Targoviste (13)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Flori imi pare rau ca trebuie sa-l intepi pe Edi...Mergi la clinica aceea de la Balaban ca acolo este o asistenta brunetica, durduplinuta si cu parul scurt care este super buna la copilasi. Te pune sa-l tii cu mna ta peste manutele lui dar ferm si ea isi face treaba. O sa fie un pic de furca dar e mult odata ca apoi inveti cum se face.
Getik nu mai zici nimc?
De fetele celelalte ce sa zic ca ne-au parasit de tot...
Eu ce sa va zic: la mine e frig dar macar sclipeste soarele deci este OK pentru mine. Ieri a turnat s a fost vant de nu se poate si nu mi-a placut. La servici nebunie dar asta este in fiecare zi. maine sunt la Leeds deci nu veti avea mesaj de la mine.

Va pupic si sa aveti o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Pai asa cu temele ne facute? Nimeni pe aici?

Flori ce face Edi? L-ai intepat?

Eu ce sa va zic: ieri la Leeds, nu mi-a priit masa de pranz si ma cam doare stomacul si acum. Azi la servici dar nu stiu de ce sa ma apuc mai intai.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata fetele
eu supravietuiesc inca dupa vreo 2 saptamani de cosmar care nu prea vad ca se termina.
sunt zombi nu mai apuc sa ma odihnesc deloc, dorm dar mma trezesc mai obosita decat atunci cand m-am culcat
ary la cresa este ok cum zic eu nimik de raportat

fug la treaba ca acu trec orele si tre sa iau fata de la cresa si parca zic diseara ca nu se vede ce amm facut

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Getik mama cine te alearga? ce ai tu de facut de nu iti permite nici macar sa respiri. Trebuie sa ai grija si de tine asa ca si take a breath.

Flori ce ai patit mami? Cum este Edi....Hai ca sunt ingrijorata acum ca nu mai dai un semn de viata.

Eu ce sa va zic: viata monotona: lucru, sala, acasa si cam atat. Diseara este seara de bere si de curry.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Suntem bine, Cristina. Numai ca m-am inscris la recensamant si acum chiar ca nu mai am timp liber deloc. Bine ca avem vacanta saptamana viitoare.
Pe Edi nu l-am intepat si nici nu-mi fac curaj sa ma duc sa rezolv problema. Momentan e pe tratament...tuse a disparut complet. Cu mucii ne chinuim in continuare. Noptile sunt ok, respira bine. La gradinita toate bune si frumoase, la modul ca nu plange dupa mine. SIngura problema e ca nu vrea sa stea in semicerc la activitatile comune si nu mananca singur la masa...nu prea inteleg de ce, pentru ca acasa nu ma lasa sa ma ating de farfuria lui.

Getik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Flori ma bucur ca sunteti mai bine. Lasa ca Edi o sa inceapa si sa stea in semicerc si sa mananace. Acum este inca in perioada de acomodare si este si el micut, se rasfata. Lasa-l in pace ca se invatat el singur. De foame nu moare sigur.

Getik cum mai esti?

Eu ce sa va zic: am avut un weekend cat de cat bun. Cu iesit afara. Plimbare, masa in oras deci in regula.

Va pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Neata!

Edi e iar racit! ....nu stiu ce sa mai zic...azi il astept pe doctor acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

'Neata,

ca vad ca buna nu este.... Flori imi pare rau ca este bolnavior. Asa este primul ani in colectivitate pentru toti copilasii. Roxy a mea in irna aia am avut-o de trei ori pe injectabil...Sper ca voi nu o sa ajungeti acaolo. Daca nu are temperatura du-l la gradinita in continuare. macar asa nu are timp sa boleasca.
pe amandoi.

Getik nu ne mai zici nika?

Eu ce sa va zic: servici - acasa. Nimic excitanta incitant. Pe 17 ma duc la Belfast si abia astapte.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

buna fetele

eu traiesc dar greu, pai al meu dobitoc de socru a baut ca bu apa si apoi a facut in casa ca a porci si acu este internat la dezalcolizare ca atare nu aveam eu ale mele destule ca mai tre sa fac si la el asa ca sunt in pom cu timpu, rau de tot
va pup si fug la mancarica

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Moama la noi e un soare...si eu sunt imbracat aca haplea ca pe partea mea mi s-a parut ca e nor si era si ud pe jos de la ploaia de noaptea trecuta deci am ajuns la servici spume LOL.

Getik si imi pare rau ca trebuie sa tragi de belele pentru unul care nu este nici macar bolnav de ceva adevarat ci de sticla...Nu stiu sa-ti dau sfaturi...

Flori tu ce zici? Ce face Edi?

In rest la mine la servici ce sa va spun treaba ca mereu este, acasa plictiseala ca nu vrea nimeni sa iasa la o bere...Asta este.

Va pupic si o zi super-duper!

Mergi la inceput