Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 62-

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

MeAlex, am folosit naturiste de la Dna Vlad Adriana, ElitNutritia Deva.
Am sunat la ei relatand problemele mele si mi-au recomandat un tratament care continea superforte ovulin, tonic ginecologic E-lite, branca ursului, napraznic, boswelia, sare de baie.Ptr 1 luna m-a costat 300 lei si trebuia sa tin 3 luni.
http://www.elitenutritia.ro/index.php?ref=2
Imediat dupa asta am fost in concediu la Sovata si am facut tratament 10 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Buna fetele
Timeea 30 felicitari, sarcina usoara si la termen cu un bebe sanatos
intr-adevar acest tratament a facut o minune pentru tine dupa fiv-urile nereusite, asa da o veste

multumim ca ne-ai spus si noua despre acest tratament, poti sa ne spiui si noua cum le-ai luat si care din ele a ajutat la desfundarea trompelor, stiu, poate cer prea mult dar sper sa ma intelegi dupa 10 ani de asteptare .pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

trompele pot fi desfundate inghitind pastile din ierburi?

balanta sar'mana de capitole, ca imi prindeam urechile cand se strangeau 30 de pagini aici

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

aristica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

eu nu tin Clexanele la frigider.
la farmacie nu se tine in frigider,nu e transportat nici din depozite catre farmacii in masini izoterme.
il tin insa in cutia lui "la intuneric"...asa scrie pe prospect.

aristico,ma faci sa rad!!!
ai manca si matraguna numa' sa fie bine,asa-i???

multa bafta tuturor



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoemma spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

Acum dilema mea cea mai mare este daca sa merg tot pe Medyn Forte.In 2009 m-am dus la dr Uscatescu cu prospectul de Medyn Forte si mi-a zis ca nu e recomandat in sarcina pentru ca vitamina B12 contine cianura (cianocobalamina), dar eu m-am incapatanat si l-am luat in continuare.Citisem pe forumurile din Germania ca il iau gravidele cu trombofilie.La urmatoarea vizita la dr U m-am prezentat din nou cu acelasi prospect si am picat de comun acord sa-l iau toata sarcina.Cred ca am fost prima pacienta cu Medyn.Am inteles ca acum ar recomanda Femibion, am citit si eu prospectul si mi se par infime cantitatile de B-uri recomandate pentru MTHFR.Este vreo gravidutza acum care merge pe Medyn?

Cristina,fericita de bebe luptator Vlad-Stefan

Atat sunt de mare



Sora mea a luat Medyn in sarcina si i-a mers bine cu el. Baietelul ei are acum 7 luni. La urmatoarea sarcina nu stiu daca va mai lua Medyn, tinand cont ca se gaseste la noi Femibion. Ea nu si-a verificat homocisteina nici inainte de sarcina, nici in sarcina, deci nu stie ce influenta a avut Medynul. Stiu ca tu ai oprit cateva saptamani medynul si nu ti-a mers asa bine fara el...

Copii gasesc totul in nimic, oamenii gasesc nimic in tot. (Giacomo Leopardi)

Mami de 2004 si 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonirro spune:

pe cutia mea de Clexane scrie "a se pastra la sub 25 garde celsius" si nenea care mi-l livreaza m-a atentionat sa-l tin si in masina in torpedo, la aer conditionat, pana ajung acasa. E adevarat, nu am luat niciodata de la farmacie, pentru ca nu am primit reteta nici pana acum. Poate cel din farmacii e altfel .MTHFR C667C heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot, Factor II heterozigot; Tratament Clexane 0,4/zi, Femibion 1, Magne B6, Acid folic + complex B, Cetebe, Aspenter 1/zi,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

tonirro,pai in casa nu ai mai mult de 25 de grade,chiar si vara!!!



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

eu am pus un termometru acolo unde tin medicamentele si temp e la limita, uneori chiar sare de 25, asa ca rezerva de Clexane am mutat-o in frigider. de la Fundeni asa mi-au zis sa il tin, la farmacie insa nu il tineau la rece.
am avut grija ca atunci cand faceam injectiile sa scot o seriga si sa o incalzesc in mana sa ajunga la temperatura corpului si abia duca aceea sa ma injectez.


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonirro spune:

la mine in casa nici iarna nu sunt 25 de grade, eu setez centrala pe 27 minim. Sunt o friguroasa; vara asta am renuntat la pilotica mea doar cateva nopti. Si in camara, unde tin medicamentele sunt uneori mai mult de 25. Cred ca de-aia mi-au si iesit gogosarii afara din borcane .da, discutia asta am avut si eu cu dr. Uscatescu ca daca nu scot seringa mai devreme din frigider, sa o incalzesc in palma si apoi sa fac injectia. A! si sa fac injectia seara, nu dimineata cum faceam. Desi serios acum, e adevarat ca pe cutie scrie sa se pastreze la maxim 25 grade, dar mai scrie si "a nu se pastra la frigider". Eu am ales sa pun frigiderul pe 9 grade in loc de 5 si sa le tin in frigider. Nici nu am de ales...MTHFR C667C heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot, Factor II heterozigot; Tratament Clexane 0,4/zi, Femibion 1, Magne B6, Acid folic + complex B, Cetebe, Aspenter 1/zi,

Mergi la inceput