Laparoscopie 19

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Daca il faci la cateva zile de intarziere si testul de urina e sigur. Cel putin pe mine nu m-au mintit niciodata testele de urina. Daca iese pozitiv mergi la medic si iti va spune el in continuare ce sa faci.

Succes, iti tin pumnii sa nu vina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mbadaran spune:

Multumesc!
Sper sa mai pot astepta 2-3 zile, probabil ca o sa-mi fac si un test urina, dar si bHCG.
Mi-a zis mama zilele trecute ca a stiut cand a ramas gravida pentru ca avea dureri de sani, sanii mariti.
sper sa vina mai repede


Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mbadaran spune:

Buna,

Nu a fost sa fie luna asta.
ma bucur insa ca ciclul a venit fara sa fiu nevoita sa iau duphaston...macar atat

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

mbadaran, tot e bine ca s-a reglat ciclul, nu mai retineam ce probleme ai avut tu inainte. In a 2-a parte a ciclului corpul galben secreta progesteron, de aici durerile de sani si umflarea lor. Exact aceleasi stari ca si in primele zile de sarcina.

Si eu imi doresc acum bb3 si vreau sa ma abtin sa mai fac teste pana nu intarzie menstra, am observat ca dezamagirea e mare daca fac test si e negativ, cred ca e si mai mare daca te duci la analiza de sange. Incerc si eu sa am rabdare sa astept sa intarzie in mod clar (mai mult de 14 zile dupa ovulatie) si atunci imi voi face test.

Pt bb3 am incercat vreo 7 luni si mi-am facut test abia cand am avut o saptamana de intarizere, acum ma mir si eu cata rabdare am avut atunci, dar a fost buna rabdarea asta!

Un pic mai multa rabdare cred ca e utila pt psihic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mbadaran spune:

Nu am apucat sa fac niciun fel de test luna asta. Aveam de gand sa mai astept pana saptamana viitoare. Imi era teama ca am sa vad o singura liniuta pe test.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Succes in lunile care urmeaza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Damayanti spune:



Neatza fetelor!!

Doctorul a zis : unda verde si sa nu ma prinda pe la el pana nu vin Kinder cu surprize( adica 2:P) :))))))

Am scapat si eu de primul ciclu de dupa laparo si ne pregatim de exercitii fizice aprofundate:)))


Acum incercam sa vedem ce iese, oricum ne place incercarea asta:P

Sper sa aud de o gramada de mamici noi in toamna asta.


Va pup fetelor si o sa vedeti ca o sa fie bine:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna tuturor

Vreau sa va spun ca pe 25 august a venit pe lume micuta mea Anastasia-Maria, prin cezariana.A avut 2,860 Kg, 48 Cm, apgar 9.

Suntem cuminti, nu plangem, doar mancam si dormim.


Racheel fericita de struguras Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Racheel, felicitari!!! sa-ti traiasca minunatia, sa creasca mare, sanatoasa, sa aiba mult noroc in viata! Voi sa va iubiti si sa va bucurati de familia voastra!

Ma bucur tare mult pentru tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mbadaran spune:

Felicitari !!!

Mihaela

Mergi la inceput