Bazar umanitar (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Selene ma bucur ca va plac...si poate nu sunt scurti...Ti-am trimis un mail...ai cumva un raspuns pentru mine
Diciinsanatosire grabnica

O zi de vineri cat mai frumoasa!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Multumesc pentru urari, fetelor.

Eu sunt dusa cu capul....am vrut sa masor azinoapte, dupa ce am adormit toata lumea si dupa ce le-am cautat mult si bine in dulapul in care le-am pus pe cele proaspat spalat si care isi asteapta locul la bazar, mi-am dat seama ca cele gata puse le-am pus bine....in lada de sub patul in care dormea sotul meu cel intepenit, impreuna cu THeodor, si e lada din aceea la care se ridica salteaua, va imaginati!

Asa ca acum ii astept sa se trezeasca

Am apucat sa masor rochia cu dungi, ca asta era pe umeras.
Deci:
Lungime totala, de la umar pana jos = 112
Lungimea de la umar pana sub bust, unde incepe betelia = 37
Lungimea beteliei = 7
Latimea beteliei = 45 (incepe imediat de sub san)
Latimea la subrat = 51 (am stramtat-o 4cm, ca nu eram asa dotata, deci se mai poate da drumul, pentru interesate)
Stramtarea s-a facut de catre o croitoreasa, nu e insailatura improvizata.

O sa pun masuratorile si la bazar.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA; www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2
A DOUA MINUNE
MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!
Sa o ajutam pe Georgi sa mearga
Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Multumesc, Dici! Am licitat rochita. Azi plec din localitate, dar sper sa o castig.



Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Selene ma bucur ca va plac...si poate nu sunt scurti...Ti-am trimis un mail...ai cumva un raspuns pentru mine
Diciinsanatosire grabnica

O zi de vineri cat mai frumoasa!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.






Dodo, nu am primit niciun mail de la tine... Chiar acum m-am uitat... Si nici PM nu vad...

Mai trimite-l o data, te rog...

Pe adresa de la Bazar ai trimis?

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

dicirstea-daca mai citesti si esti pe aici. Te am rugat si eu sa masori latimea rochitei acesteia http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=30430&n=Rochita-de-tenis-8ani-JASPER-CONRAN as dori neaparat sa stiu latimea ei si ce scrie la marime(8 ani? atat?) mersi mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Fetelor, curea de pantalonasi nu are nimeni? Avem mare nevoie, avem pantalonasi care ne sunt buni ca lungime, dar in talie, pica de pe noi...

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Am raspuns la intrebare la rochita si am vrut sa pun masuratorile si la blugii Cavalli, dar acolo nu m-a mai lasat.

Imi zice ca daca e deja licitat nu mai pot modifica decat in anumite locatii asa ca pun aici

Talie:33.5cmx2;
Lung.crac=76cm;
crac interior .=59,
Lungime de la nasture pana la crac = 18cm


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA; www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2
A DOUA MINUNE
MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!
Sa o ajutam pe Georgi sa mearga
Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

PS
Am mai pus dimineata cateva articole,
mai asteapta o camasa cu maneca lunga, nuanta roz trandafir ofilit 5-6 ani REBEL, (am scris asa ptr ca nu e rozul ala prins sau clasic de "fete" merge si ptr baieteti cu mame nonconformiste, ca mine )
Si o pereche de pantaloni roz "clasic" de catifea, de ~2 ani

O sa urmeze hainute de toamna - iarna ptr baieteti de 6 luni - 18 luni, am si niste incaltari foarte ok.

Pun numai ce e super bun sau marca, restul o sa pun pe varste si va rog sa imi spuneti unde se mai trimit pachete, ca nu am mai apucat sa intru pe forum si cand o fac e numai cu timp limitat, iar acum ca am si 2 convalescenti acasaimi vine sa fug in lume




CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA; www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2
A DOUA MINUNE
MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!
Sa o ajutam pe Georgi sa mearga
Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

A, Dodo: ai avut dreptate, NU sunt scurti pantalonii, sunt numai buni.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Dianaalex, nu e completa descrierea la tunica aceea, acum mi0am dat seama ca din poza aia nu se vede clar ca partile negre sunt din tricot de bbc elasticizat, deci partea aia neagra de jos vine mulata, fie sub burta, fie pe sold, cum vrei sa o porti si dupa caz...nu stiu daca am fost inteligibila


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA; www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2
A DOUA MINUNE
MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!
Sa o ajutam pe Georgi sa mearga
Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput