M-am hotarat.............adoptie(75)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:



rabdare caci asa se vor rezolva toate . parca am impresia ca povestesti despre mine . dar eu nu am disperat si s-au rezolvat toate - cu rabdare - . cand am simtit ca nu mai pot , am inceput sa-mi fac bagajul serios - chiar plecam - si atunci a inteles cat de serios vorbeam . toate s-au rezolvat la acel moment .

ai intelegere si pentru el . asa sunt barbatii . spun 3 cuvinte si gandesc 10 cuvinte . ei asteapta ca tu sa intelegi ceea ce ei nu spun . ii sperie responsabilitatea - necunoasterea -se simt pierduti in fata unor decizii care nu sunt luate de ei . asa este al meu . relatia este excelenta . si m-am obisnuit cu el .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Anne_maryma bucur ca ti-ai revenit si ati reusit sa ajungeti la o hotarare care sa va multumeasca pe amandoi si... "Casa de piatra".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

La Multi Ani tuturor sarbatoritilor care au acest nume sfant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

LA MULTI ANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BebeAnda spune:

anne`mary-Ti-am citit povestea de la inceput...imi pare bine ca dupa indelungi framantari ai reusit!Iti doresc sa ai parte de un bebe frumos ,inteligent si cuminte (indiferent daca prin adpotie sau natural) sa fi o mamica implinita si fericita si o sotie desavrasita!CASA DE PIATRA SI LA MULTI ANI PTR ASTAZI!!

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE ASTAZI ISI SERBEAZA ZIUA NUMELUI!!


Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Hmmm...nici nu stiu ce sa zic si cum sa zic. Am trecut printr-un FIV...Si nu as mai trece a doua oara. Sau daca as fi stiut atunci la cate riscuri ma expun dupa, nu l-as mai face.
In primul rand m-am ales cu niste noduli la san, care sunt multi, ari si sper totusi ca nepericulosi. Dar nu se stie niciodata. In al doilea rand m-am ales cu niste dereglari hormonale, care se pare ca mi-au afectat glanda tiroida. Bolile astea o sa le car toata viata. Luni acum, am ajuns la urgente: pulsul 202, tensiunea 14 cu 10. Nu ma suparasem, nu eram stresata, nu bausem cafea mai mult decat de obicei... Azi am fost la control la inima: nu aveti nimic, insa e foarte posibil ca tratamentul hormonal sa fi dereglat tiroida.
Dupa ce am descoperit nodulii la san, am luat decizia impreuna cu sotul, ca e cazul sa adoptam, si sa nu ne mai chinuim cu tot felul de tratamente, pentru simplul motiv ca trebuia sa creasca si cineva copilul, nu numai sa-l nasca. Asa ca am zis, decat sa mor incercand sa fac un copil, mai bine sunt in viata si ofer toata dragostea pe care o am, unui sufletel nevinovat.
Nu zic ca toate FIV-urile au acelasi rezultat, ca pot deregla tot felul de dracii prin organism, dar uitati, se poate intampla si sa va dati seama, ca mine, prea tarziu.
Va pup si va citesc cu interes, insa intru mai rar, pentru ca inca sunt in medical, si cam zac. :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LIANA22 spune:

" La multi ani ! " de Sf. Marie , speranta si asteptare usoara .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

anne mary felicitari, ai reusit

"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."
(Will Rogers)


simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Amy2007insanatosire grabnica.
Un week-end reusit va doresc la toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpluhovici spune:

Dragii nostri,

Tinand cont ca a inceput campania "Ador Copiii", si deja a avut loc primul interviu live la radio, va invitam ca de acum incolo sa ne vedem si pe site-ul www.adorcopiii.com unde puteti urmari si inregistrarea acestuia. Va asteptam!

Vrem sa auzim parerea voastra, sa ne criticati sau sa ne sustineti!
Sa stiti ca acceptam criticile voastre constructive si orice idee este bine venita. Vrem ca lucrurile sa nu ramana doar aici, in grup, asa incat familiile aflate la inceput de drum trebuie sa vada si sa simta ca nu sunt singure si ca totul se construieste impreuna. Cine vrea sa ne cunoasca si sa ni se alature, va asteptam si pe pagina personala de pe FB, dar mai ales la discutiile de pe forum.

Va asteptam pe www.adorcopiii.com

Echipa Ador Copiii

Mergi la inceput