Dulceturi si papanasi de 4 ani! La multi ani!(435)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Bine ai revenit acasa Olivia! Sanatate!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Ieri as fi vrut sa va scriu si cate ceva ... dar

Eram super pregatiti pentru gradinita. Cum planul de acasa nu se potriveste cu ideile altora... odata cu avizul am primit vineri seara si una bucata vaccin. In concluzie vaccinul ne-a facut felul: febra sambata si duminica, iar aseara manuta in care a fost vaccinat s-a umflat in locul intepaturii, s-a facut rosie si ardea...cu nervii de rigoare am tinut baiatul la pachet in casa si sper sa reusesc sa-l trimit maine la gradi cu avizul de vineri...
Acum e bine merci, i-a facut mamei parul carlionti si a fost asa surescitat incat nici somnul de dupa-masa nu l-a dormit...

Prima zi de gradi la grupa mijlocie a fost un mareee fiasco.

Va pupam cu mult drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Luy prezent....mai merit si eu cate o absenta, dar motivata... Asa cum am scris pe FB spun prezent pe 1 oct....poate reusesc macar anul acesta sa te ajut.

Sabina, sper ca Gheo este bine, sanatate multa.

Erina, sanatate multa si voua.

Roxana, ma bucur mult ca a fost Ok pentru Andrei azi.
Cred si eu ca ai emotii pt Alexandra, doar odata este prima zi de "scolarita". Abia astept sa ne spui cum a fost.

Legat de analize, m-ati omorat, nici macar nu am ajuns la gradi sa vad daca anul acesta cer, anul trecut nu au cerut nimic...........ar fi exact ce mi-ar lipsi.

Eu am fost sa-mi vad baiatul, este bine, vesel si cu talente, deh a avut cine sa-i"sufle in coarne", o sa am ceva de muncit sa ne scada, dar asta conteaza mai putin. Miercuri mergem sa-l luam, abia astept sa vina acasa, este casa goala fara el..prea multa liniste.
Speram sa am timp sa termin aranjamentele pt petrecerea lui pana vine el si sa ajung sa-i cumpar cadoul, poate maine daca scap mai devreme ....

La multi ani tuturor sarbatoritilor din ultimele zile!!!!!!!




Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

cred ca a fost rotavirus sau ceva de genu. Ghe a fost perfect de sambata dupa amiaza Duminica a urmat Sofia la rand si azi de dimineata eu. Culmea ca eu am fost de ieri la bucuresti, abia dupa ce am dat telefon sa anunt ca am vomitat de 3 ori in loc de buna dimineata :)) , mi-a zis chiar Ghe ca Sofia a vomitat samd.

Ws de compozitie a iesit superb, iar eu m-am tarat cu ultimele puteri spre tren si acuma sunt din nou in biroul meu bibilind teza. insa nu mai stau , ma duc sa fac nani.


Rox, un gand bun pt voi si scolarita dulce!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sabina in cazul acesta noapte buna. Felicictari pt compozitie si sanatate tuturor.


Izabeluta, sanatate multa.


Fetele voi ati facut vaccinul innainte sau dupa ce au implinit copilasii 4 ani ...are ceva daca il aman?




Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

La multi ani sarbatoritilor zilei si celor din ultimile zile!

Multa sanatate si refacere rapida tuturor bolnaviorilor mari si mici!

Roxana, felicitari curajosului gradinar de categorie mijlocie si drum pavat cu realizari pentru proaspata scolarita. Asteptam impresii!

Carpatina, noi incepem luni, suntem la stat, dar eu am deja emotii. Astazi am dat o fuga pana la scoala fetii sa mai vad cum merg lucrurile pe acolo. Scoala arata bine, salile de curs impecabile, mobilierul nou. Clasele se vor forma abia pe joi, asa ca s-au dus planurile mele de cumparaturi. Totusi am aflat ca boboceii vor avea ca uniforma casamuta alba, fustita neagra si o vesta cu emblema scolii.
Multumesc fetelor pentru sfaturile voastre. Nu voi ataca problema din prima saptamana voi lasa sa vad cum decurg lucrurile. Alex nu are probleme tot timpul, insa in special cand se intimideaza greseste. De altfel este foarte buna la chestii logice si matematice.Din octombrie incepe iar sedintele la logoped si vedem cum evolueaza.

_

Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.




Vale, mami de ALEXANDRA si ANDREI

cum creste Alexuta
cat de mare este Andu

ALATURI DE BIBI

BAZAR DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna dimineata!

Roxana cum a fost?

Ema, am intrebat ieri la pediatru. Pina la 6 ani in lunile cu R, Vigantolette de 1000, una pe zi. Nu am reusit sa mai sun, ma dispera David.

Valentina, bafta multa si voua. Eu am emotii pentru Matei apoi voi ca mame.

Sabina felicitari si sanatate.

Cecilia eu o sa ii fac vaccinul dupa ce implineste 4 ani.


Isabeluta, imi pare rau ca nu ati ajus la gradinita. Te cred ca erai pregatita emotional. Sa fie perfecta prima zi cind veti putea.

Multumiri pentru urarile pentru David. Avem Panadol si Paxeladine. Sper sa treaca rpd, mai greu cu aspiratul ca plinge tare




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

La multi ani urez si aici pentru ieri

Miruna printesa mica de mami LaviniaN
Maria Teodora fetita cu bucle si ochi de stele de bikmaria
Ana-Maria papusica fina de magdaz
Rares ochios dulce de Pinacolada

Sarbatoritilor de astazi:


Miruna, fetita frumoasa ca un inger, talentata si sensibila

Gheorghe, cavaler frumos

Eliza
, fetita minunata si dulce Ramonaiani



Raisa-Maria
printesa isteata de mami si_bv

Sa aveti drum lin si frumos in viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Pentru mamici: www.youtube.com/watch?v=XHsIbuODNb8&feature=related" target="_blank">Adele-Someone like you

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

La multi ani, Rares!
La multi ani, Miruna!
La multi ani, Gheo!
La multi ani, Stefan!
La multi ani, Eliza!
La multi ani, Raisa!

Mergi la inceput