Mamici si Gravidute Italia (107)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare!
danangie, de acum te-ai aranjat cu casa...pana data viitoare . A crescut Marco L-ai dus la nido?
costy, pare greu cu diversificarea la inceput,dar nu e. Si eu am folosit la inceput carnita de la borcanel, apoi i-am dat de asta proaspata.

La noi a fost/este o duminica plictisitoare. M-am saturat deja de stat in casa...Nu stiu de ce, dar in Ro nu am simtit niciodata starea asta de plictiseala, ca si cum as vrea sa fac dar nu fac
Sunt in cautare de idei pentru aniversarea lui L si de facut liste cu ce jucarii sa ii cumpar



Gianina, mamica lui Loris Stefan, o mandrete de baiat (2 oct 2009)


Raisa are nevoie de noi



Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Yoana, bine ai revenit. Cum a fost acasa, v-ati aranjat apartamentul?Vino la povesti.



Gianina, mamica lui Loris Stefan, o mandrete de baiat (2 oct 2009)


Raisa are nevoie de noi



Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

acum sa vedem daca va adunati la cafea
noi sintem bine,vacanta a trecut repede si super fain
am lucrat o gramada dar am reusit sa facem tot ce ne-am propus
o sa revin si cu pozici
deja ne-am intrat in ritm
am ajuns joi seara in it si de vineri dimineata am inceput munca
piti a avut febra vineri de la ora 18 incepind pina simbata dimi apoi n-a mai facut
deja ma gindeam ca aiurea pica tot pe week cind are ceva de nu dau de pediatrul ei
sapt ce vine incepe gradi si sa vad si eu cu munca in plus
zilele astea avem si vizita de control de 4 ani plus sa caut intre acte sa iau appuntament pt vaccinul de 4 ani jumate sau 5,nici nu mai tin minte
mai am ceva de rezolvat la asl si in rest toate bune
la ap am modficat ,am darimat din peretii ce erau in plus :) si nu ne placeau...am largit putin si am mutat centrala si am facut salone con angolo cottura unde e iesirea in balcon iar din fosta cucina o sa facem cameretta la piti asa avem living cu bucatarie si fiecare cu camerele :) doar n-o tinem cu noi in camera pina la majorat :)
incet le facem noi pe toate
am fost la padure la gratar de dimineata de la 9 pina seara la 7,a fost tare placut
v-am facut un rezumat scurt si rapid
de acum o sa intru si eu mai des si mai particip la discutii




Vivi e lascia vivere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Anne-Giuliano come va? piciorusul e mai bine?
nu am retinut nimic ca n-am stat sa citesc decit asa rapid
Georgy-abia astept sa ne pove cum e Giulia cu gradi
ce poze frumoase ai pus si tu de la botez
le-am vazut demult dar n-am mai intrat deloc
aparatul super fain cred ca sint super clare si faine pozele
Sebastian iti seamana f bine tie
ce mare e deja si el
Giulia l-a acceptat usor? nu mai stiu daca ai mai scris....
Brambu-te imbratisez cu drag si iti trimit multe salutari si numai bine
sper ca esti bine si sarcina merge bine in continuare
ne mai auzim,merg sa mai termin din treburi apoi din nou la lucru un pic
o zi buna si sper ca n-am vb singura si eu pe aici



Vivi e lascia vivere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Nafi-vacanta placuta pt tura a doua si bafta cu inserimento
Dana-tu esti de apreciat la cite faci
stiu ca vreme de-un mesaj se gaseste dar vezi tu ca nu prea mai e cine.....sa mai si scrie.......
eu nu degeaba comentam mereu ca stateau pe net fetele pina nasteau ca doar ziua era lunga apoi gata
ma rog fiecare cu treaba lui
intr-o zi m-am uitat la pozele tale,cit de frumosi sinteti,am siuitta sa-ti scriu ,cred ca era inainte sa plec in concediu
Kemsy-bafta in cautare locului de munca si de ce nu si la interviul dat
ce faci cu L il dai la gradi?
Costy-hai ca incet ne adunam de prin vacate si nu mai ai impresia ca vb singura



Vivi e lascia vivere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

si ca vb de diversificare...mie mi-i se pare ca a trecut asa de mult timp ca am impresia ca nu m-as descurca s-o iau de la capat
dar cred ca e doar impreia visto ca m-am descurcat bine si era pt prima data la primul copil,cred ca apoi e mult mai usor odata trecut prin astea
parca nu mai stiu sa tin in brate un bb mic
si fetele de la fb ia mai lasati si pe aici cite-un mesaj
Stefy-daca intri acolo pe fb si aici deloc atunci iti las o bulina neagra neagra
ca tu erai cu sufletul legat aici si faceai di tutto sa tii grupul unit si erai f activa
acuma nu zi si tu ca n_ai timp deloc de cind lucri sa scrii cite-un mesaj ca nu te cred.......



Vivi e lascia vivere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare!!
yoana, ma bucur ca v-ati aranjat apartamentul!!Buna ideea cu transformatul bucatariei in cameretta!! Dar ati reusit sa trageti toate tevile, sifonul, etc, sa va mutati bucataria?
Cum s-a simtit pitzi acasa?Banuiesc ca a fost fericita L a fost in elementul lui la bunici...a inflorit
Spor la munca!!
stefania, mai intra cu cate un mesaj, esti bine, cum merge lucrul?Ai disparut de tot din peisaj

O zi buna!!



Gianina, mamica lui Loris Stefan, o mandrete de baiat (2 oct 2009)


Raisa are nevoie de noi



Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:



M-am auzit strigata din mari si tari, din cele 4 zari . Se vede ca a venit "sufletul" subiectului (ioana ).

No, acelasi lucru pot sa-l zic si eu despre tine, pune mana si vino pe FB, fa-ti cont si palavragim mai pe indelete (se stie ea cine-i vizata). Stai linistita ca stefi a disparut de tot, din toate colturile (nici pe FB nu-i).

Noi suntem bine, sanatosi, burta cresteeeeeeeee ... dar e bine. Ce sa zic si eu, imi fac curaj sa sper.
Silvia e tare incantata de surioara, facem deja planuri pt. ziua ei (eheheheee, mai e, da' n-are rabdare), azi a inceput gradi si s-a comportat exemplar. Ca doar e mezz'anna, nu mai e mica.

Va impupez pe toate si cu vesti mai pe larg stiti unde ma gasiti .

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 29s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Brambu-grazie ca ai aparut la apel
eu cred ca n-am intrat de mai bine de-o luna ,cam asa
zic si eu ca si fetele daca am impresia ca sint de una singura citeodata pe aici atunci ce rost are sa mai intru? sa scriu ce?
ma bucur ca au ramas citeva fete care mai intra si tin subiectul in tema
ma bucur ca esti bine si tu si burtica,lasa chiar daca cresteeeee important e sa fiti sanatosi si bine
cum a fost la mare?
ti-am trimis o invitatie de prietenie pe fb ca l-ai sters ,adresa aceeasi come prima a sotului ,dar asa mai vad si eu daca pui vreo poza
daca vrei metti la amici sa te vad in poze,cont tot nu-mi fac
Kemsy-avem mult de lucru la ap
l-am luat la grigio cum se spune,n-am vrut sa chetui 3,500 euro pe finisaje si sa ne puna cine stie ce....asa ca incet il aranjam pe gustul nostru
timp avem destul ca nu ne grabim
acum am largit si am facut holul impreuna cu living-ul si bucataria care acum e 32 mp si bucataria cum e patrata vine exact o cameretta super pt piti plus dormitorul nostru
deja am gasit si cum s-o aranjam camera ei,dar mai incolo
am mutat centrala cu toate tevile de apa si gaz,am mutat robinetele de apa si de scurgere asa ca e mutata cu totul nu mai mai pot razgindi :)))
am profitat ca e maricel salonul si asa am cistigat o camera ca altfel trebuia sa cedam dormitorul :) si sa ne mutam pe divam in salon:))))
la anul vedem cit timp avem si urmeaza zugravitul,parchetul si usile apoi restul mai incolo
oricum m-am calmat acum ca am si eu casa mea ca prea ma rodea chestia cu casa
haideti la o cafea dopo pranzo ca mai este



Vivi e lascia vivere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

ai Pm, soro!

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 29s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput