Mamici si Gravidute Italia (107)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns costyhunny spune:

buna fetelor!!
noi suntem bine sanatosi si fumosi si mancaciosi.
bine ati revenit fetelor asa nu mai vb.de una singura pe aici.
am vazut ca aveti conturi pe FB dati-mi si mie linkul sau nume de cont unde va adunati pe PM.
sa va zic ultimele noutati:am fost dum.la IKEA si i-am luat lui edy scaunel si masuta ca sa pape pe scaunelul lui sa nu mai murdarim toata casasi sta asa cuminte daca il pui in scaunel;bineinteles pana se plictiseste de jucarii si .
mi-a acceptat si carnita de agnello din borcanas.
va pupacesc pe toate
P.S:cateva zile o sa fiu absenta k plec la mama k al meu sot pleaca in tara si eu merg la mama mea si nu are net.dar revin cand o sa ajung acasa din nou pe vineri cred.

pupiki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Neata!

na, ca mi-am adus aminte ... nelia, esti tare misterioasa si telegrafica. Asa se face, dupa ce ne lasi in ceata, treci si saluti din fuga calului, cica actualizez semnatura si dispari iar??? Eu am mai intrebat de tine, cum mai esti?

Daca, Doamne fereste (sper sa nu) s-a intamplat ceva cu sarcina ... cred ca meritam si noi 2 vorbe. Iar daca procede bine, iarasi meritam sa ne spui cum te simti, ori nu zic bine?

Asteptam vesti ...

ioana - S. a inceput deja gradi, de luni. Incantata, voioasa, totul ok.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 29s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Buna.
Pai cam telegrafica sunt,ce sa fac.Pentru linistea mea prefer sa ma reculeg singura,departe si ajung oricum la un singur gand.Depresia.Cica leii sunt puternici,sau mai mult ca sa poti trai pe lumea asta trebuie sa fii puternica dar de unde...Asa ca ma prefac in continuare ca sunt puternica si gata.Si ce urasc eu prefacutii,asa ca imi demonstrez mie ca in viata le faci pe toate,niciodata sa nu zici nu.
Ca sa rezum,sunt bine,sarcina s-a oprit cam pe la 11 sapt dupa multe zile naspa,deh,solutia a fost cea mai buna pentru fat,care nu avea multe sanse sa ajunga cu bine la 9 luni datorita unor complicatii.Mi-am luat gandul de la a mai deveni mama curand.
CRIS A INCEPUT gradinita,incearca sa se acomodeze,are emotii,am si eu.Trebuie sa imi caut servici,am multe datorii,multe vise,multe nedumeriri,sunt mereu suparata in interiorul meu,si in continuu ma prefac ca O SA FIE BINE!!!
NA!!!pedro,daca mai intrebat suporti consecintele!!!
Si ceva de bine:suntem sanatosi,in tara lucrurile merg bine,am fost o saptamana.socrii sunt bine,si parintii la fel.etc.
Sper ca ati ramas la fel DE SANATOASE si voioase aici la odisee,si ca lucrurole la voi merg mai bine ca in genere.va pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

nelia - imi pare rau pt. sarcina pierduta. SIncer.
Cat despre celelalte probleme, bani, serviciu etc ... cred ca sunt destul de in masura sa te sfatuiesc sa nu cazi in depresie doar pt. asta. Asa cum ai spus, bine ca sunteti cu totii sanatosi.
Acomodare usoara si fara lacrimi lui Cris!

Nu trebuie sa te prefaci ca iti e bine, insa nici sa te inchizi in tine ... zic eu. E drept ca suntem diferiti, eu am ales sa vb dupa tot ce ni s-a intamplat (cu pers. cunoscute sau nu, in viata reala sau virtuala). Asa am simtit ca trebuie sa fac, nu sa tin in mine, sa ma inchid. Asa ca, poate si pt. tine e o solutie asta.

Iti doresc numai bine si sa gasesti calea potrivita pt. a rezolva toate problemele!

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 29s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna noapte
nelia, imi pare rau ca ai pierdut sarcina...Cum, necum trebuie sa mergi inainte si sa te rogi ca timpul sa iti aduca alinare. E bine ca ai vise, astea te salveaza. Nu te inchide in tine, nu iti face bine.
costyhunny, vacanta placuta Trimite pe Pm numele tau de cont de pe Fb, daca ai.

Somn usor!!!



Gianina, mamica lui Loris Stefan, o mandrete de baiat (2 oct 2009)


Raisa are nevoie de noi



Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Neata!
La multi ani de Sf. Maria!
Onomastica frumoasa celor care isi serbeaza numele!




Gianina, mamica lui Loris Stefan, o mandrete de baiat (2 oct 2009)


Raisa are nevoie de noi



Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

neata girls!
eu vad la voi cind mai e vreo sarbatoare ca in rest habar n-am si nici n-am calendar ordodox cu toti sfintii
raportez citeva zile de pete aparute dupa febra aia,credeam ca a facut sesta mallatia-invece no,am fost la dr ne-a dat un tratament au si disparut de tot petele dar a zis ca nu e aia
cam asa erau bubitele mici mici si credeam ca o fi rozolia......
cine stie ce reactii are fata mea ca erau ca si alea de caldura
va be bine ca au trecut
apoi am facut vizita de 4 ani
e mult mai lungana la vista ei ,a crescut mult dar la kg a zis ca trebuia sa aiba cu un juma de kg in plus dar va bene cosi
apoi a mea n-a fost peste linie in veci la grilla aia de masuratori
e inainta si slabuta
a zis ca e bine,nu tre sa-i fac nimic,sanatoasa si bine dezvoltata,testul la vedere a fost f bun asa ca niente problemi
de luni incepe gradi si mami lavora di più
abia astept zilele alea agitate ca altfel trec chiar daca e cite-o zi mai stresanta dar altfel trece
Danangie-cum mai esti?
cum sint baietii?
ai intrat in cncediu?
ce fain o luna de concediu
pina la urma i-ai mutat cu gradinita? il duci si pe Marco la asilo? come fai? te descurci bine cu ei si cu toate treburile?
Daviduco-
macar un salut ai putea lasa si tu
am pus asta ca ala cu trasul urechei nu-i......
ROxali-te solicit la apel
ai terminat cu zugravitul?
si noi ar trebui sa facem ca a mai desenat pitica pe pereti de cind stam aici,s-a potolit ea dar urme au ramas
Kemsy-cine incepe asilo Loris?



Vivi e lascia vivere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Costy-atunci tu esti absenta motivat :)
sedere placuta la mama ta
este si ea in it sau esti in tara?
Georgy-tu o dai la privat sau a intrat la stat/comunala?
acomodare rapida Giuliei la gradi
deja ai fetita mare
Roberta-cum mai esti cu Gabriel?
parca tu ai nascut acolo unde au fost probleme
daca poti mai scrie-ne despre voi
oare si Cristina a nascut in aceeasi perioada tot la gemelli? ca nu mai stiu?
Anne-ti-ai luat si tu liber de la net?
Brambu-la noi luni incepe gradi
zilele astea o las sa leneveasca dimineata cit vrea ca de luni gata cu vacanta
parca vad ce mofturi face la trezit
Nelia-din cite imi amintesc e a doua oara ca pierzi sarcina dupa Cris?
ai grija de tine si incearca sa-ti faci forte sa te reprinzi



Vivi e lascia vivere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

scz pt greseli ca vad dupa ce trimit
astept concediul urmator
astept sa-mi vad casuta aranjata
astept craciunul
Andreea-cum e in tara?
cred ca asa bine stai la tine acasa si e asa de frumos
te asteptam cu povesti si poze
Nafi????????????? where are you go???????



Vivi e lascia vivere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Neatza!
Atunci daca este sarbatoare urez si eu "la multi ani"tuturor celora ce poarta numele Maria ,Marian,etc.Inclusiv soacrei!!!
Ioana,da asa e.
Ma bucur ca micuta creste bine,iar cu kg no problem,are ea prea multa activitate si nu se pune!!!Spor la munca si tot inainte.
De stefy mai stiti ceva,din spusele voastre imi dau seama ca munceste?mas bucura enorm sa stiu ca si-a gasit de munca si lucrurile merg spre bine.o pup pe pitica.
Dana,vad ca a inceput munca.....,mama robotel,femeie robotel,sotie robotel,Doamne Doamne te va rasplati candva pentru toata nebunia care ti-a dat-o,uite acum in concediu sper ca te vei relaxa si iti vei umple sufletul numai cu bucurii!!!

INCERC sa o iau mai din urma sa si raspund la cateva prietene de aici.

cris,e astazi la gradi pana la ora 12 fara un sfert.deja o ora trecuta si nu am pus mana pe niika!!!prea scurt programul saptamana asta!!!
Cine stie cum iti poti gasi mai repede serviciu,intrand online si lasat domenzi sau mergand direct la agenzie???




Mergi la inceput