Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

noi papam supica cu lingurita jumate si cealalta jumate direct din castron.adica o ia cu mainile si duce la gura k paharu si soarbe.

aia cu cioc nu o vrea deloc.




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

A intrat si fiicamea la maraieli,primii dinti, cu febra 37.8 cu 9 acum are 37.5, i-am dat 2.5 ml nurofen, nu prea are pofta de mancare si nik nu-i convine, azi sunt groggy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

sa nu va zic cate bale are, zici ca e fluviu , am schimbat la ea de m-am plictisit!!!!!
Bravo Mirela asa sa faci lasa-le repetente pe mamici!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Raportam cel mai nou record. Ne-a luat o ora sa mancam o amarata de supa si cu un final apoteotic. Multe urlete fara lacrimi, ca nu voia sa bea ceai.

Eu stiam ca exista doar 3 tipuri de cereale fara gluten: orez, porumb si tapioca. Toate celelalte au gluten. Oricum eu i-am dat cereale de la 6 luni. Nu ma stesez cu faza cu glutenul. Oare de ce nu ne stresam si la introducerea galbenusului de ou sau chiar a ficatului de pui?




Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Hola fetele!

Am intrat si io sa-i spun lu bebelu ca am bale pan la bucuresti si-napoi dupa ffluturasul ala de tort...vreau si io sa incerc ca mi-o placut muuuuuuult...sau daca e de cumparat de unde e ca tot vreau sa musc din el:))))

Noi am ajuns la Braila, dar sunt suparata ca piscotul meu are febra iar...in jur de 38 mai putin sau mai mult un pic dar are...nu mai stiu de la ce e acum...ii dau nurofen cu panadol cate 2.5 ml...oricum marti dimineata sunt programata la control la noua pediatra sa vedem ce e sau ce nu e...o fi de la dinti, da nu se vede nik...pofta da mancare are...deci nu stiu ce mai e de data asta...

Vrem si noi la munte la racoare sau la mare sa prindem o briza:((...deocamdata suntem la buni si speram sa ajungem si pe acolo anul asta...si eventual sa nu avem febra...

Va pupesc si sunt pe aici! Nu cred ca vad faleza in seara asta ca piscotul meu nu vrea sa stea cu nici un buni...deocamdata ne imprietenim, poate maine...sau poate deloc daca mai face febra asa nu am nici un chef...ma inscriu si io in clubul bebeilor bolnaviori...sper sa ne treaca repede.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

fereritor la gluten io i-am mai dat si biscuiti cu gluten si fara...depinde de care am avut cand i-am facut papa...e drept nu am exagerat...acu suntem pe din aia plasmon din cereale din auchan...foarte buni.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Piscotel l-am facut eu in casa.
am luat brat de tort, creme si glazura cu cioco alba si nearga
am taiat blatu pe jumate si am pus jumatatile cu partea rotunda in interior.
am pus crema, blat, crema, blat si deasupra am turnat glazura. conturu l-am facut cu bombonici din alea cip cum erau cand eram noi copii. bagat la frigider sa se intareasca glazura si gata.

cremele si glazura sunt dr oetker. se fac reoede si sunt ff bune. in max 30 min e gata tortu.

m-am inspirat de aici http://savalaura.blogspot.com/2007/05/tort-fluture.html




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heello

bebelu ce seamana buburuza cu tati!!! ce fel e premergator este acela in poze?? jamparoo cumva?


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

missmj ,dr. a zis ca ilinca este in regula,dar ptr. ca eu sa fiu convinsa ca e in regula sa-i fac control +analize.analizele mi le-a dat sa le fac:ca+fe+glicemie,sa vada daca este cumva vreo carenta de minerale+vitamine, si mai ales ca era ofuscata ca de ce med.de familie i-a dat copilului fier fara o analiza prealabila.
evident,sotul a luat foc ca arunc cu banii pe geam,taman acum cand avem atatea cheltuieli si bani asa putini,ca vreau sa chinui copil cu luat sangele,etc,bla,bla.
el zice,eu tot ca mine voi facE!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

au papat niste mere coapte cu orez si cu afine de la borcanel
acum stau in patut si cica vb intreei, apoi o dau in maraieli

lori unde esti la ce munte?

eu am dat ou de la 6 luni, le am dat o data si ficatel, astept gazele sa le fac ficatel cu legume, ficatelul fiert in prealabil in lapte cu ceapa

piscotel de ce are febra?
off
ce i cu copii astia?

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput