Prietene la bine si la greu - 131

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Cory merci mult!
Altcineva alta pasta? (parca sunt la licitatie ).

Miany Iulian a avut ceva afte pe la 1 an si altceva decat bicarbonat dizovat in apa si dat cate o lingurita, nu ne-a fost recomandat. Sanatate!


Apropos de furnici ca a intrebat aici Coquelicoata, am pus si eu prin casa niste praf de copt. Nu stiu ala cat de eficient a fost, insa cand am revenit acasa, am gasit multe plase de paianjen pe jos langa dulapurile din bucatarie si langa ele cadavrele tuturor furnicilor . Asa ca solutia contra furnicilor este.... vacanta . Si cativa musafiri paianjeni.




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Ziua buna,

Pup si eu pitica TEO, pe Smarandita si pe fratiorul Timi'

Miany eu am tratat cu glicerina cu nistatin si imi pare rau cu notasem undeva si am uitat ca se poate trata cu ulei de susan (gasesti sticlute mici la plafar), daca incercati, da-mi si mie de veste.

Fug la teste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_san spune:

Buna ziua hop si eu.

Miany noi ne-am confruntat cu asa ceva, am primit un medicament de la pediatra, nu mai stiu cum ii zicea. Dar s-a tratat foarte bine cu tantum verde, glicerina boraxata cu nistatin (sters cu o compresa in gurita)si am auzit ca si albastru de metil ar fi bun. Multa sanatate.

Monis, asta cu analiza m-a nedumerit si pe mine. Ana e la regim de gluten si grasimi, dar desi s-a micsorat nr de scaune, tot mai arata ciudat si iacata avem aproape 2 luni de regim. Va dati seama ce grasa e, nu? (10,700kg si 84cm).

Dana, am urmarit cu sufletul la gura rezultatul vostru la analize si tare m-am mai bucurat sa aflu ca puiul e ok.
DAnku, acum sunt cu ochii pe tine si Doamne ajuta sa fie bine!

Angi de bebe Ana Maria (03.12.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Cory merci mult!
Altcineva alta pasta? (parca sunt la licitatie ).

Miany Iulian a avut ceva afte pe la 1 an si altceva decat bicarbonat dizovat in apa si dat cate o lingurita, nu ne-a fost recomandat. Sanatate!


Apropos de furnici ca a intrebat aici Coquelicoata, am pus si eu prin casa niste praf de copt. Nu stiu ala cat de eficient a fost, insa cand am revenit acasa, am gasit multe plase de paianjen pe jos langa dulapurile din bucatarie si langa ele cadavrele tuturor furnicilor . Asa ca solutia contra furnicilor este.... vacanta . Si cativa musafiri paianjeni.




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)
ha, ha, praf de copt spui?.

Am luat pasta www.aloedent.co.uk/our-products/aloedent-toothpastes/children%27s-toothpaste.aspx" target="_blank">asta insa nu de aici dar parca tot nu imi pare ok . desi organica, ce-o insemna aroma naturala de capsuni, nu stiu. La fel cum la cea de la Weleda sunt niste arome naturale... Ar mai fi cea de la www.13enterprise.co.uk/Eco,%20bio,organic/cosmetice%20organice/childrens-toothpaste-" target="_blank">Luto, ma bag si eu la una daca comandam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Monis, Ema foloseste pasta asta
http://rangali.ro/details.php?categ_id=8&subcateg_id=0&prod_id=194
de care vad ca a scris si Coque. Se gaseste si in plafar(cel din Auchan) dar eu am comandat-o de pe babycomfort.ro



Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

pentru fetele cu burtici, poate o sa aveti nevoie sa faceti sarmalute :

http://www.youtube.com/watch?v=v3qyevEthj8&feature=player_embedded




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Monis,este posibil ca noi sa nu ajungem azi in k,sa mergem in Izvor ca e mai aproape de casa in caz ca ...nimic stabilit 100%




poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

acum am vazut si eu ca afara ploua ... de cand tot astept

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

fetele,ms de raspunsuri!!!

David are doar una,dar urata rau...de 2 zile il fac cu glicerina cu nistatin...ni s-a recomandat aftalizol, parca,dar nu l-am cumparat...

voi incerca si cu bicarbonat (monis)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui coquelicot

Ziua buna,

Miany eu am tratat cu glicerina cu nistatin si imi pare rau cu notasem undeva si am uitat ca se poate trata cu ulei de susan (gasesti sticlute mici la plafar), daca incercati, da-mi si mie de veste.


mama lu' Capisonel


si cum il administrezi?! badijonaj local sau cu lingurita?!

Mergi la inceput