Ionela, are nevoie de 1900€ pana in aprilie!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Multumesc Tomaca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna tuturor,

noi aseara am venit acasa,ceea ce nu-mi vine nici mie sa cred ca suntem acasa,eu credeam ca vom sta pe acolo cel putin o saptamana.

Doamna doctor,a zis ca nu ne interneaza,in primul rand ca Ionela arata f bine,a cantarit-o si a luat 3 kg in cateva luni,chiar m-a felicitat,a zis ca e f bine ingrijita ,nici dansei nu-i vine sa creada ca a luat atat in greutate in cateva luni,i-a facut si echo si i-a iesit f bine , i-a s-a mai facut si cateva analize ,ptr care voi merge eu joi sau vineri sa iau rezultatul.


In al doilea rand ,nu a vrut sa ne interneze,ptr ca ne-a spus ca e spitalul plin de copii cu viroze si nu ar vrea sa se imbolnaveasca si Ionela si ne va interna mai sigur dupa sarbatori sa facem mai multe analize si o endoscopie ,pana atunci ii voi mai face si eu in fiecare luna hemograma,aici la noi,sa vedem daca ii va mai scade hemoglobina.

Cand voi merge ptr rezultatul analizelor,d-na doctor mi-a spus imi va da sa-i cumpar Ionelei si un lapte ,care costa f mult ,am inteles ca se da la copiii distrofici ,e ca un medicament ptr ei si i-ar face f bine si Ionelei,dar dupa cum mi-a spus dansa ar costa peste 100 lei cutia.Tot atunci o voi intreba daca acum vom putea merge la sanatoriu ptr recuperare si daca dansa zice ca se poate ,dupa comisia de expertiza,care e la inceputul lunii noiembrie ,vom merge la sanatoriul Gura Ocnitei .


Cam astea-s vestile despre noi ,va pupam si o zi cat mai frumoasa va dorim



Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mihaela ma bucur pentru vestile bune,Doamne ajuta!!

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?bid=23&folder=Vara 2011 amintiri de vacanta" target="_blank">VARA 2011-AC1 SI AC2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gatea1980 spune:

DOMANE AJUTA! mihaeala. ma bucur nespus ptr. vestile bune.

sanatate multa ionelei.pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Multumesc fetelor

Credeti-ma,nici mie nu-mi venea sa cred ieri cand am vorbit cu doctorita,imi venea sa sar in sus de bucurie,mai ales ca eu am avut f mari emotii,ca nu stiam cum ii va iesi echo,analizele, tot...ne dusesem cu masina plina de bagaje,ma pregatisem,ca ma gandeam ca vom sta ceva timp in spital...nici prin gand nu mi-a trecut ca ne va trimite acasa,mai ales ca vorbisem cu dansa sapt.trecuta si ne-a spus ca sigur ne interneaza.
Pe o parte ma bucur mult ca nu ne-a oprit....ca sigur daca ne internam acum cand era spitalul plin de viroze,nu mai plecam 2-3 sapt. din spital ..."aduna" Ionela toti microbii de pe acolo .


Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Ma bucur pt vestile bune

Cum se numeste laptele? Ca poate il gasim mai ieftin. E praf sau lichid?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex_andra

Ma bucur pt vestile bune

Cum se numeste laptele? Ca poate il gasim mai ieftin. E praf sau lichid?


BAZAR UMANITAR


Multumesc Alexandra

Nu stiu inca de care lapte este,cum ii zice ,daca-i praf sau lichid,mi-a spus ca maine sau poimaine cand ne vom duce dupa rezultatul analizelor,ne va spune ce fel de lapte este si cum trebuie sa i-l dau. La urma cand sa plecam ,ne-a spus de ac lapte si n-am mai stat,ptr ca era si dansa f aglomerata,era ora 15,00 si mai avea o gramada de pacienti de vazut.



Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:


Buna tuturor,

de abia am acum venit si eu de la Bucuresti.
Din fericire analizele au iesit bune...laptele de care va spuneam se numeste Nutren Junior si costa 50 ron cutia,nu cum intelesesem eu ,dansa ne spusese ca ne costa cateva milioane pe luna si eu am inteles,cateva milioane o cutiePentru o luna de zile,am gasit pe cineva care s-a oferit sa ni-l cumpere,poate totusi vom reusi sa gasim un sponsor,sa ni-l ofere permanent , chiar nu stiu cum voi face fatza la atatea cheltuieli.
Vitaminele,colostrum si cod liver oil-ul de la childlife,ne-a spus sa nu le mai intrerupem,decat colostrum dupa 3 luni sa facem pauza o luna....atat .

De luni voi vorbi si cu logopeda,poate va putea veni macar de 3 ori pe saptamana,ptr ca doctorita ne-a spus ca e f putin 2 sedinte cat ii facem noi.

Marti vom merge si la control la oftalmologie si speram sa avem vesti bune si de acolo,speram ca de aici incolo sa fie cat de cat bine si la noi,ca de rau tare mai m-am saturat.



Va pupam si va dorim tuturor un week-end cat mai placut.


Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna seara

Ieri dimineata am fost la control cu Ionela ,la oftalmologie si din pacate tensiunea oculara a crescut putin peste normal.Pe 15 noiembrie vom merge iar ,daca tensiunea va creste f mult va trebui operata iar.Tot atunci la control,ne-a spus ca ne va spune daca i se va implanta valve,depinde cat de mult va creste tensiunea.
Deja va fi a opta operatie si ma gandesc cu groaza ,oare cate va mai urma.



Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela


Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele[/b]









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Buna dimineata, MIhaela.

Laptele de care vorbesti, este- "Nestle Nutren junior 1-10 ani lapte praf cu aroma vanilie" ?

Ca sa stim daca vorbim sigur de acelasi lapte.
Incearca sa intrebi pe la farmacii, pe la mai multe, daca sunt dispuse sa sponsorizeze.

Cam care cutii ti-ar trebui pe luna?

Va pup!

Mergi la inceput