Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(67)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Magnetism79

sa nu va zic cate bale are, zici ca e fluviu , am schimbat la ea de m-am plictisit!!!!!
Bravo Mirela asa sa faci lasa-le repetente pe mamici!!!!!!!!!!

Mami de Bogdanici Pogonici si pisicutza Teo


le las, ce e asta?
ori vin cu scutire ori ne vedem in toamna la restante

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Eu am introdus glutenul la Patrick pe la 7 luni. Acuma la Kevin i-am luat ovaz, credean ca fara gluten. Cand colo sunt cu gluten, si i-am tot dat de pe la 5 luni. Am tot citit insa pe net si cica varsta optima de introdus glutenul ar fi intre 4 si 6 luni. Cica daca bagi dupa 7 luni sau inainte de 3 luni e aceeasi probabilitate sa faca boala celiaca. Deci aparent, nici prea tarziu nu e prea bine.
Nu mai gasesc exact studiul, dar aici cate ceva:
http://babyparenting.about.com/od/startingsolids/f/startingwheat.htm
Deci din greseala am bagat bine glutenul la Kevin, exact in perioada optima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Multumesc Bebelu...am notat

Mirela nu stiu de ce are febra...muci nu are, dar parca e putin infundat, nu tuseste...in gat nik...nu mai stiu ce sa cred...bine ca acu nu face febra mare...sper sa nu cobesc pentru seara asta

pup

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

off
cine stie

sa dea DD sa nu fie decat atat

ai mei dorm, le am facut baie, cate un LP cu cereale cu biscuti de la Milupa si gata

poate or dormi si ei pana pe la 3 macar...........visez si eu frumos

pupi fetelor si o seara faina

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Carmen;nu merg mamica..stau la 700 km de mare..N-o chinui..sa stau mai mult la hotel cu ea..Nu-i place caldura e fata di munte

Am scris Eu sa nu fie pretul piperat..ieftin ma gandesc ca nu e.Ceva le gasesc..caut imediat pe la googalai.

Piscotel;off..sanatate multa

Mirelus;esti the best !Cum te descurci..jos palaria

Lori;mai, da ce mila imi e de tine..bravo!fa poze!

Apropos de gluten
Eu am comandat biscuiti Schar de pe net..fara gluten..3 pachetele 40 de lei..Mario a topit unul in 3 secunde..si Sonia rontaie coaja de paine de casa..ce sa le faci?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Doloress;ca sa semene soarta noastra din ce in ce mai mult..iti spun ca nici Sonia nu vrea legume
Azi i-am dat cu greu cartof+avocado..si dupa fiecare a treia lingurita una de mere..apoi iara 3 cartof si asa..nu vrea!morcov,telina,patrunjel..ioc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns si_monna spune:

florintunde - vad ca fata ta e de-o seama cu fata mea. cand ai inceput diversificarea? a mea e inca pe tzitzi. zilele astea intram si noi cu un avocado, ceva, in rand cu lumea...

Simona, mamica Dianei (08.02.2011)

Cum iarba poate creste prin asfalt, asa dragostea te poate gasi in orice moment al vietii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_night spune:

Doloress, Tunde, Mayane, va multumesc mult pentru parole!
Pupici fetele, eu ma apuc de triat poze, ca sa va arat si mutrita de Diana mai mare...

Anca, mamica fericita a Dianei Maria (02 ian 2011)

Copiii trebuie sa fie indulgenti cu adultii. (Antoine de Saint Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui si_monna

florintunde - vad ca fata ta e de-o seama cu fata mea. cand ai inceput diversificarea? a mea e inca pe tzitzi. zilele astea intram si noi cu un avocado, ceva, in rand cu lumea...

Simona, mamica Dianei (08.02.2011)

Cum iarba poate creste prin asfalt, asa dragostea te poate gasi in orice moment al vietii.

Am inceput de vreo 3 saptamani..dar cate putin..avem 2 mese pe zi mancare solida..restul tzitzi..am mancat pana acum ;mere,banana.para,piersica,avocado,cereale..legumele nu prea au succes!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Hey!
Salut si eu mamici mumoase!

Carmen ca sa-ti raspund la intrebare (nu doar in gand) as zice ,,, habar n-am.
Eu sunt liber profesionista si programul mi-l fac eu cum vreau, dar totusi sper sa fie ceva natural... sa nu mai vrea si gata, nu sa ma chinui (si pe mine si pe el) cu intarcatul (mi-e groaza recunosc). Eu as vrea pana la vre-un an si ceva... max 1 an jumatate (m-as gandi eu) acum sa vedem ce planuri are si el pentru mine.
Ma gandesc cu groaza ca nici acum nu reusesc ziua atunci cand adoarme in brate, sa-l pun jos fara sa caste gurita ca un pestisor si pana nu bag tzitzi nu mai doarme! Nu stiu deloc cum sa-l dezvat de asta. Suzeta nu i-a trebuit de cand era mic (ca doar acum e mare ), mangaiat pe spate am incercat, mangaiat in cap nici atat... huf...

Si am detectat si de cand mi l-am obisnuit atat de "bine". De cand il iau in pat la noi noaptea cand se trezeste si adorm bineinteles si el cum mai da vre-un semn de trezie cum - hop si eu ii astup gurita cu tzitzi. El adoarme, eu dorm fericita,,, si uite-asa nu stiu exact de unde sa incep si unde sa termin.

Momenatan nu ma deranjeaza nici unul din aceste obiceiuri, dar totusi nu stiu cat e de ok...

Legat de mare si noi am avut mini piscinuta la noi dar nu am folosit-o pe plaja ci doar la pensiune unde am pus apa calda in ea si l-am bagat. Apa din mare mi s-a parut mult prea rece si am zis ca decat sa fac alte probleme mai bine nu-l bag. I-am atins picioarele de apa dar se vedea ca si pe el il deranja cat era de rece.
Pe plaja s-a jucat cu nisipul (i-a placut tare) si tati a facut castele de nisip.
Recomand sa-i lasi pampersul pe el ca eu l-am boscorodit pe-al meu sot care a vrut neaparat sa-l lasam la cucul gol ca cica "asa am si eu poze de cand sunt mic" si mare prostie am facut ca a intrat copilului nisip la fundulet si la coite si ne-am intors cu el dezbracat la pensiune ca n-avea rost sa-i pun pampersul si sa-l zgarie...

Legat de gluten si mie pediatra mi-a zis ca de la 6 luni nu mai e nici o problema. Eu ii dau cereale Organix de la 7 luni si e ok.

Ralu', Laura ma ingroziti voi pe mine cu dintisorii vostri. La mine nu e oricum un bb "model", cand or incepe si dintii cred ca scoate untul din mine. Macar dau si eu jos ultimele kg fara a-mi bate capul (nu ca as face-o).
Va doresc sa treaca agitatia buburuzelor.

Pufoasa si eu zic sa faci vaccinul dupa (sa eviti orice problema ce ti-ar putea strica concediul). Si noi l-am facut pe la 6 luni jumatate, deci nu e problema ca nu-l faci fix la 6 luni.
Si stai linistita ca sigur e bine Ilincuta! Si eu as face cum zici tu cu analizele... lasa-l pe sot sa zic tu fa cum crezi ca e mai bine pentru bb.

Pentru analize de Ca si Fe nu se ia sange din deget?

Piscotel la voi sa treaca febra si sa va bucurati linistiti de concediu la bunici!

Lori distractie placutaaaa!





Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput