Laparoscopie 19

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missy40 spune:

Buna la toate fetele !
Revin dupa o pauza mai lunga (Lauricea stie), in care m-am tot gandit daca sa mai continui sau nu...Deja am facut 42 de ani...Cam multi pentru o aspiranta...
Ultima data urma sa ma operez laparoscopic in luna octombrie 2011.N-am mai facut-o, am avut o perioada mai grea, acum ma gandesc sa o iau de la capat, desi nu cred sa mai am sanse...E vorba de varsta...
Lauri,stiu prin ce-ai trecut si te admir mult. Chiar daca n-am mai scris, v-am citit tot timpul si sunt alaturi de voi si de fetele de la Inseminare, pe care le pup...
Ma bucur Lauri ca ai revenit cu vesti noi. Poate bunul D-zeu iti da bebelusul mult dorit. Eu, dupa operatia din 1997, am ramas imediat gravidutza si acum am o mandrete de fata de aproape 14 ani.
Urmeaza sa sun azi la Giulesti sa incerc sa-l gasesc pe dr. Ion Ionut, sa vorbesc cu d-lui, poate reusesc sa ma operez la sfarsitul lunii, desi am incercat vorbesc telefonic, vad ca acum mi-a raspuns o roboata, care m-a tot plimbat : pentru...formati 1
In fine, vreau sa fac acesta operatie pentru "curatarea ovarelor"- drilling, am aceeasi problema ca si Lauri, foliculii mei raman in ovar, formandu-se chisturi luteale.
Nu mai fac nici o inseminare (sotul nici nu mai vrea sa auda de "dat" voinici altfel decat in mod natural), asa ca am sa urmez protocolul pe care l-am mai facut, dar cu contact dirijat.
Am inceput sa-mi fac iar dozarile hormonale si am sa vad ce se mai poate face.

Va pup si va doresc numai bine si multa ambitie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Missy suna chiar si acum si cere internarile, ar trebui sa fie acolo dl dr. Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missy40 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lavi02

Missy suna chiar si acum si cere internarile, ar trebui sa fie acolo dl dr. Bafta multa!


Multumesc mult, draga mea ! Sun incontinuu de 2 ore si mi-au spus ca nu a coborat inca de la sala de op.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

missy suntem alaturi de tine , bafta si sa reusesti sa ramai insarcinata cat mai repede !
Sa-ti traiaca domnisoara ! de 14 anisori !

vroiam sa iti spun ce pisicuta frumoasa ai in avatar , e superba !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missy40 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olimp

missy suntem alaturi de tine , bafta si sa reusesti sa ramai insarcinata cat mai repede !
Sa-ti traiaca domnisoara ! de 14 anisori !

vroiam sa iti spun ce pisicuta frumoasa ai in avatar , e superba !



Multumesc mult, draga mea!
Am obtinut-o greu pe Alexandra, mi-au trebuit 4 ani, dar aveam si 28 de ani cand am nascut-o...am urmat la Giulesti, la dr. Niculescu, pe atunci...
Intr-adevar, superb motan (cred eu) siberian. L-am gasit accesand diferite site-uri cu pisici deosebite.Sunt o mare iubitoare de pisici...Am acasa 2 motanei -Un Maine Coon si un Persan( baietii mamei), au 5 luni si jumatate.
Imi plac pisicile cu par lung sau semilung.
Maine Coon-ii, Norvegienele de Padure si Siberienele seamana foarte bine intre ele, difera doar la cateva caracteristici.Sunt pisici reprezentante pentru tara lor- Maine Coon-statul Maine din USA-pisica americana, Norvegienele - se intelege Norvegia si Siberiana e pisica nationala rusa.
Ca sa vezi cat de frumosi sunt Maine Coonii, uita-te pe site-ul Congo Coon.Am ramas masca...
Toate pisicutele imi plac, mangai pe toate pe care le intalnesc
Am vazut ca ai si tu o pisicuta in avatar...E tare frumusica, sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea cat mai mult timp !

Mult succes si multa ambitie iti doresc, sa te ajute D-zeu sa-ti tii bebelusul in brate, stiu cum e, am mancat painea asta...

Te pup !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missy40 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lavi02

Missy suna chiar si acum si cere internarile, ar trebui sa fie acolo dl dr. Bafta multa!


Lavi, am reusit sa vorbesc cu Doc, o sa sun in prima zi de CM, dar nu stiu cum e cu programarile astea, mi-e teama ca nu o sa se poata la sfarsitul lunii.

Stii ceva, Lavi ? Fetelor, lamuriti- ma cum se procedeaza, va rog,!
Cum pot vorbi cu Viorica Constantinescu ? Imi raspunde numai roboata, nu mai pot cere int.2129 parca..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Missy, nu stiu ce sa spun de dna Constantinescu, eu m-am programat la cealalta asistenta sefa, cea din B2 pentru ca eu nu m-am operat pentru infertilitate. Tot in prima zi a CM am sunat si eu, asa e regula, se pare, deci nu vad de ce sa te ingrijorezi ca n-ai prinde loc. Bafta multa, iti tin pumnii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missy40 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lavi02

Missy, nu stiu ce sa spun de dna Constantinescu, eu m-am programat la cealalta asistenta sefa, cea din B2 pentru ca eu nu m-am operat pentru infertilitate. Tot in prima zi a CM am sunat si eu, asa e regula, se pare, deci nu vad de ce sa te ingrijorezi ca n-ai prinde loc. Bafta multa, iti tin pumnii!!!


Multumesc, Lavi!
Am vazut ca ai 2 comori. Sa-ti traisca si sa le dea D-zeu sanatate si noroc, ca restul le mai dam noi...
Cand am tot sunat ieri, roboata "m-a dus" la operatii laparoscopice si tipa de acolo mi-a zis ca sunt programari pana in iunie. Acuma nu stiu daca am nimerit la B1 sau la B2. Nu de alta, dar cei 42 de ani ai mei nu prea au rabdare pana mai incolo...Biologic, vorbind
Si asa mi-am facut iar dozarile hormonale, ca sa stiu cum stau.
Fete dragi , spuneti-mi si mie cum sunt analizele facute in a 14 zi; : FSH = 6,27 mIU/mL ; LH = 6.86mIU/mL ; Estradiol = 171 pg/mL
Asta pana ajung la Doc. Si asa mi-a spus ieri la telefon, blajin, asa cum il stiu (de alfel,un om extraordinar), ca la varsta mea s-ar impune FIV...Din pacate, nu pot face FIV, nu vrea consortul, zice ca fortzam norocul, ca daca nu da D-zeu, eu de ce sa fortzez nota!?

La mine e o situatie mai speciala:Sotul e de-al doilea (un tip minunat, de altfel) si avem 2 copii mari: baiatul are aproape 19 ani si este al lui, fata are aproape 14 ani si este a mea.Si eu am vrut sa avem si un copil impreuna...Si asa mi-a luat cativa ani sa-l conving sa mai avem un copilas, i-am propus asta cand aveam 38 de ani si cand aveam ceva sanse reale.Atunci n-a vrut... Dar acum e cam tarziu...am si AMH-ul= 9.55 Pmol/L fertilitate scazuta, facut anul trecut la 41 de ani.Dar totusi mai este... El nu are habar ca fertilitatea scade drastic dupa 40 de ani, cand numai 5 femei dintr-o suta mai obtin sarcina.
Fratele meu mi-a zis ca nu sunt zdravana la cap, de fapt multi mi-au spus asta Iar toti imi spun ca suntem cam "mari" sa mai facem copii...(42 eu, 44 el)

hai ca m-am intins cam mult la povesti

Pup !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Missy, uite aici poti sa-ti verifici analizele: http://acest topic este si pe site-ul Desprecopii/analize/estradiol_175

Nu ai avut valorile normale trecute pe fisa de rezultat? Eu m-am uitat doar la estradiol si as zice ca e bun, e bine ca e mare.

Oricum, mergi la doctor cu ele!

Multumesc pt urari! Si voua sa va traiasca copiii!
Te inteleg ca iti mai doresti unul (si eu mi-am dorit mult al 3-lea), Doamne ajuta sa-ti iasa! dar incearca in acelasi timp sa nu te focalizezi doar pe asta, sa te bucuri de anii astia frumosi, de relatia cu sotul tau, de copiii pe care ii aveti si de tot ce-i in jur.
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missy40 spune:

Multumesc,Lavi!

Sunt destul de realista, am zis totusi sa prind ultimul tren, ca sa spun asa, nu-mi fac prea mari sperante, dar daca o vrea bunul D-zeu sa-mi mai dea un copil, bine, daca nu...
Unul dintre copii, cel mare, "zboara" in curand, am Bac si facultate in perioada urmatoare, va urma si cea mica peste 5-6 ani si ma voi trezi la 48-50 ani singura...Am un spirit tanar inca, nu ma vad de 40 si ceva de ani cati am...
Mi-am pierdut mama cand eram mica - la 10 ani ai mei s-a operat(rezectie mamara) si a murit cand aveam aproape 15 ani. Practic n-am prea cunoscut-o bine, caci a stat mai mult prin spitale...Din acest motiv doresc sa fiu cat mai mult mama, sa fiu cat mai mult timp alaturi de ei...Ma gandesc cu groaza cand vor pleca pe drumul lor si vom ramane singuri, eu si sotul.
Sunt topita dupa copii, in general.
Toata viata am avut 3 sarcini doar-una la 20 de ani, obtinuta accidental, pe care n-am tinut-o, apoi dupa 8 ani, finalizata(4 ani mi-au trebuit) si una la 31 ani, avort spontan. De atunci, n-am mai obtinut nici o sarcina, nici macar accidental, ca orice femeie normala. Multa vreme m-am considerat o handicapata din acest punct de vedere. Culmea,iubesc din tot sufletul copiii si n-am avut parte...

In fine, asta e viatza...Altele ii arunca si ii ucid, iar altele nu stiu ce sa mai faca pentru a avea copii...

Pup !

Mergi la inceput