Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank bine ca este bine Ioana.
eu nu stiu o chestie: de ce nu asculti tu de doctor? daca ti-a zis sa-i dai asa picaturile de ce nu-i dai? pai iar faci de capul tau?
lasa, nu te mai invinovati, bine ca a trecut. de acum stii si nu-i mai dai nimic asa.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor merg sa termin treaba.
ne auzim maine ca azi nu cred ca mai intru.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

ca tot a zis Ally de dintzucul lui edy mi-am amintit ca nu l-am felicitat nici pe primul dintzos din gasca..asa ca
FELICITARI LUCA PPENTRU CEI 2 DINTISORI!!!!! toti sa vina asa usor si sa nu fii marait
FELICITARI EDY Pt PRIMUL DINTUC!!!! si la tine toti sa vin fara sa o necajesti pe mami!!!

stau si ma minunez cat de repede v-au crescut dintisorii

sa o felicit si pe micutza Iasmi pt prima ei iesie singura la film

ce nu prea m-am lamurit eu ...tu Yasmi ia bagat-o in sala si ia lasat-o singura???
pai daca se plictisea sau vroia la pipi sau eu mai stiu alte nebunii si pleca???
eu niciodata nu am lasat-o singura pe stefy in sala....cu verisorul ei sau alte prietene, da...dar si asa mi-a fost teama si uneori tot intra un adult cu ele..sunt tot felul de adolescenti nebuni
cu mine de fata un pusti le tot impingea in scaun pe ea si pe prietena ei cand am fost sa vedem alice in tara minunilor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

deea imi e dor de voi 3 fetelor. Parca vad ca sapt viitoare nu mai ajung la voi in parc pt ca luni vin finii din Cipru, tb sa mergem cu ei in cautare de rohie mireasa/costum mire, sa palavragim ca nu ne-am mai vazut de 1 an...ehee, si mai tb sa fac si bagaje ca plecam la mare

roxy, bun tortul. Cam cat o face trenul pana in Brasov? Ca vin si la o portie de tiramisu de la mami a ta

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, cred ca tot de la motanul ala jegos sufera piscotica dulce . Ta-su ce mai zice acum, tot de motan ii e mila ?!?!?!?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy :LA MULTI ANI!, vreau si eu tiramisu
strumph, marita motanul......!eu asa i-as face...
mie imi plac animalutzele, dar totul pana la sanatatea copilului....
deea, inseamna ca si Dodo a mea o sa pape in curand tot castronul...
noi inca papam niste terci si restul lapte
catank, pupa fata!sa fi atenta sa nu fi fost si de altceva alergia....
plec sa iau pui si laptic !
paaaa!

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Neata
Catank, oof, imi pare rau de fata. SI eu i-am dat sa guste lui Arsenie, i-am stors asa in guritza, de vreo 2-3 ori.celor mari nu le-am dat pana pe la 2-3 ani..David nu maninca nici acum si de aceea pt ca la el am fost f stricta am zis ca poate nu l-am invatat eu cu de toate. Lui mati i-am dat de pe la 2 ani de toate, chiar si capsuni...care se pare ca doar pt peste 3 ani sunt.. La alergie nu conteaza insa cantitatea din cate stiu eu..daca e sa faca, facea si al meu caruia doar i-am stors asa in guritza, nu trebuia neaparat sa-i dau mult...Imi pare rau insa ca si eu am spus pe aici ca i-am dat sa guste si imi pare rau daca te-am influentzat
Ce tratament i-a dat fetei? i-a mai trecut??? Mie david mi s-a umplut de bubtze de la un ulei de corp Jhonson(pe care-l primisem ca eu de la inceput le-am luat cosmetice Sanosan)...i-au trecut in 2-3 zile.Pup fetele sa treaca
Alina06, ce mare si dragalas s-a facut baiatul tau!
Scrish, ce scump e Lucutza, cum se prapadeste el de ras...sa ai gija sa nu-l gadili f mult, stiu ca nu e bine

Pup toate fetele.

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


Sa stii ca DA pe tine si inca pe doua persoane , ...

Vorbim despre toate cele numai despre asta nu s-a amintit, ...Parca a spus cineva odata sa se faca o lista cu fructele permise si nepermisa...buna initiativa, numai ca timpul ne lipseste la toate.

Ei, tot patitul e invatat, ...
Tu ce faci? copiii?mami tau cum se simte? imi pare tare rau ca si-au stricat plimbarica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

am venit si eu, am terminat cu varza mea, acum astept sa ma duc sa toc ceapa si sa fac compozitia si sa invart la sarmale nu stiu de ce mi-e asa pofta, deodata mi s-a pus pata pe ele

roxy, sa ai o zi faina si sa papi de toate pentru toti

ailed, da ce gatesti bun tu mami ? las nu te ingrijora ca o sa pape Dodo de toate, ia sa vezi acusi cand ti-o mai cere o portie

madutza, motanul nu a mai stat in casa deloc... sapt trecuta l-a bagat Nick in casa sa ii dea de mancare ca afara ploua si dupa l-a lasat in casa si eu m-am infuriat rau de tot si l-am bodoganit ca el , vai ii e era mila ca ploua afara, adica numai picura asa un pic , si sa nu il topeasca ploaia pe cand el statuse toata ziua aia afara si plouase cu galeata, si i-am spus, cum nu s-a topit azi dimi cand a turnat cu galeata si si-a gasit un loc unde sa stea pe uscat, asa o sa isi gaseasca si acum si daca el considera ca motanul mai trebuie tinut in casa atunci sa faca ce vrea ca eu deja m-am saturat sa il tot bat la cap cu asta... l-a dat afara si de atunci nu a mai intrat in casa deloc !! Aseara dupa ce i-am aratat ca ii ies piscoatei iar bubitele si iar trebuie sa o dam cu crema asta cu steroid tacea malc si nu mai scotea un cuvintel, parea ingrijorat... acum se ingrijoreaza dar cum mama naibii nu s-a ingrijorat de cate ori ii spuneam, nu mai pupa matza aia atata si ia si te spala pe maini si lasa gadilatul matzei sub coada iaca acum cine sufera, el credea ca eu-s nebuna ca imi fac griji aiurea ca mi-a si spus mai demult, lasa draga ca si eu am crescut cu animale in casa , si pisici si caini si nu am patit nimic, nu o sa aiba nici piscoata nimic... i-am zis ca daca el nu a patit nimic asta nu inseamna ca si piscoata o sa fie ok.... acum avem exemplu dar tare nu as fi vrut sa ajung aici sa ii dau peste nas, mai bine fara, ca ma puteam lipsi La sfarsitul lui august ducem motanul la socri sa stea acolo pana ne intoarcem noi din Ro si tare cred ca ma fac nebuna si ii cer sa il lase acolo ca nu il mai vreau prin preajma ca uite ce s-a intamplat Mi-e groaza cand o sa mergem la socri la sf lunii ca unu la mana, il pune in cusca si o sa il puna in masina, ca in portbagaj nu cred ca o sa incapa, avem caruciorul , valiza si nu mai incape si cusca lui si doi la mana, soacra mea deja are pe matza ailalta Molly care are par lung si e o imputita de matza si eu o sa trebuiasca zilele alea sa o feresc de germeni si alte nebunii, chit ca soacra mea e curata dar nu stii niciodata cum si cat de repede se transmit germeniis i bacteriile astea , precum a patit-o aici la mine unde tot curat si dezinfectez mereu, asa poate sa o pateasca si acolo al soacra mea ca deh, soacra mea si asta e nebuna cu matzele, mai ceva ca Nick si le mangaie si pupa sub coada si mai pune si mana pe piscoata fara sa se spele pe maini ca ei considera ca nu e nici un pericol pentru ca matzele-s vaccinate or fi ele vaccinate dar nu stii niciodata ce germeni si ciuperci mai aduc de pe afara de pe unde umbla Cam asta despre matze, si mie imi plac,mai bine spus imi placeau pana a patit ce a patit piscoata dar totul pana la sanatatea mea si a piscoatei

Gata , mi-am varsat oful, dar mi se frange inima cand o vad cum se scarpina saracuta si se agita si da din manute ca nu ajunge ea sa se scarpine bine Om vedea cum o fi mai departe, dar sper tare mult sa ramana motanul la soacra si sa nu il mai vad decat cand merg acolo in vizite.... ahh, daca as scapa de el mi-as lua o mie de pietre de pe inima


_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

ioanna Multumesc mult!!!
roxy si strumphy va bag in aceeasi ''oala'' ca sariti pe mine cind ma prindeti de numa

Pe cine sa ascult mai intai??? Pe voi aici care imi spuneti sa nu pun zahar in ceai sau pe dr pediatru cu peste 30 de ani de experienta? Ca doar nu am pus zahar in ceai dupa capul meu, cum am patit cu pepenele? Drept pentru care nu am mai pus...

Acum, legat de tratamentul fetei, ...merg la dr de garda si imi spune sa-i dau 5 picaturi, ma duc la farmacie (il cunosteau fetele pe sot f bine)si imi recomanda 3 picaturi ptr ca este prea mica fata, ...sun a doua zi dr pediatru a fetei, si imi spune sa-i dau chiar 6-7 picaturi ca e maricica. In prospectul medicamentului specifica faptul ca se administreaza copiilor dupa virsta de doi ani. Poftim cultura!!! Pe cine sa cred? Imi urmez instinctul de mama, si am ales calea de mijloc 3-4 picaturi.

Cind eram graviduta, doi medici isi dau cu parerea asupra tratamentului de sustinere a sarcinii cu utrogestan, ...unu imi spune sa iau pina la 16 s, altul pina nasc...m-am oprit si eu la jumatatea perioadei..va amintiti...parca pisucmic ma ''trasese de ciuf'' atunci ca nu ascult dr si fac dupa capul meu... As asculta, nu sunt ''gica-contra'' dar cind vad atitea retete contradictorii ma oftic, asa sunt eu mai ofticoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

roxy :LA MULTI ANI!, vreau si eu tiramisu
strumph, marita motanul......!eu asa i-as face...
mie imi plac animalutzele, dar totul pana la sanatatea copilului....
deea, inseamna ca si Dodo a mea o sa pape in curand tot castronul...
noi inca papam niste terci si restul lapte
catank, pupa fata!sa fi atenta sa nu fi fost si de altceva alergia....
plec sa iau pui si laptic !
paaaa!

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




Nu stiu ce sa spun, ... eu nu mincasem nimic deosebit, si nici in livada nu am ajuns...a fost f cald in urma cu doua zile si am stat mai mult in casa...dimineata la 8 si seara la 19 ieseam afara in curte nu in livada... Culmea ca o sunasem pe dr noastra pe la ora 12 in acea zi ptr ca ii iesise doar in zona gitului bubite (fara sa-i dau pepene inca) si imi raspunde ca daca nu are si pe burtica, si picioruse nu e alergie ci sunt de la caldura. Apoi a urmat gustatul ...si pe la ora 21 cind sa-i fac baie...era ciuruita. Am apucat sa-i fac baie, dupa a inceput sa plinga isteric, bubitele s-au accentuat(ca un fel de blinde) am imbracat-o si pe usa cu mine...

Nici nu am iesit bine din curte ca a tacut, si mi-a prins sinul sa suga in drum spre spital (30 km) a papat bine, si in curtea spitalului a adormit. S-a trezit cind am coborit din masina... Vb tati cu ea, zimbea de numa...si la dr la fel, numai ca pe corpul ei era o invazie de bubite...

Acum este mult mai bine, pe maini si piciruse i-au disparut, in zona gitului la fel, pe burtica sunt usor vizibile.

Ce m-am intins....

Va pupam si noi pe voi, ...sanatate multa ca e mai buna decit toate!

Mergi la inceput