antiinflamator cu statul in brate si/sau somnul? E ca si cum te-ar durea capul si ti-ai da cu crema pe calcaie ca sa-ti treaca durerea de cap. E inconstienta din punctul meu de vedere, orice antiinflamator administrat perioade indelungate si aiurea-n tramvai poate face rau la nivelul tubului digestiv, mergand pana la ulcere gastrice.

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world
Pai are, ca ibuprofenul si painkiller-ele in general creaza somnolenta, asa ca respectiva doamna "desteapta" isi creaza liniste tranchilizand copii. Ce iresponsabil, nu am cuvinte. Aici e la moda pt astfel de mame denaturate sa le dea copiilor Benadryl, care e un antihistaminic cu efect sedativ.

Sunt bine si in zona, dar revin dupa ce citesc cate ceva din urma.

A, La multi ani, Livia! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de Sophia ta cea scumpa! Poate iti faci timp sa intri sa ne mai spui cum sunteti!


Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si Philip Christian (16 august 2011)

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

uite ca nu stiam de efectul asta al nurofenului. Si aici, medicii de moda veche prescriu antihistaminice pentru somn.

A, ba da, asa e cu painkillerele, doar ca am fost atat de indignata ca nu m-am mai gandit

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Din cate stiu eu Nurofen nu se da inainte de 6 luni.Dar stiti cum e, fiecare face cum crede cu copilul ei. Eu inca nu i-as da Nurofen Nataliei.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Florina foarte frumoase pozele.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

La multi ani de Sfanta Maria si Ana pentru mamicile si fetite!

Azi nu am sfaturi de dat, ci as vrea doar sa va spun ca avand putin timp azi-noapte, v-am admirat pe toate cele de pe Facebook.

Lissa - am intrat si la tine in bucatarie, am cam rams muta de ce-i pe acolo. Esti foarte talentata desi zici ca nu ai un bucatar sfatuitor. Eu zic ca daca ai inclinatii totul vine apoi de la sine. Astept sa vad tortul pt Anushca ;)


of..revin dupa ce-mi linistesc maimutica


am deja un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"

Mergi la inceput