Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Hello again !

Am pus burta la cale, cam tarziu in seara asta dar nu am mancat mult, 2 pulpite mici si subtiri de citeai ziaru prin ele si niste salata de varza si alte frunze cu o rosie jumate si desert o felie mareeee de pepene rosuuu tare bun a mai fost, foarte dulce si gustos si cu coaja subtire

Acum mai stau un pic pe aici pana se face ora de baita a piscoatei, face un nani mic acum ca se maraia cat eram noi joi la masa si ea in centru de activitati si am adus-o sus sa doarma juma de ora sau 40 min pana la baita

Am reusit sa mai citesc ce ati scris in urma dupaamiaza cat am fost eu pe afara

Alexina, vazut pozici cu beblina scumpa, se face din ce in ce mai frumoasa balerina da tot la categoria "musca" e inscrisa?

Pisuc, bafta cu baita , da cred ca pana la ora asta deja ati facut -o si Petru deja e in lumea viselor dupa o balaceala buna Prostia aia lipita pe tot suportu si pe mine m-a enervat la culme, k-am dezlipit cat am putut cu unghia ca nu degeaba tin gherutele astea de uliu si apoi l-am pus sa se inmoaie sub jet de apa calda si cu un burete vechi de la dus l-am frecat bine cu partea abraziva si s-a dus tot

Somleac eu astept pozici cu terasa casei si toti copilasii care pe unde v-ati plimbat vara asta tu cu 5 copii, serviciu si casa in constructie, nu stiu cum mai poti , ai toata aprecierea mea

madutza, am fost si am luat pantofiorii, sunt frumusei tare o sa ii pun la posta luni dimineata ca azi nu am mai apucat sa ajung la posta in timp, tocmai ce inchidea cand am coborat eu dealul de la mall pana veniti voi de la mare ai si pontofiorii la posta

georgyiuly, parca ieri ma intrebai cand mai vin in Velletri, ufff greu de spus, nu stiu... eu vreau la anul sa ajung in Italia si sa trec si pe la sora mea, sa ii facem o vizita. Ea nu sta in Velletri, sta un cumnat de al ei, fratele fostului sot decedat, nu mai stiu daca mai tin legatura foarte strans acum de cand Mauro a muritSora mea sta la marginea unui orasel numit Colleferro , e la autostrada care face legatura Roma - Napoli tar emi-ar placea sa vad acest oras Napoli, dar am auzit numai lucruri rele despre el chit ca e super frumos, dar mi-e frica de mafie si de nebunii din clanuri, mai ales dupa ce am vazut un documentar aici la BBC la tv au aratat cum lucreaza mafia si cum omoara lumea pe strada , chiar si nevinovati, doar asa ca erau in raza pistolului lor

Alina06, am admirat casuta si e foarte frumoasa , imi place dar vai de ala a tau cu atatea scari , in casa cate mai ai ? eu vorbesc care am 2 etaje si scari victorienem, care-s mici si inguste de vii direct in nas daca nu esti obisnuit cu ele, mie mi-a luat vreo cateva luni pana m-am invatat cu ele.... si acum cand urc sau cobor ma tin de balustrada ca daca doamne fereste pasesc un pic aiurea, ma duc la vale Te cred ca abia astepti sa iti bei cafeluta pe o terasa asa frumoasa, vreau si euuuuuu

Simona, ce ritm de slabit a meu? stai asa ca daca am dat jos 7 kile nu e cine stie ce diferenta, inca mai am multeeeeeee kile de dat jos sa arat iar ca la 18 ani atunci cred ca aveam 60-65, de unde nu as avea si acum tot atatea pana acolo mai e cale lungaaaaaaaaa cat toate posturile dintr-un an, nu numai o zi

Roxy deci ne vedem la o "porcheria espanioala" da ? iaca m-a luat curentu` si am tradus-o in rom-italiana sa nu ma bagi in seama ca de la oboseala am inceput sa aberez , ca mai mereu ca eu m-am nascut obosita oricum

Am uitat sa raspund la intrebarea intrebatoare a lui pisuc eu cada o spal cam de 2 ori pe sapt cu cif si domestos si apoi o clatesc bine bine, ca si asa nu platesc apa la metru cub, e la pausal aici deci treaca mearga ca 2 metri in plus sau minus tot 400 lire pe an platim deci cu cif si domestos si zilnic inainte de baie cu solutie dezinfectanta speciala pentru baie da oricum noi nu facem baie in cada, avem dus mare separat pe colt si amandoi preferam dusul, de cand ne-am mutat in casa asta nici unul din noi nu am facut baie in cada, nici macar odata si cada e super faina, mare si cred ca am incapea amnadoi pufosii, poate cat de curand o punem de-o baie cu lumanarele

Ma duc sa dau drumul la apa in cada sa curga sa se umple si apoi sa trezesc piscoata ca e rost de balaceala

Noapte buna si somn usor !

Pe maine

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Eu sunt. Imi pazesc prichindelul care s-a culcat la 22 si la 23 a avut prima tentativa de trezire. L-am mangaiat putin si a adormit, dar doarme agitat, respira in ritm alert, se foieste.

Deea, exact asa e si la mine noaptea. Doar ca pana acum incepea foiala la 1, 2 si de ieri incepe de la o ora dupa ce adoarme. Nici eu nu-i dau lapte decat spre dimineata. In prima noapte si a doua cand a inceput sa se trezeasca asa ii dadeam lapte si sugea cate 40-60 ml, asa m-am convins ca nu de foame se trezeste... Sa fie de la dinti...

Maine ma duc la spital sa vad daca-l gasesc pe doctor.

Simona, sanatate lui Arsenie! Si eu sunt total nemultumita de dr mea! Caut alt medic sa ma mut cat mai repede!

Yasmi, o sa pun si poze din interior, dar nu prea ai ce sa vezi, ca nu intra in cadru decat cate un perete asa... sa vad ce reusesc sa fac.

Apropo de casa, avem multe scari ca e temelia inalta. Suntem in panta. Oricum, tare scumpe scarile... imbracatul in gresie

Pisuc, cat a costat suportul? Eu spal cada cu ce spalam si inainte.

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ok alina acum am inteles ce e cu scarile

eu va las...ma asteapta al meu sot....

nu stiu ce am dar in fiecare an cand se apropie ziua mea ca cuprinde asa putina depresie...melancolie....offffffffff


poooooooopppppppppp






mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

eu nu consum rosiile chiar daca e kilu 1 leu...
hai sa fiu sincera nu sunt deacord cu painica..mai bine un morcov
ms de raspuns

ma duc la nani ca imi plangea buburuza de a trezit toata casa si eu pe net
nb vise placute si pupicei pt toate mamicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada am intrat special pt o remarca
eu stiu foarte multe persoane care arunca prima apa de la carne si e super indicat
si nu numai pt copii cat si pt noi adultii
gustul se patreaza si toata mizeria aia oribila ce iese din carne o arunc
si spal bucatelele de carne
si oala si le repun la fiert
tatal meu care a murit de accidentul cerebral
saracu
dupa ce a aflat ca are diabet
mereu imi zicea sa arunc apa aia
ca e cea mai urata
si e plina de toxine
si sincer nu as mai putea manca o ciorba de la care nu e aruncata prima apa
si de la cele de comert mai e cum mai e
da de la cele de taraaaaaaaa
valeu
pai iese o negrealaaaaaaaaa
de se face oala inchisa la culoare

maine am zi de smotru fetele
sa vedem ce reusesc sa fac
ca mama pleaca duminica
si nici nu stiu cand mai apare in zona
asa ca poate ne auzim duminicaaaaaa

aaaaaaaaa
mada si concediu placuttttttttt
imi pare rau ca nu ap;aucam sa ne vedem



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

eu cada mare o spal cu ceva antibacterial
nu mai retin firma
ajax sau nu stiu
da pe cea mica nu o bag inca
ea se spala in cadita ei
pe care o spal cu apa fierbinte
si apoi cu spirt
atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

e totul gata, ma bag la somn. Am intrat sa va pup si va spun ca-mi veti lipsi

strumph, pupici speciali. Iti multumesc din suflet pt pantofiori.

roxy, am sa bag poze...la copii

cami, cum ma pot gandi ca carnea are o porcarie oribila..?? pai asa nu mai mananc....si crezi ca vre-un rstaurant face asa?

deea, yasmi, simo fetele dragi

paaaa

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Si eu sunt prin zona, la inventariat de carti, mai am doua corpuri de biblioteca, de alea de jos pana in tavan. In orice caz sunt fericita ca am reusit manevra asta ca de cativa ani tot imi propun s-o fac si numa n-am ajuns.

Alina , fumoasa casuta, stati mai bine ca noi, aveti si culoare la exterior. Noi nu vom da culoare pana la anul ca nu vrem sa punem ampora dar totusi sa trecem o iarna sa vedem coeficientul termic. Nu avem inca imbracate nici scarile, nici terasa. O sa fac si eu poze maine.

Astazi a terminat de pus parchetul la etaj, wow ce incantata sunt de el. Pacat ca n-am avut bani sa punem si jos.

Scish superb rade Luca al tau, tot am vrut sa zic dar am uitat. Vic tot imi cere sa il pun pe bebe care rade. Si Ilinca a inceput sa rada asa, doamne ca te intinereste rasul lor cu 10 ani.

Am admirat-o si pe Andra de Miki. Mie mi se pare ca seamana si cu tine. Cum mai e nepotica ta?

Simona sunteti superbi, baietii au niste ochi. Sa fiti fericiti. Mama ta cum se mai simte? Sa-i faci poze lui Arsenie cu bube. mie asa rau imi pare ca i-am ratat pe ai mei si aveau niste moace mortale. drept e ca atunci cand erau bolnavi numai de poze nu -mi ardea, dar acum cand le povestesc ar vrea sa le arat.

Cami spor la smotru maine.

<Mai scriu vreo cateva carti si mai revin.

Vic al meu n-a dormit azi de amiaz , cica n-a putut ca respira Matia si-l deranja.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Si eu arunc prima apa de pe carne.

Inca nu o spal pe Ilinca in vana, dar la ceilalti nu am aplicat vreun tratament mai special fata de restul familiei, mergand pe ideea ca nu avem boli transmisibile, e toata ziua in bratele noastre, ca urmare daca ar fi sa se ia ceva nu ar trebui sa astepte pana la baie si chiar nu suntem niste jegosi. Spal periodic vana cu domestos, iar zilnic cu ceva produs de curatat mai lejer.

Ma duc la nani ca ma doare spatele. Am si o carte care m-a prins, abia astept sa mai bag ceva pagini.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Inca ceva parerea mea este ca din momentul in care copilul incepe sa stea in fund si sa apuce diverse obiecte sterilizatul devine pierdere de vreme. Ca sa nu mai zic cand incepe sa se traga, Cand deeja duce la gura tot ce prinde de la telecomenzi, telefoane, jucarii de-ale lui si de-ale fratilor igiena excesiva nu aduce decat un plus de chimicale.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput