Strumfi&prichindei iul-aug2011(4)SANATATE GABRIEL!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza...am fost si noi la medic dimineatza,sa ne dea aviz ptr razvi de gradi si daca tot ne-am dus l-am luat si pe rares la control ca sa nu mai fac un drum luni,knd ar fi facut o luna...asa ca are 4100,cam 56 cm..doc zice ca e foarte bine,a luat 800gr fata de cum s-a nascut dar doc a zis k se pun la socoteala si celelalte 200gr fata de cum a iesit din maternitate,asa ca eu sunt multumita...

Laura felicitari!dar cand mama ati avut botezul???

fug...


Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Laura, felicitari micutului crestin!
La multi ani, Anaemi si Ana a Feliciei!

Noi am fost sa culegem mure, Filip a dormit in masina, Eva s-a jucat pe niste buturugi, doar eu am cules un castronel de mure pana cand m-am intalnit cu un sarpe. Acum ma gandesc sa le inglobez intr-o inghetata, ca Eva a zis ca murele astea nu se mananca, se scuipa:D

Anaemi, asa imi facea mie tata, sa o las pe Eva sa planga ca sa faca plamani si mereu imi reprosa ca "am invatat-o pe carne de om" si ca "o sa suga pana la majorat". Acum e altfel, cica pe baieti sa nu-i lasi sa planga ca li se umfla testiculele:D

Uraaa, am reusit sa-l pun pe F in sling, greseala mea era ca puneam inelele pe umarul pe care eu port de obicei copilul, astfel incat copilul venea pe umarul "incomod"

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Laura - felicitari pt micul crestin si sa-l ajute Dumnezeu in viata ! Ceva detalii ? A plans ?

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Multumesc Adra ! La multi ani si tie !

La multi ani Ana de Felicia! Si la multi ani tuturor Anelor!

La multe lunite Vlad de Cristelle si David de morenna !!!





Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Adra pe mine ma intreba mama daca o sa-i dau Anastasiei sa suga pana cand s-o marita

Vorbea ea care m-a alaptat 2 ani 2 luni si 2 saptamani

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Acum am venit de la dr, Natalia are 4500gr,53cm e bine a luat 1kg intr-o luna, in rest totul e bine.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Felicitari Mady si Anca pt evolutia bebeilor !

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Lissa,Krissy,Lulushor,Arianna,Cristelle,Crisspy,Squirrel,Florina-g,MihaelaV.Alexutza,Gogoshica,Omobaba,Rammy,Corry,Felicia...si cine mai este nestrigata !!! Nu mai dati nici un semn???

Unul mic macar !

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

O zi frumoasa tuturor!

De aseara suntem singurei, mami a plecat acasa sa-i faca pomana lui tati...asa de tare as fi vrut si eu sa merg la el la mormant, nu am mai fost din iulie...si imi e asa de tare dor de el, ma doare sufletul .

E greu cu 2 copii mici dar ne-am impartit sarcinile si am incheiat ziua cu bine .

Avem probleme inca cu suptul, matza trage ce trage si adoarme, a inceput sa ne doara burtica...stiti voi. In rest este foarte cuminte .

Azi facem si noi 2 sapt

fetele

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

La multi ani Anelor odiseei noastre, Anaemi, Adra si Ana de Felicia!

Puiul nostru a dormit azi noapte de la 22.30 la 3, apoi de la 4 la 6 cand l-am luat langa mine si a adormit la tzitzi pana la 9. Cel mai dulce somn il am cand dorm langa el. Asa am reusit sa dorm si eu 7 ore cu 2 intreruperi. Dar cu ce sacrificiu! Ziua sunt doar o suzeta pentru el, sta agatat de san toata ziua.

Adra, mi-am comandat si eu un sling de la diana, astept sa-mi soseasca astazi. Sper sa ma descurc cu el, caci cu mormolocul meu nu reusesc nici sa-mi pun masa singura. Si in 2 sapt raman singura acasa, trebuie sa ma descurc.




Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput