Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 61-

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

tu,balanto pai si eu ce sa fac? mananc salcie?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Nu mananci salcie, te dai peste cap sa gasesti Clexane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm

Nu mananci salcie, te dai peste cap sa gasesti Clexane
...si din cioara ma transform in prumbelul pacii, uite cum ajung cu gandul la basme

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Aristica, uite asa bati pe google buy clexane online si gasesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Este un factor mare de stres procurarea clexanului iar eu te inteleg. Nu ai alta solutie decat sa suni mereu la farmaciile din judetul tau, eu asa am facut, am reusit sa procur cateva luni de la farm Eucalipt din jud meu, apoi ei nu au mai putut aduce si am mai cautat in orasele mai mici din imprejurimi, am luat farm la rand si am sunat si am avut noroc sa mai gasesc, apoi am mai cumparat de la o mamica care a mai stat prin spital si i-a ramas clexan in plus, pt ca daca stai in spital primesti de la ei....si uite asa o intreaga poveste de 9 luni in care am avut treaba
Succes iti doresc si multa rabdare

mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani.
Acum sarcina in evolutie 38 s cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, pregnacare - 1/zi, 1 captafer/zi], no-spa 1/zi
O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanasi spune:

Aristica, eu sunt pe Innohep, am ajuns in sapt 20 cu bine, ieri am facut o morfologie amanuntita si bebele e OK.

Cu Innohep-ul te descurci, vb. cu ditribuitorul si ti-l aduce la o anumita farmacie de unde ti-l iei toata sarcina.

Te pup si stai linistita. Se rezolva cumva


MTHFR 1298 heterozigota, PAI-1 675-4G heterozigota, PAI-1 844G heterozigota, o sarcina oprita in evolutie la 9 saptamani; zilnic Aspenter, acid folic, Vit E, Q10, MgB6, Cetebe, Femibion
INNOHEP 0.35 ml

insarcinata in 19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

la cum ma simt astazi, sigur vine ciclosul, deci in 10-12 zile fac histeroscopia si-am sa vorbesc serios cu Albinosul meu despre ce-mi va trece pe reteta. Ca la mine doza de fragmin a marit-o de la 5.000 la 10.000 si tare mi-e ca la clexane asta ar fi echivalentul de 0,6. iar asta parca e cel mai cautat de mutante.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Eu cred ca al de 0.4 e cel mai cautat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

in mom asta se gaseste clexane
la helpnet au in foarte multe farmacii
de fapt au mai mereu dar le opresc pt x si y (probabil dintre noi )
eu zic sa nu-ti faci pb, ca intr-un fel sau altul trebuie sa gasim
eu cu o sapt inainte sa mi se termine dozele iau toate farmaciile de pe net unde vad ca au .. desi de multe ori m-au trimis ei la o alta sucursala chiar daca pe net nu aparea ca ar fi avand
din cate stiu eu, doza cea mai cautata e aia de 0,4, 0,6 mai gasesti


MTHFR C677 Homozigot
in 14+
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

merci fetelor, deci sunt happy ca doza de 0,6 nu e cea mai ravnita. Acum sunt cu ochii in chiloti si astept. Dr. White mi-a dat si reteta pentru L-arginina si Q10, ca el zice ca nu doar consortul meu chelios e responsabil pentru calitatea slaba a embrionilor din trecut, ci si eu. Deci astept ziua 1 pentru a incepe sa le iau si p-astea. Astept 20 august, ca psihologic zic ca-s pregatita sa las inca odata tigarile. Astept sa fiu gaurita...da' ce de asteptari am eu de la viata

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput