Dulceturi si papanasi de 4 ani! La multi ani!(435)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Am inceput pregatirile pentru party de 4 ani - in prima postare din capitol am deschis lista de participanti . Va rog completati si voi sau anuntati printr-o postare intentia de a veni.
Rox, pe tine nu te-am trecut inca pe lista, dar sper din tot sufletul sa ne spui ca ai aranjat lucrurile astfel incat sa puteti veni
Sabina, tare rau imi pare ca exact in acel weekend esti blocata la Busteni . Mi-ar fi placut sa ne revedem . ( Acum mai sper doar ca poate vine iar Marunzika la iarna si ne intalnim in grup extins )

Cred ca se impune si o strigare de catalog, tot e toamna si incepe scoala/gradinita :
greyeras !
cecilia !
alina.clau !
aniast !
alehiam !
Gabriela !
pinacolada !



Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna dragele mele!
Am revenit si noi din calatoria noastra in spital!Olivia e bine, mai avem tratament, speram sa se faca bine complet!

Acum recuperez ce am pierdut!

Rox, bafta Alexandrei in prima zi de scoala!

Referitor la scoala, credeam ca fii-miu fiind mai mare s-a facut mai tacut, da de unde, i s-a deschis mai tare clapeta. Deci ieri am iesit cu el la cumparaturi ptr scoala, si de la ora 14 pana la ora 18 nu i-a tacut gura nici macar 5 min, mi-am pus mainile in cap!Vedem de saptamana viitoare...

Vale, eu zic sa vorbesti cu invatatoarea, dar nu in prima zi, ca ai sa vezi ca va fi asaltata din toate partile de catre ceilalti parinti, si nu va intelege mare lucru din prima. E o problema serioasa, care trebuie discutata in liniste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Citat:
Nici el nu vrea sa se imbrace singur, desi poate. Si cum mai povestisem pe aici, de cand sta cu mama mea nici sa manance singur nu mai vrea.


Asa si a mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:

La multi ani sarbatoritilor zilelor acestea !
Pupici speciali din partea noastra pentru Doris si Teuta !


ne-am trezit de dimineata sa mergem la exudat si m-a socat ce coada putea sa fie la budimex sus la medlife la laborator!!!!! Cam ca aceea de la carne pe timpul lui ceausescu....
am plecat la alt centru medical in zona si am terminat repede . Asteptam rezultatul vineri dupa-amiaza Dr de familie e vineri pana la 13 si luni dupa 14 O sa merg vineri dimineata pentru un aviz si vedem daca ne primeste luni daca nu ramane pe marti!
Am trecut si pe la gradi si alt soc : a inceput gradi de azi! Nu au stiut prea multi ! Noi incepem mai tarziu !


Felicitari gradinarilor pentru acomodare rapida !

Felicitari Ioana , esti o domnisoara in toata regula ! Carpatina te invit pe la mine ! ( si cu inters putin - sa-l inveti si pe Seb cum e cu hainele , are asa o lene.... )

Emotii pentru Alex si Rox azi ! Succes!

Ramonaiani
Mi-am amintit o glumita despre balerine - ies la pensie la 50kg

M-am bucurat sa citesc ca Olivia e acasa ! Duamna V a trecut greul !

Sabina cum se mai simte Gheorghe? Sanatate multa !
Elena , am citit bine? Sanatate multa David !

Am si eu intrebare : a venit septembrie ! Voi mai dati vigantol sau vigantoletten . Deschid eu topic si pe fb

va pup




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Ema, numai grupele mici incep gradi de pe 12 sept, restul de pe 1 sept., noi vom merge cred ca deja din octombrie.

Am lipsit si eu cateva zile de la munca, si nici acum nu am reintrat la normal!

Carpatina, bravo Ioanei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Multumim mult de gandurile bune. Acusica plec spre casa sa iau flori mai intai si apoi scolarita. Gradinarul a ramas pana la urma la program intreg, azi voiam initial sa il luam mai devreme. Dar cum voiau si bunicii la deschidere si cum ne au sunat de la FTK ca au inceput cursurile, am decis sa il lasam acolo. Bietul, va termina prima zi la 7 jumatate. O sa iau flori si pentru el si niste bomboane pentru dnele ingrijitoare si i le dau maine.

Alina, ma bucur ca Olivia e mai bine. Cat despre scolarul vorbaret, eu zic ca e bine, ca stie sa exprime ce vrea, sa intrebe, sa comunice in general.

Luy, nu stiu ce sa zic de party sincer. Cred ca mai bine sa nu contati pe noi si daca reusim sa venim atunci, o sa fie o surpriza. . Dar daca te pot ajuta cu ceva la pregatiri te rog sa imi zici.

Ceamica, sigur ca era omor la analize, doar dureaza 5zile rezultatele si cam toti au calculat sa le aiba vineri pentru luni. Sa vezi ce o sa fie vineri la pediatrii pentru avize. Nu e nimic ca nu a mers Sebi de azi, mai profita de vacanta oricum.

Gata, decolez la fata!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Rox, tinem pumnii pt festivitatea de dupa-amiaza . Sa nu uiti camera si sa ne arati si noua poze cu scolarita .
ceamica, bine ca ati rezolvat cu analizele. Ai terminat cu despachetatul ? Tare m-a amuzat intamplarea voastra cu cheile de la masina, desi sunt constienta ca atunci numai de ras nu era . Ce a patit vinovatul ?
Mi-am adus aminte sa ma uit si eu pe site-ul celor de la Medicover daca sunt gata rezultatele pt Maria, dar nu reusesc sa ma loghez ( noi am dus toate probele joi dimineata )
Alina, ma bucur ca Olivia e acasa. Multa sanatate, sa se refaca perfect cat mai rapid ! Despre vorbaretul tau ce sa zic... asa este si Maria, ne toaca marunt
Hmmm, cred ca la ora asta dna Teo se prajeste la soare ...

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

pentru ieri...

La multi ani Andreea Cristina de mami georgi_ana25!
la multi ani Stefania Daria de mami florentinalo!
la multi ani Matei de mami Aminoreanu!
La multi ani Alexia Rhiana de mami aurelia27!

Ani multi si plini de implinieri!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

si pentru azi;

La multi ani Miruna de mami LaviniaN!
La multi ani Rares Fabian de mami alina m! s[]
La multi ani Maria Teodora de mami bikmaria!
La multi ani Ana-Maria de mami magdaz!

Sa fiti sanatosi, voisiosi si norocosi!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Roxana, succes la festivitate.. sa nu va "doboare" emotiile!


valentina, si Alexandra ta tot azi incepe?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput