sexul are un pret!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Mi s-ar parea normal, asa cum eu nu va cataloghez dupa credinta mea fara dovada, sa nu o faceti nici voi dupa parerea voastra nedovedita.




Serios? Tu ai nevoie de dovezi ca femeile sunt extrem de vulnerabile la nastere?! Poate n-ar fi fost rau sa fi acolo cand ai avut ocazia! Poate intr-adevar dupa o astfel de experienta te-ai fi calificat sa dai lectii despre sexualitate.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Rufus, filmuletul atat cat am vizionat eu, pune problema gresit si mincinos, am mai spus-o si da urmareste constrangeri aiurea. Adica "stati pana la casatorie si gata, asta rezolva tot"



Incearca si treci mai departe decat ai vizionat. O sa vezi ce mi-a placut in filmulet.
Nici eu nu sustin tot ce zice acolo...dar trebuie sa recunosti, ca sa putem sa discutam despre un subiect, e musai sa-l cunoastem, amandoi, in intregime.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:




Stii ceva Rufus? Si e ultima interventie...Nu proiecta nefericirea ta asupra copiilor, nu e vina lor ca ai tu regrete.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

in intreaga lume se duc adevarate campani ca cea din filmulete. exista sute, poate mii de persoane care tin astfel de discursuri adolescentilor si tinerilor. excluzand latura religioasa, oare toti s-au tampit si din lipsa de ocupatii tin discursuri educative despre relatiile sexuale? chiar toata lumea e nebuna?

oare nu vedeti atatia adolescenti cu reale probleme, pentruca mai nimeni nu se ocupa de ei? e pe RTL o emisiune, "cand copii, copii primesc" . aproape toate fetitele insarcinate -da, fetite de 12, 13 ani- spun ca nu stiau sau stiau prea putin ce inseamna relatii sexuale. si ce stiau, stiau de la gasca. si ca ele sunt alte mii, zeci de mii in lumea asta.

*********************
VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB_AC spune:

Olympia postarile tale sunt pline de o neincredere totala in partenerul sexual....
Poate ce castigi din reticenta de a avea relatii sexuale cu primul tip cu zambet dragut, pectorali interesanti si gata sa petreaca o seara cu mine este o anumita incredere in partener. Un om pe care-l observi in situatii diferite mai multa vreme isi poate ascunde defectele mai putin. Ceea ce nu ti se potriveste, lipsa de caracter sau minciunile le poti observa intr-un stadiu al relatiei in care nu esti implicat emotional pana peste cap.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Stati un pic, informarea si educarea sunt necesare, nimeni nu zice altfel! Responsabilizarea la fel, ca daca o iau in joaca nu mai tin cont de protectie! Insa daca-i sperii si-i le zugravesti tabloul in negru, bagi si casatoria la mijloc aiurea, atunci cand se-ndragostesc arunca la gunoi orice precautie, sar cu capu-nainte si atunci ce-ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AB_AC

Ceea ce nu ti se potriveste, lipsa de caracter sau minciunile le poti observa intr-un stadiu al relatiei in care nu esti implicat emotional pana peste cap.




Si ce e rau in a fi implicat emotional pana peste cap? Cum altfel ar trebui sa fie iubirea daca nu asa? Atunci sa ne traim toata viata cu o oarecare rezerva...Si teama, bineinteles!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB_AC spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Stati un pic, informarea si educarea sunt necesare, nimeni nu zice altfel! Responsabilizarea la fel, ca daca o iau in joaca nu mai tin cont de protectie! Insa daca-i sperii si-i le zugravesti tabloul in negru, bagi si casatoria la mijloc aiurea, atunci cand se-ndragostesc arunca la gunoi orice precautie, sar cu capu-nainte si atunci ce-ai facut?




Intr-un context religios bagi la mijloc casatoria, daca-l scoti esenta casatoriei tot ramane. Un partener trebuie evaluat functie de comportamentul in doi si la altceva decat sex, in mai multi, in activitati placute si neplacute si in pat. A-l evalua dupa un singur criteriu este fals si-ti creeaza sau deceptii sau asteptari de genul Printul pe cal alb care se uita doar la tine, cu nopti de neuitat, danseaza de vis, e milionar, iti aduce micul dejun la pat in timp ce servitorii curata, calca, spala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Citat:
citat din mesajul lui AB_AC

Olympia postarile tale sunt pline de o neincredere totala in partenerul sexual....
Poate ce castigi din reticenta de a avea relatii sexuale cu primul tip cu zambet dragut, pectorali interesanti si gata sa petreaca o seara cu mine este o anumita incredere in partener. Un om pe care-l observi in situatii diferite mai multa vreme isi poate ascunde defectele mai putin. Ceea ce nu ti se potriveste, lipsa de caracter sau minciunile le poti observa intr-un stadiu al relatiei in care nu esti implicat emotional pana peste cap.







Eu as zice ca multa lume a luat-o pe aratura tragand concluzii aiurea despre ceilalti.
Pt cine-i curios, io-s destul de baba ca sa stiu ce efect au avut interdictiile legate de sex pe vremea lui Ceasca, mi-am trait tineretea asa, sunt maritata de 20 de ani cu acelasi barbat pe care-l cunosc de 25, am si baiat si fata si unul e adolescent! Mai mare ca varsta ca cei pe care i-am citit pe-aci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia
Insa daca-i sperii si-i le zugravesti tabloul in negru, bagi si casatoria la mijloc aiurea, atunci cand se-ndragostesc arunca la gunoi orice precautie, sar cu capu-nainte si atunci ce-ai facut?




Am mai auzit ideea asta cu sperietoarea.
Daca prezentarea celor 30 (parca) BTS, cu exemple si statistici, estimarea pretului (in bani) pe care-l plateste un flacau caruia i-a placut si lui o tavaleala, fara sa se gandeasca ce inseamna asta, exemple concrete cu persoane in diferite ipostaze ale vietii, nu tocmai placute, si altele de acest gen reprezinta o sperietoare, so be it!
De cand adevarul este o sperietoare si trebuie ascuns (sau cosmetizat) tocmai de cei la care tinem cel mai mult?

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput