Avem 2 ani-petrecem in stup!! Mai-Iunie 2009 (112)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

fetele chefuiti ce faceti??????



mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/5682500831/in/photostream/" target="_blank">poze clodya

www.TickerFactory.com/ > br / < img border= 0 src= http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2 10702 29/st/20090610/n/Razvan Andrei/dt/25/k/4121/age.png > < /a> " target="_blank">razvi dudu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

incerc sa imi pun si eu un ticker dar cred ca o las balta



mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/5682500831/in/photostream/" target="_blank">poze clodya

www.TickerFactory.com/] br / " target="_blank">razvan dudu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

bun ultima incercare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

da renunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

buna fetele dragi!!!!!!!

va multumesc ca sunteti asa minunate!

pe 24 merg la dr asa ca mai am un pic;

Ioana, unde v-ati hotarat in Delta, daca ai scris, scuze ca nu am citit!

inafara de dureri de spate si niste intepaturi cand si cand, nu am nimic, parca tot imi intarzie

sa aveti o zi minunata si o sarbatoare cat mai frumoasa

sa vedem noua semnatura

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) printesa noastra, minune mica si 7+
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

spre rusinea mea nu v=am mai povestiti nimic de Maya....

Ne intelegem foarte bine pana la ceva ce isi doreste ea cu adevarat si la noi merge foarte bine amenintarea "daca nu faci nani, nu mai mergem la mall la copii, nu-ti mai cumpara mami nimic frumos si ma supar foc pe tine" si raspunsul ei vine imediat "te lllooooggg, mani ialta-ma, omit ca nu mai fac"

-ii place enorm de mult sa coloreze, am ajuns la performanta sa coloreze depasind limitele foarte putin si chiar face pe culori;

-deseneaza triunghi, cerc, patrat;

- face un cap de pisica si ochii in interior si gura, e tare haioasa;

- se cere si face la olita dar kkuta mai rar, daca are chilotel se cere dar kk nu face deloc. Cum prinde pampers pe ea cum face. Aici mai lucram

-construieste cam din 200 piese de lego diverse din imaginatia ei'

- face puzzle-uri de lemn si din cuburi, 6 cuburi camdeodata.

- face propozitii si fraze chiar destul de ample, si mai si minte mai nou

-isi pune de pe tel meu pe youtube gummy bear singura si diverse filme cu bebe;

= este inca ffffff dependenta de mine;

=este foarte protectiva cuc ei mici si cred ca un bebe in familie va fi bine venit;

=este fascinata de copiii mai mari pana la punctul cu jucariile si incepe "ATA A MEA!!!!!!" = ASTA INCERC S-O SCHIMB

=doarme la fel de bine: de la 10=11 seara pana la 9 dim SINGURA in camera ei, desi daca e adormita de altcineva inafara de mine prefera doar leaganul....

=la noi, repet, functioneaza f mult santajul caci altceva nu am incercat si nici nu vreau.....nici de pedepsit nu gasesc o cale pe aceeasi masura caci ea este fff sensibila.

=cunoaste aproape toate culorile;

- numara pana la 10 si daca te chinui zice si "unpezece, doipezece"

mai aveam......



mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) printesa noastra, minune mica si 7+
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Lauraa, minunata Maya. De admirat realiarile ei!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna fetele

lauraaa felicitari pt o fetita isteata daca stau sa ma gandesc razvan e multttttttt in urma dar recuperam noi.... doamne oare cand vorbesc si eu cu razvan parca mi se pare SF inca o data pupici si de abia asteptam vesti

in rest va doresc o saptamana usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Hellooo, trec si eu sa salut lumile sarbatorile (cu intarziere,dar mai bine mai tarziu decat niciodata)
La multi ani!!!

Felicitari Lauraa pentru bb2!!! (nu mai stiu daca am apucat sa-ti spun)
E o scumpita Maya!

Clody, nu te necaji, exact asa ma gandeam si eu cu Theodor, cu atat mai mult ca inevitabil il comapr cu Matei...mai rupe si el cateva caricaturi de cuvinte, iar singura "propozitie" a fost "baie eu" dublata de o manuta dulce pusa pe piept.

Stau mult si ma intreb si analizez daca nu"vrea" sau nu "poate/stie" sa vorbeasca sau sa numeasca sau sa dezvolte anumite abilitati.

De ex., desi de un an si mai bine ne arata pe noi organe/membre, daca il intreb care e obrazul imi arata totl de pe fata numai obrazul nu, dar daca ii spun "vino sa te pup pe obraz" vine si imi intinde obrazul.

Puzzle...doar le cojeste de imagini pe cele cartonaate sau construieste cu cele cuburi

In schimb a inceput sa construiasca realmente din cuburi, pana acum doar darama ce construia Matei (chestii chiar elaborate)

Iar realizarea mare a noastra a doua noapte cu pampersul neudat!!!!!
Pana acum facea numai in timpul zilei cate un "pipu"=pishu, parca i-a fost frica sa faca primul kk, s-a chinuit (si ne-a chinuit) o zi intreaga dar m-am ambitionat si nu i-am pus pampers, desi imi cerea, si l-am pus pe wc (cu reductor) din 2 in 3 minute, iar seara in ssfrasit a facut kk si chiar s-a speriat cand a vazut ca iese ceva din funduletul lui vroia sa se dea jos de pe wc sa vada ce e inauntru, iar ieri dimineata s-a trezit singurel (noi dormeqam dusi) , s-a dus la baie, si-a dat pampersul jos si , ptr ca nu s-a putut urca pe wc a facut in olita....nu mai conteaza ca e un superrasfatat si ca daca nu facem ce vrea el ne cafteste pe toti!

O sa incerc sa descarc poze si filme din vacanta, sa vedeti ce haios merge pe trotineta si, mai ales, ce smecher e cum merge pe bicicleta de copii mai maricei.
Pe tricicleta refuza sa dea din pedale, dar pe bicicleta lui Matei, la care nu ajunge cu talpile pana jos, sa apese pe pedale, s-a invatat sa impinga pana la jumatate si apoi sa dea inapoi pedala ca sa o impinga iar pana la jumatate si asa merge mult si bine, chiar si intoarce bicicleta.

Ptr fetele din Bucuresti interesate....am gasit un homeopat foarte bun, pasionat de ceea ce face.
E medic primar ATI la Filantropia si specializare homeopatie, cu cabinet particular in zona Timpuri NOi.
Alergia mea s-a accentuat din cauza stresului, combinata cu faptul ca nu mai puteam dormi de nervi si apoi cu oboseala din cauza nesomnului...ce mai...o frumusete. Chiar si el a zis ca e o situatie care cere o analiza mai amanuntita, dar mi-a dat ceva la prima sedinta (SEPIA CH 30) care mi-a facut foarte bine pentru vre-o 4-5 zile, miercuri ma duc iar si-l voi lua si pe Matei, ca vreau sa il pregatesc pentru gradinita, sa speram ca nu vom mai avea iar cate 2 saptamani pe luna medicale.

Daca e cineva interesata de info suplmentare cu dr sau altceva, puteti sa imi scrieti un mail pana ies din butoi

Beca...ce face cumnata?


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

MOS CRACIUN 2010


CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Sa o ajutam pe Georgi sa mearga

Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Beca, multumesc, ma faci sa rosesc
clody, nu te grabi, ai sa vezi in cateva zile isi va da drumul cat nu a facut intr-o luna; il am pe finutul meu care din incapatanare nu vrea sa vorbeasca si de construit colorat etc nici atat caci e prea agitat si nu are rabdare; in rest e un scump si un dulcel ca si Razvi al tau

didi
, de ce butoi, de ce stare urata? ei, na na :); multumesc de urare si tie felicitari ca micul print are nopti fara pampers ud



mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) printesa noastra, minune mica si 7+
povestea nasterii

Mergi la inceput