Strumfi&prichindei iul-aug2011(3)SANATATE GABRIEL!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

Buna seara si de la noi
Pupam toate mamicile dulce dulce i cate o floricica
am fost la dr si am avut mari surprize....am luat 1.5 kg in prima luna si 6 cm in lungime , mie imi pare enorm de mult dar dr este linistita chiar bucuroasa ca a evoluat frumos
legat de colici, ne-a zis sa vedem cum ii merge cu espumisanul ( aseara a dormit linistita ,fara crize, de dimineata am inceput sa ne imprietenim cu suseta,nu a dormit deloc de la 8 la 15, si apoi iar a a dormit linistita) . Pentru colici ne-a zis ca in momentul asta pe piata este cel mai eficient colief-ul si sa il dam in combinatie cu pro biotics. Asteptam sa vedem cum ii merge espumisanul asta, daca nu , trecem pe cele doua.
Intrebare intrebatoare : voi ati facut ecografia de sold? daca da, unde ati fost ? imi recomanda cineva sa merg la grigore alexandrescu la dr uluici , ca la clinica unde lucreaza el este 250 ecografia si 250 lei interpretarea.
Am citit tot dar mintea mea a uitat ( scuzee) atat vreau sa spun Anaemi termina cu remuscarile , important este ca Filip nu are probleme digestive si gata , priveste ca pe o experiente ceea ce a fost cu nebuna de pediatra
ps: si mai vroaim sa zic multe...off cand o sa imi revin ...

de buburuza Ruxandra Ioana


Multumim pentru updates.... In legatura cu ecografia de sold, Imi o are maine, dar asta nu se face decat daca se observa o problema. Eu asa stiu. Noua ne a zis la nastere ca s ar putea ca soldul sa nu fie chiar la locul lui si de aia vor sa verifice prin ecografie. La tine ce e?

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.

La noi nu au observat la nastere ca ar avea ceva, si nici pediatra la primul control sau acum . A zis ca este o moda acum sa se recomande o astfel de radiografie , mai ales la fetite..dar eu nascand prin cezariana chiar nu ii vede rostul . Oricum vreau sa o facem sa ne iasa din cap .
Mai am prin casa un ceai baby calm , de la tekanne dar scrie pe el ca este ptr colici si un 3+......asta este cu ceaiul daca am trecut 100% pe LP, avem nevoie , am un bibe de 100ml ptr toata ziua, ieri a baut 80 azi 60.

de buburuza Ruxandra Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Anaemi, te rog mult zi-mi si mie cat ai dat pe Colief? este compensat cumva? Sarumana mult

de buburuza Ruxandra Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Florina imi place semnatura ta!

Alexia, imi pare rau de incidentul cu tata tau. Doar cand am devenit mama, am inceput sa inteleg mai bine parintii nostri, cat s au chinuit si ei saracii!!

Anaemi, a stii ca e foarte simpatica poezioara. O sa o invat pe Imi si aceasta varianta! Multumim!

A mea Imi a fost foarte cuminte azi si stau si ma gandesc acum daca ceva nu e in regula. De ce nu plange? Uf, nici asa nici asa nu i bine!! Cred ca noi vom decola spre pat, caci sotul e obosit si nici eu nu vreau sa mai stau prea mult. Imi doarme si ea!

Va pup si ne auzim maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty
Krissy, pe cand mai intri?
Mai intru, mai intru, dar stai asa ca ne luptam cu puseul de crestere de la 3 saptamani! Atata mi-a fost hazna de linistea cu care ma laudam, ca ieri l-a apucat pe Philip puseul cu mancat non-stop, si atarnat toata ziua si noaptea de titi, si mama ce nervos si suparat a mai fost ca nu venea laptele in ritmul in care ar fi mancat el. Dar nu ma plang, ca altfel tot cumintel este, manca-l-ar mama de baiat de gasca, si in plus - sa bat in lemn - burtica nu ne face inca figuri. Azi parca a fost putin mai linistit, dar tot haplea, poate ca pe maine ne mai intram in normal. Laptele imi curge si mai garla de atata stimulare, asa ca stau deocamdata linistita in privinta "productiei".

Ruxi, bafta la ales rochita de mireasa. Cand va fi nunta si botezul, nu cred ca ne-ai spus? Abia astept sa vad poze, o sa fii cu siguranta o mireasa superba.

Ramona, sper ca operatia sa fie o reusita si sa puna capat problemelor tale de sanatate! Doamne-ajuta sa fie bine si multa sanatate!

Betty, si tie sanatate si bafta la controlul cu inima, sper sa nu fie nimic. Poate e de la dereglarea hormonala din timpul sarcinii, si o sa revina la normal de la sine!

Florina, good for you ca te-ai mentinut zen, esti de admirat. Imi place cum abordezi problemele si ma bucur ca ai ajutor pe care stii sa-l gestionezi!

Anamaria, nu cred ca trebuie sa-ti mai zica nimeni ca esti o mama buna! Cu toate facem greseli, si parintii nostri le-au facut, important e sa invatam din ele!

Felicia, ma bucur de fiecare data cand mai scrii cate o veste despre voi! Nu e usor deloc cu 2 copii, dar cred ca te descurci f bine!

Mady, descarca-te aici daca simti nevoia, noi te intelegem si am vrea sa-ti fie mai usor!

Ilida, pupam cucuiul baietelului, sa treaca repede.

Roberta, mai da-ne un semn! Cum mai sunteti?

Cereline, voi cum sunteti, nu ai mai scris de mult. Omibaba, la fel, ce iti face cretolina?

Mai aveam de scris, dar nu mai pot acum, ca a inceput concertul. Va pup pe toate si mai revin cand pot,

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si Philip Christian (16 august 2011)

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Mamici va multumesc la toate pt incurajari.
Nu am avut timp mai deloc zilele astea . Ieri am fost la biserica sa ne impartsim , apoi la sora-mea , azi la spital mai toata ziua.
Gabriel nu e bine , decand am inceput tratamentul are diaree, nu mai mananca , de abia suge cate 50 la o masa , azi dupa ce ne-am plans la spital de toate astea ni s-a dat fermenti lactici pt burtica si cam atat. ba au mai si dat vina pe mine , ca il hranesc prea mult de aceea are probleme cu burtica , de parca pana acum nu tot asa il hraneam si nu avea nimic. CA are cam mult , 5300 kg la varsta lui si sa incerc sa ii dau mai putin.. cata nerusinare.. oricum vrem sa ii dam in judecata , toti parintii celor 115 copii gasiti pana acum o vor face , e inadmisibil ceea ce s-a intamplat .Acum trebuie sa facem si noi analize ca la cat am umblat in spital cat era el in incubator , suntem si noi la risc.
Se chinuie mititelul ata de mult ca nu vrea deloc acel sirop , se ineaca , tuseste , il scuipa si plange atat de tare , iar eu plang cu el in brate.... mi se rupe inima... de cate ori papa se murdareste de kk pana la calcaie , ata de tare tasneste.... offffff DOAMNE!!!!
NU MAI AM CHEF DE NIMIC ... MI-E ATA DE MILA DE EL... MI SE PARE UN COSMAR TOT CE SE INTAMPLA....


Mami fericita de bebe Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Roberta este intr-adevar un cosmar ceea ce s-a intamplat si bine faceti ca v-ati hotarat sa-i dati in judecata, chiar daca asta nu schimba mare lucru pentru copii vostri cel putin pe viitor vor fi poate mult mai atenti sa nu pateasca si alti copilasi la fel.


Doar pot sa-mi imaginez cat de greu iti este dar stiu ca TREBUIE sa fii puternica pentru puiutul tau, incearca sa fii tare pentru el sa nu te simta necajita.

Va doresc multa sanatate si putere la toti trei.

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Roberta multa sanatate lui Gabriel si tie multa putere sa treceti peste toate greutatile.

Stie cineva cum se simte Ramona dupa operatie?

Babylicious felicitari pt cumparaturi...am vazut-o pe Eliza pe FB este o scumpa si pare maricica.

Alexia felicitari pt parametri, a luat foarte bine in greutate bebelina...Tu nu mai alaptezi deloc? Si pe mine ma intereseaza recomandari de dr pt echo de sold pt ca si noua ne-au recomandat-o din maternitate. Ne-au zis sa o facem pana in 6 luni insa as cam vrea sa o fac acum pt ca daca Doamne fereste e ceva sa remediem din timp.

NOi trebuie sa repetam si testul auditiv pt ca la una din urechi nu s-a putut face corect testul din cauza vernix-ului strans acolo si ni s-a spus sa revenim dupa o saptamana.

Krissy ma bucur ca e laptic suficient si Philip baga la greu. Cu Sophia cum va mai intelegeti? La noi Razvi are rabufniri cand si cand, insa fata de Andra nu pare sa aiba sentimente negative.

Mady zic si eu la fel ca fetele sa te descarci aici ori de cate ori simti nevoia, te inteleg perfect, si mie imi e din ce in ce mai dor de tati.

Florina ma bucur ca ai scris despre consilierul de alaptare pentru ca se pare ca si noi avem ceva probleme cu asta. Andra a invatat sa prinda sanul destul de repede insa inghite se pare aer mult la inceput cand curge lapticul usor. In schimb cum devine mai greu suptul cum se leneveste si adoarme. Si la fel ca bebe al tau are o preferinta pentru sanul drept de am ajuns ca cel stang sa produca foarte putin. O pun la inceput la stangul dar nu are deloc ambitie sa suga ca lumea la el...of si la inceput era preferatul ei.

Sper sa treaca odata icterul asta sa capete si ea forte si sa traga din ce in ce mai bine. Ieri am cedat nervos si i-am facut 30ml de LP insa nici din biberon nu a prea vrut sa traga.

Pup fetele si bebelusii

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Laura cred ca se poate, nu stiu daca ai citit din urma insa ma confrunt cam cu aceiasi situatie ca si tine .

Plang odata cu el ptr ca nu stiu ce are, m-am gandit in fel si chip, am facut de 5 ori lapte praf si nu l-a vrut, nu stiu ce-ar putea fi. Tind sa cred ca, colicii dar noi avem 3 luni , poate el fiind nascut prematur are sistemul digestiv mai sensibil. Am totusi nororc ca seara doarme bine.

Maine dupa amiaza suntem programati la o pediatra la particular sa vedem ce ne zice.

De azi o sa ies afara cu port bebe ca zilele astea am venit ca o camila cu el intr-o mana si cu carutu si bagajele in alta ptr ca el plangea de ziceai ca-l taie cineva .

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata
Roberta multa sanatate puitului tau.
Natalia aseara a plans de la 8 pana la 12 aproape intr-una,si a mancat de la 8 la 11 din jumate in jumate de ora, apoi pe la 11 si ceva a varsat un jet(de la cat de mult a mancat), si dupa ce ne-am spalat si schimbat a mai stat putin la titi si in sfarsit a adormit, dar s-a trezit la 3 a mancat si abia pe la 5 si ceva a adormit astfel ca sunt cam obosita acum.
Ramona si recuperare cat mai rapida, te asteptam cu vesti.

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Ecografie de sold nu stiu daca vom face, sa vedem ce ne zice dr, dar din cate stiu eu in brasov nu costa asa de mult(500ron mi se pare cam mult)

ANCA MAMI DE IUSTINA(6 ANI), STEFANIA(4ANI) SI NATALIA(6AUG2011)

Mergi la inceput