M-am hotarat.............adoptie(75)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura-maria spune:

Buna,

Din cate citesc pe forum, imi dau seama ca in fiecare judet procedurile sunt proprii. La mine nici nu s-a pus problema luarii legaturii cu familia, prietenii, etc., cu atat mai putin vecinii. Ce treaba au vecinii in toata procedura aceasta? Sau cum am mai citit pe forum ca a venit acasa politia, neanuntata! Suntem infractori?????

Eu am dat intai testarea psihologica, apoi am facut cursurile dupa care mi-au facut vizita acasa. Am primit prin posta adresa prin care m-au anuntat ca indeplinesc conditiile pentru atestare.
Pe 12 oct m-au chemat la sediu DPC pentru a da interviu cu directorul si cred ca imi vor elibera certificatul. Ceea ce nu stiu e daca certificatul se completeaza de DPC-ul din judet sau la nivel central.

Bafta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

carmen, ma bucur ca ai spus ce ai facut. ti-a placut la curs? a fost asa cum ti-am zis eu? la mine au venit amandoua, si psihologa si sociala (sunt prietene ca niste surori) si nu au chemat pe nimeni, au fost chiar f delicate. e atata liniste la dgaspc-ul meu incat cred ca tb sa le fac o vizita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_ch_12 spune:

Cristina, initial ma simteam stinghera, apoi m-am adaptat. Mi-a placut.
Sunt 2 cupluri care au copii in plasament si care vor sa-i adopte, un cuplu care are fiecare copii dintr-o casatorie anterioara si 2 care nu avem copii.

''Succesul este suma eforturilor mici repetate zi de zi''
Robert Collier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

buna dimineata, fetelor
ma bucur foarte mult pentru tine MYH, si e foarte bine ca ai dus baietelul la cresa, cred ca si eu tot asa o sa fac, prefer cresa decat bona
din pacate nu ne permitem sa stam prea mult timp acasa (concedii odihna, concedii medicale, etc)cu copilasii.

"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."
(Will Rogers)


simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Sa-mi tineti pumnii si sa va rugati pt mine!
Am vizitat un baietel de aproape 5 ani, tare dulce, frumos, istet si maine e intalnirea decisiva: stie ca vin mami cu tati sa-l vada. Sa va rugati pt mine sa ne accepte ca parinti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-maria spune:

Buna,

Bafta maine Erato!!
Sa dea Domnul sa se intample tot ce va doriti voi!
Sa ne tii la curent.

Weekend placut tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

erato FELICITARIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
Dumnezeu sa va fie alaturi si sa va calauzeasca drumul, sa va faca ziua de maine cea mai fericita zi din viata voastra.
Doamne Ajuta-ne


"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."
(Will Rogers)


simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Ce veste frumoasa ,erato -mult succes ,iti tinem pumnii si ne gindim la tine ,sa fie cu noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

uuu, ce veste proaspata! mult noroc! daca nu acum, atunci altadata! oricum va fi bine, iti vei gasi un copilas minunat ptr ca tu ca mama esti pregatita sa ii faci viata frumoasa. te asteptam cu noutati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

Erato, cate emotii! Sa dea Dumnezeu ca aceasta intalnire sa fie cea pe care v-ati dorit-o dintotdeauna, sa se finalizeze in cel mai bun mod posibil. Daca e copilul vostru, Dumnezeu va face in asa fel incat nu-l veti scapa din maini. Cu siguranta va simti si baietelul ca voi sunteti parintii lui pe care i-a primit in dar.
Doamne ajuta sa fie bine si sa fiti o familie fericita!

Mergi la inceput