Nasterea la Arcadia - Iasi (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina

Fetele cu bebelusi, cum imi dau seama daca a facut fetita ciupercute pe limba? Maria mea tot molfaie ceva si mai scoate limbuta afara, insa e rozie, doar un pic de alb are. Pe laterale insa parca are ceva mai mult alb. O fi facut afte? Nu pare sa o doara. Nu refuza sanul niciodata, doar suzeta uneori.

Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011

te uiti in gurita si vezi daca are depozite pe interiorul obrajorilor. Limbuta e alba si de la laptic. daca nu da semne ca o deranjeaza nu prea are cum sa fie ciuperca. Aftele sunt ca niste besicute sparte.


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 32+ cu



In afara de asta daca vei incerca sa cureti depozitele de pe limbuta se vor duce, cand e ciuperca nu se duce la simpla stergere.

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.irina spune:

Ionela, nu stiu foarte exact, dar parca a spus Claudita ceva despe niste manevre dupa masa. Ceva de genul ca tre” sa il dea cu capul in jos de 5 ori... Sper sa nu spun prostii. Poate reuseste sa intre si dansa pe net si o sa ne spuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina

Ionela, nu stiu foarte exact, dar parca a spus Claudita ceva despe niste manevre dupa masa. Ceva de genul ca tre” sa il dea cu capul in jos de 5 ori... Sper sa nu spun prostii. Poate reuseste sa intre si dansa pe net si o sa ne spuna.

Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011

sper ca ai in teles gresit



Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.irina spune:

Citat:
Citat:
citat din mesajul lui oana.irina

Ionela, nu stiu foarte exact, dar parca a spus Claudita ceva despe niste manevre dupa masa. Ceva de genul ca tre” sa il dea cu capul in jos de 5 ori... Sper sa nu spun prostii. Poate reuseste sa intre si dansa pe net si o sa ne spuna.

Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011

sper ca ai in teles gresit

se poate

Data viitoare cand o sa planga, ii studiez si obrajorii pe interior. Mada, cum sa o curat? Eu l-am intrebat pe dr cand a fost ultima data si a zis sa nu ii bag glicerina boraxata decat in ultima instanta, daca va face ciupercute, pt ca e atat de toxica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Oana, imi place sfatul medicului tau. Altii recomanda curatarea guritei cu glicerina zilnic, preventiv, ba chiar si cu stamicin in ea. Pe aia i-as cam bate.
Pui pe deget o compresa sterila si stergi gurita, asa curati


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.irina spune:

Ionela, dar compresa o inmoi in ceva, sau o bag asa uscata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina

Ionela, dar compresa o inmoi in ceva, sau o bag asa uscata?

Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011

Merge uscata dar nu freca gurita ci doar stergi.


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Fetelor ,acum am vazut ce a postat Alinuta84 la sfarsitul cap 17 despre stafilococul auriu ,astia de la Arcadia sigur au scapat microbul asta pe acolo ,de asta au bagat atatea conditii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.irina spune:

Citat:
Fetelor ,acum am vazut ce a postat Alinuta84 la sfarsitul cap 17 despre stafilococul auriu ,astia de la Arcadia sigur au scapat microbul asta pe acolo ,de asta au bagat atatea conditii
(0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator


Hm... sa speram ca nu e adevarat. Se vorbesc multe aiureli.
Eu cred ca atata vreme cat ati semnat contract cu ei, sunteti f avizate sa cereti o pozitie oficiala. Eu le-as trimite o adresa prin care sa le solicit un raspuns prin care sa infirme sau sa confirme daca zvonurile precum ca sectia de maternitate si neonatologie este infestata cu respectiva bacterie sau alti virusi. Desi sunt convinsa ca nu ar spune adevarul, in caz ca ar fi unul nefericit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Eu il spal pe pouiutul meu in gurita , o data la 2 sapt, cu Badijonaj bucal. Sunt la farmacie comprese pt deget, le inmoi in solutie si il spal in gurita

Mergi la inceput