Prietene la bine si la greu - 131

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Eu nu sunt in vacanta, tot la munca , pe baricade.

Vad ca ati avut motive de sarbatoare pe aici. In primul rand: BINE AI VENIT FETITZA DULCE DE MAMI SMARANDITZA! Sper sa te acomodezi usor cu 2 prunci asa micuti, mami. Ce dragut, prima surioara de fulgusor.
Acum asteptam fratiorii de fulgusori.

La multi ani pt tati de Annabelle si tati de Mihnea.

Dana, ma bucur din suflet ca bebe din burtica este bine. Drum bun si petrecere frumoasa la botez.

Eu am stat 1 saptamana acasa cu zburlita...pfff ce bine a fost. Toata ziua am stat prin parc. Am dat mancare la rate, ne-am dat in masinute (motociclete of course ) , in leagan, l-am plimbat cu carutul pe Anton(e papusa ei de la mosu'), am fost la Ferma Animalelor etc Am o fata foarte harnicuta, ii place sa duca la gunoi diverse chestii pe care o rog sa le duca, ma ajuta sa pun rufe la uscat, sterge si prafu'

Vorbeste si ea o bebeluseasca pe care nu o inteleg plus cuvinte gen mamaia, tataia, asa, nani, papa, caca, pipi etc Ei nu-i place cifra doi ea e fan unu. Probabil pt ca raspunde cand e intrebata cati ani are.

Licu nici Ema nu are rabdare sa stea sa se joace. Cateva minute si gata se plictiseste. Cu lego cum scrii si tu, maxim 5 minute. A primit de la mamaie din Italia cateva masinute din alea mici de fier si se joaca cu alea. Am observat ca dintre toate cartile pe care le are, i-a placut mult una cu animale si cu abtibilduri. A stat juma' de ora sa le lipeasca, am ajutat-o si eu. Era f incantata.
Despre faptul ca Amalia imita cainele si pisica zic si eu ca tine, e normal daca doar pe astea le-a vazut. Ema mai imita vaca, calul si oaia dar le-a vazut.

Monisule, sunt pe messu de la munca...stii tu

Raluci nu ne mai spui nimic? Am fost si noi la Ferma animalelor cu 1 zi inaintea vostra. Si mie mi-a placut. Zburlitei nu mai zic...

Dymomo concediu placut.

Angy, felicitari pt MOV

Lumi cum mai merg cumparaturile? Ai gasit canapea?

Gata, back to work.



Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
De la toamna cand incep serviciile ma intreb cine o sa mai scrie pe aici



alea cu 2 copii si restul o sa citim de la munca .
revin si eu mai incolo, neata




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Eu sunt in zona. Pinky e tot bolnava. Nu mananca nimic si ce reusesc sa-i dau, vomita in jet. Tuseste si stranuta, dar nu mai are febra. E ca o balega. Fara putere. Nu mai pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Heloo,

Am fost azi la morfo, totul bine si frumos, Cezar are deja 500 grame, totul la locul lui, cica colul ar fi cam scurt, sa stau cumintica

Dana ma bucur nespus ca totul e bine, ti-am zis eu

Dankutza sanatate multa

Atat acum, fug la nani

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 20+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!
Sunt cu casa vraiste asa ca o intrebare si fug...
Dankuta insanaatosire rapida lui Pinky...si.... cand aflam cati fratiori o sa aiba Pinky?

Mami fericita de strumfita si proaspat graviduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumfy_12

Salutare!
Sunt cu casa vraiste asa ca o intrebare si fug...
Dankuta insanaatosire rapida lui Pinky...si.... cand aflam cati fratiori o sa aiba Pinky?

Mami fericita de strumfita si proaspat graviduta


Vineri ma testez sa vad daca a prins ceva. Daca e pozitiv [degetele la maini si la picioare incrucisate], asteptam pana se intoarce Cezara din concediu, ca sa numere. Din 8 sper sa se fi prins macar unul. Numai unul ca atata vreau.
Ceva simptome am, dar ma poate insela Gonalul (medicamentul pe baza de hormoni). Insa m-a surprins ca am sesizat niste mirosuri foarte repede. In fine, nu mai speculez ca sa nu ma fac de ras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

asaaaa....

Angi imi pare rau de intoleranta la gluten... desi, cum oare sa iasa analiza buna? . Poate totusi nu e asta...
Ai incercat sa faceti cateva saptamani pauza de gluten si sa urmaresti scaunele?

Dymo spor la treaba si apoi spor la relaxare!

Ramonika eu as vrea sa fiu in vacanta . As putea trai mult asa, in vacanta si nu m-as plange, cross my heart .

Raluci ce bine ca e totul bine!

Dankutza imi pare rau ca tragi iar cu Cezara atata... multa sanatate! SI bafta la liniutze!


intrebare: ce paste de dinti fara fluor stiti? inafara de nenedent (am terminat un tub si tb sa iau altul...). Merci






Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Dankutza, sanatate lui Pinky!
Tinem pumnii stransi pentru fratiori !


rares - clipe in spirala norocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cory_B spune:

Monis-noi folosim pasta de dinti(este ca un gel) de la Weleda Baby, eu sunt multumita de ea si nu contine fluor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

salutare!!

eu sunt prin zona ,dar nu prea am chef de scris si nici nu am prea multe de spus..

Dankutza sanatate lui Pinky!!!

Dymomo concediu placut!!!


p.s. intrebare:,fetele cu ce ati tratat aftele picilor ? (daca v-ati confruntat cu asa ceva)

Mergi la inceput