Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(60)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

buna fetelor

s au nascut azi tripletii prietenei mele
Isabela 2000 g, Filip 2100 g si Rares 2200 g,la 35 de saptamani
mamica lor este Cami, camercam, sarcina este obtinuta prin FIV

sa fie sanatosi si sa creasca mari
iar mami lor sa se recupereze repede

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi


Sa le traiasca! Foarte bune greutatile pentru tripleti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Felicitari noii mamici si multa sanatate! Ce frumos ca sunt bine cu totii, wow, sa ai trei dintr-o data, chiar e interesant! Dumnezeu sa-i ajute si sa le poarte de grija!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Sanatate multa si recuperare rapida proaspetei mamici, iar bebelusilor, sa fie sanatosi, norocosi si mancaciosi.
Bafta si copilasilor care merg la gradi, acomodare rapida.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Sa traiasca cei trei micuti si sa fie cumintei .
Poate mamica va intra aici sa ne pov cum este cu trei:) buburuze mici.
Noi am facut vaccinul de 6 luni. Au fost cumintei cat de cat. Acum ne pregatim sa plecam iarasi la mama mea pentru cat a mai ramas din vara-toamna. Sambata seara am fost in IOR (era o aglomeratieeee ) si nu am vauzt decat doua perechi de gemenasi: unii mari carliontati si frumosi (cred ca aveau cam un an asa) si unii miculuti (Oare sa fi fost Oria?) in carut tip trenulet. Ai mei urlau non-stop, cred ca ne cunoaste juma de Bucuresti acum. Ba un bebic de vreo 6 anisori m-a sfatuit se le bag suzeta in gura ca sa taca.
Va pupam !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

buna fetelor

s au nascut azi tripletii prietenei mele
Isabela 2000 g, Filip 2100 g si Rares 2200 g,la 35 de saptamani
mamica lor este Cami, camercam, sarcina este obtinuta prin FIV

sa fie sanatosi si sa creasca mari
iar mami lor sa se recupereze repede

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi


Felicitari, sanatate multa tuturor!! destul de maricei pentru tripleti. super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

bogdana, bafta multa cu acomodarea micutilor, va tin pumnii, sa vii cu vesti bune!

laura, mult succes si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Helo dragelor
Bravo voua celor care va descurcati cu gemenii singurele sau doar cu sotul din dotare!
Cum a fost prima zi de gradi, Bogdana? dar prima zi de grupa pregatitoare, Laura? sper ca nu mai aveti emotii asa mari, pustii oricum se vor adapta
Ladydy32, nu trebuia sa faci ecografia, asteptam vesti despre tine, cati bebici ascunzi tu acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna!

mirela, felicita-ti prietena si din partea noastra si spune-i ca le uram tot binele din lume puiutilor, sa aiba o viata frumoasa, sa creasca mari si sa fie fericiti cu totii. Refacere rapida mamicii si crestere usoara bebicilor!


La noi prima zi a fost ca o zi oarecare, normala. S-au trezit mornaind ca le e lene, i-am trimis sa se spele si i-am gasit prin bucatarie studiind dinozaurii ce ii pusesera in apa de cu seara si iesisera din ou, le-a luat o gramada sa se decida ce jucarie isi iau cu ei (au voie sa ia o jucarie cu care se joaca in pauza, in rest sta in vestiar), apoi mi-a luat 10 minute sa ii fac coditele biancai fiindca avea mereu de intors capul sa ii mai comenteze ceva lui Rares. Am oprit sa luam in fuga niste flori, am intarziat numai vreo 10 minute din cauza traficului. La gradi, s-au schimbat repede si am urcat la sala lor. Au intrat in clasa, au pupat educatorea, si-au salutat prietenii si nici nu ne-au bagat in seama cand am plecat.
Azi s-au trezit mai tarziu decat ieri, dar am reusit sa ajungem la gradi mai repede . Dimineata s-au plans ca ii enerveaza cei de la grupa mica pt ca plang si incurca salile .



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

mirela,felicitari prietenei tale pt tripleti....bune greutati (noi 2 si am fost sub )
si eu am o colega de serv, FIV cu Albu,tripleti... din pacate a trebuit sa faca embrioreductie...prin noiembrie va nasteun baietel si fo fetita...poate ni se va alatura si pe DC

Acomodare cat mai usoara "gradinarilor" (cum se zicela mine la odisee)
Va trebui sa-mi misc si eu fundul intr-un tur (sector 5, zona sebastian - ceva recomandari?)al gradinitelor, sper sa gasesc ceva in zona ok pt mucosi...mai e asa putin pana incep serviciul ( in paralel incerc si o prelungire pana la 3 ani...)




vara asta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzi-tzi spune:

buna fetelor!

felicitari pentru noua mamica! sa fie sanantosi si sa creasca mari puii!

eu nu am mai scris pe aici de multicel dar va urmaresc mereu. baietii mei au acum 1an si 8 luni si din ce in ce mai nazdravani, darama tot, trag de sertare, umbla la tv, acum sunt afara, acum intra in casa (stam la curte), ce mai conteaza ca ies afara desculti sau intra in casa incaltati? si-au gasit o fetita pe strada si toata ziua ne iau de manuta sa ne duca la fetita acasa. nu sunt la varsta la care sa se joace impreuna, doar stau unul pe langa altul, nu interactioneaza f mult, dar le place sa mai fie cineva in jurul lor, si cand plecam de acolo e jale.
cand mergem in parc e musai sa fim 2, ca fiecare are directia lui de joaca si nu ii putem urmari altfel; poate doar cand stau la nisip, atunci e aria mai mica si poate unul din noi sa dispara vreo 5 min

daca tot a venit vorba de gradinita, incep si eu sa caut pt la anu. aveti idee dc ii primeste de la 2 ani si 8 luni (adica nu 3 ani impliniti)? stiti gradinite de incredere (si de stat ) in sect 1, eventual zona 1mai-grivita-pajura-bucurestii noi?

pupici la toata lumea!

Mergi la inceput