Fulgusorii de nov.dec2009 "ne vorbesc"{14}

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Ne balacim la mare de maine pana pe 7 august.
Va dorim un weekend si o saptamana viitoare minunate !


rares - clipe in spirala norocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

salut fetele
pe mine m-a luat o durere de spate ca nu stiu pe unde o iau..
si cum nu era de ajuns am mai facut si niste basici la picioare...ma mancat in c-- sa ma duc la sot la munca pe jos vreo 3km dus si 3 intors.
astazi la Andrei este ultima zi de gradinita luna lui august il tin acasa sa aibe un pik de pauza ca in sept incepe sc. ce a trecut timpul nu imi vine sa cred parca mai ieri era cat un soricel si acum ii cumpar ghiozdan sa mearga la scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

'seara buna fete dragi,
katy da, trece timpu foarte repede...imediat o sa mearga si astia mici la scoala
magda distractie maxima va doresc si sa va simtiti f bine


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

magda ma bucur tare mult pentru voi! Sa dea DD sa fie totul bine, sa va simtiti bine!

Katy pai nici tu nu ai ce face mami, i-auzi la ea...3 km dus si 3 intors..pai ce faci, maraton?
.

eu sunt plina de simt ca iau foc imediat..de 3 ore incerc sa-l adorm pe Fla, abia, abia a adormit acum...nu am mai patit asa ceva e ingrozitor sa nu poti sa faci nimic in casa...sa nu poti sa spali o farfurie nenorocita


maine merg iar la un interviu...tot la aia, ar fi al 8lea...in puii mei, ca parca merg sa ocup post de presedinte al statului si culmea, soacramea face si ea pe nebuna...pai da, ca de mult nu mai facuse...poate ii trantesc maine 3 vorbe de nu le uita nici pe astea niciodata....am zis ca am ..se vede, nu???????

ma duc sa vad ce mai strang prin casa, noapte buna....ne auzim maine!

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

si l-am masurat, are 86 sau 87, nu stiu....cm...iar la kg..l-am cantarit 10,8 kg si nu mananca nimic...am vb cu medicul si mi-a zis ca ei mai au perioade proaste, dar totusi, sa nu manance nimic, nu se poate, aa ca mergem si la spital, sa-i facem analize...se pare ca are ceva...

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

siiiii...nu stiu de unde pana unde, dar de 2 zile e super ragusit (foarte tare, nici nu mai poate sa tipe), fara alt semn de raceala...Busy ce stii? e ok???

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

'neatza!

camy,calm down...si mie mi s-a intamplat sa nu adoarma decat dupa 2-3 ore..patru chiar..si ce..am lasat-o in papucii ei si mi-am vazut de treaba!A picat de somn,pe covor, si gata!Am luat-o, am pus-o in patut si c'est fini!Daca stai langa el si-ti faci nervi,se agita si mai tare si nufaci nimic.Cand sunt semne clare ca nu are chef...lasa-l in voie!Somnul cand vine-vine!

Iar casa...nu te da nimeni la ziar daca nu reusesti sa pui totul la punct.Ai un copil mic, nu o papusa...deci cine stie,te intelege,cine nu-nu conteaza!

Despre soacra,cred ca ai depistat ca n-are leac-ce iti mai bati capul cu ea???din ciur nu scoti sita noua!trateaz-o ca pe OTV-stii ca-i acolo,dar treci repede pe altceva!

Despre munca-e normal in societatea noastra,in plina criza-zi mersi ca totusi gasesti joburi,esti o norocoasa!

Magdule-drum bun,vreme super si liniste sa aveti!Vacanta placuta!

Katy...sportivo



*Blackmoon Lady 12+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Alexxa-sa ne aduci scoici de la mare si sa ne trimiti vederi!



*Blackmoon Lady 12+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Buna dimineata !
My Lady - mai este un pic pana ce va pot aduce scoici ...ca eu nu mai am stare, asta este partea a doua .
Acum merg la bucatarie,am copt aseara ardei,acum trebuie sa-i curat si-i pun la congelator( prima parte ce mai am de copt, dar nu coc acum ca este prea cald la mine in bucatarie, am sa coc diseara pe racoarePupici la toate fetele

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

siiiii...nu stiu de unde pana unde, dar de 2 zile e super ragusit (foarte tare, nici nu mai poate sa tipe), fara alt semn de raceala...Busy ce stii? e ok???

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."


Iubita... poate fi de la prea mult tipat... sau poate fi o mica laringita... oricum e bine sa verifici, sa-l vada un medic, deoarece laringita poate fi periculoasa daca nu o tratezi. Pana una alta, ia da-i tu cate 2 pufuri de Tantum Verde de 2 ori pe zi in gat si vezi cum reactioneaza...

Cat despre mancat, fa-i si analize, sa nu se fi pricopsit cu ceva giardia... ca e trendy... ca nu cred sa fie altceva decat un copil ff. activ... cu toane Mie dr. mi-a zis in perioadeel in care copilul nu vrea sa manance sa ma asigur ca-l hidratez bine si ii dau zeama de supa, suc de fructe, etc pt. vitamine... si NEAPARAT sa-i dau numai ce-i place, chiar daca nu e healthy food macar pana reintra in normal... Adica daca vrea cartofi prajiti o saptamana aia mananca, cu un pic de lapte/iaurt/suc... ce intra pentru hidratare si gata!!! Nu vreau sa par desteapta, doar incerc sa fiu de ajutor

Mergi la inceput