Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(72)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

merci mult Gabi
nici nu am nurofen..am ibalgin care cred ca e acelasi lucru.
azi n a avut mai mult de 38,5, o sa i dau la 6 ore daca persista panadol

pediatra nu raspunde, doar e week end, ce sa zic...

nici afara n am scos o, oare pot?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Si Stefan e racit f tare de azi noapte. Ii curge nasul intruna.Nici nu poate manca si nici dormi din cauza lor. II dau cu ser ii scot si si mai revine. I am dat si nurofen si paracetamol alternativ. Eu ii dau de 3 ori pe zi astea. MI e frica sa i dau mai mult. Sa nu i afecteze stomacelul.
I am dat si un supozitor cu eucalipt dar nu mi s a parut ca a facut ceva miraculos.
Dupa ce i dau nurofen vad ca vreo 2 ceasuri nu sunt probleme.


Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Lucia eu n am indraznit sa l scot afara, tu ce ai facut? E mai bine fetita?

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

seara fetelor

si noi acum am ajuns acasa
am fost la curte la o prieten cu gemene
ne am distrat de minune, i am bagat pe toti in piscina...balaceala la maxim

au mancat, au baut, s au balacit, au facut si nani
super fain

sanatate multa puilor bolnavi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

buna seara !

ce au mai nene copchiii astia ?? si al meu azi dim s-a trezit cu mucii in barba ! adevarul e ca azi-noapte nu a fost asa de cald...si l-am culcat cam dezbracat ! si de cand am coborat salteluta parca mereu are ceafa rece ... si muciiii ! in seara asta i-am pus maneca lunga , i-am dat 4 ml de panadol, bagat ser, sa vedem ...
sanatate si celorlalti puiuti bolnavi
mirela super distractie pe motanii tai cu gemenele eh ? bravo
anca nici eu nu am putut sa ajung azi...a avut treaba sotul cu masina

haideti sa va zic ce am patit...ma duc pana in rahova sa cumpar niste manere pt mobila...cand ies din curte, zdraga-zdranga, troncanea intr-una ceva la masina...hmmm...cum e drumul inca neasfaltat la noi pe strada, am zis ca gropile sunt de vina. ies in sosea...zdrang iar, parca atarna ceva...ma gandeam ca e scutul...s-o fi desprins. eram si cu andrei in masina...sun sotul : "fratioare se aude nasol rau masina asta"...ah da, cred ca e un tambur de la motor , mergi si tu incet " nu ca as stii ce e ala . tot asa a zdranganit pana acasa. a adoua zi se duce sotul la service ... ce credeti ? au uitat aia sa ii stranga brezoanele la roata cand au facut inspectia tehnica. cica atarna asa intr-un brezon ! va dati seama? daca se desprindea roata cand mergeam eu cu andrei in masina cu 50-60 ? ce idioti !!! eu cred ca intentionat au facut aia asa, pt ca soata mi-a povestit ca i-a facut pe aia cu ou si cu otet , ca nu sunt buni de nimic, sa isi schimbe meseria, etc etc !

ma bag sa termin filmul...Jane Eyre ... am citit si cartea...va recomand , super !


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Dupa o zi agitata, facem o baie. Dar nu inainte de a testa caliatea apei si a spumei asa. Pe urma ne culcusim in cuibulet si, profitand de neatentia lui mami, ne facem comod... Asa se doarmeee!!!


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

carmen...ce tampiti,bine ca n ati patit nik

au facut o balaceala in piscina super mega, zbura apa in toate partile
www.facebook.com/media/set/?set=a.116847168416297.14007.100002730436237#!/photo.php?fbid=116847881749559&set=a.116847168416297.14007.100002730436237&type=1&theater" target="_blank"> balaceala de azi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

in plin "sezon de febra" vin si eu cu ce am citit in seara asta despre febra: http://adelle.ro/febra-linia-de-aparare-a-corpului-impotriva-bolii/; mie mi s-a parut interesant;
toti bebei bolnaviori;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

offf.sanatate bebelusilor muciosi

Mayane;ce sexy..asa doarme cu pampers si bluzica?wow..noi body,sac de dormit..e rece la munte

Mirelush;ce distractie p capul vostru..poza superba!

Noi am fost azi la Sovata.
Toti 4..fo bine!mancat ...plimbat..inotat..Eu nu..ca-s cu rusii in cap

Roxx;poate suna straniu dar cand am citit postarea ta am avut un :deja vu..nu stiu de ce..stiam cuvintele dinainte sa le citesc..
Am mai patit de astea dar niciodata pe forum

pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Carmen;aveti grija mami!sunt periculoase chestiile astea cu roti ..off.Bine ca ati observat.

Mergi la inceput