Fulgusorii de nov.dec2009 "ne vorbesc"{14}

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Am citit... multumesc
Noi am fost si anul trecut si GPS-ul ne baga ba in camp, ba ne punea sa sarim cu masina de pe pod . Insa am noroc mare cu sotzul care stie rusa si se descurca sa citeasca indicatoarele
Insa este posibil sa facem 10 ore, din cauza lui Dutzu... Cand am plecat acasa din Sacele, pana la Predeal ne-am oprit de 10 ori, ca sa nu verse... Apoi a adormit... dar daca am fi mers in ritmul ala Asa ca asta e stressul meu cu Bulgaria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

'neatza!

rebe e mai bine azi:fara febra,diaree nu a mai facut dar nici scaun normal,mai avem doua zile de tratament!

ea are 86 cm si 12 kg.



*Blackmoon Lady 12+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Deci il decretez pe Vlad piticutzul grupului de fulgusori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Venim si noi sa stam pe locul vostru de piticuti... nici al meu nu cred ca are mai mult de 80 de cm si nici mai mult de 11kg, sincer... iar la capitolul vorbit... ce sa spun, ai vostri sunt genii... al meu refuza sa vorbeasca... imi dau seama ca poate sa pronunute pentru ca eventual repeta dupa mine o singura data un cuvant nou, apoi nu-l mai auzi deloc... singurul cuvant care-i place sa spuna este apa, in rest nimic nimic... si stiu ca spune mama, tata, papa, caca, emma, dar se face ca nu stie... lu` sora-sa ii spune aba pentru ca asa vrea el, nu ca nu poate sa pronunte emma, pentru ca se scapa uneori si spune dupa mine cand il corectez si apoi o drege repede si o da iar in aba... al meu cred ca o sa inceapa sa vorbeasca odata cu sora-sa... ca o sa vada ca ne minunam de ea si o sa-l roada invidia... altfel nu prea vad sa-si dea drumul... in rest suntem bine, e ff activ exact cum ii descrieti si voi pe-ai vostri, se da singur pe topogan, se urca singur si-si da drumul, merge ori pe tricicleta ori pe jos, am bagat caruciorul la beci pana la iarna cand o sa-l folosim pentru emma... emma e bine si ea, creste mare si iubareata, e o scumpa, e topita dupa fratesu, se uita lung dupa el, il urmareste cu privirea, vrea sa stea in fundulet, face abdomene la greu, nu-mi vine sa cred cat de mult sta asa incordata daca o las, se intoarce pe o parte singurica, chiuie, rade si se poarta ff frumos ca o adevarata domnisoara...
hai ca m-am intins ca o placinta...

pishko Mihai (28.10.2009) si Emma (14.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

camy chiar nu te stresa, l-am vazut pe strungarul tau si mi se pare fff armonios dezvoltat
lady ma bucur ca ati scapat de febra... sa va recuperati cat mai repede
busy super tare! un adevarat gentleman...

pishko Mihai (28.10.2009) si Emma (14.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Miha..ma bucur sa te citesc!



*Blackmoon Lady 12+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Miha eu cred ca strumful tau nu vb din cauza ca voi vb si romana si va aude si engleza siguuuuuuuur si mai aude si olandeza,,,eu cred ca este pur si simplu bulversat. Nasica mica a lui Fla a patit la fel, din cauza ca se vb mai multe limbi prin casa ea si-a dat drumul mai greu la vorbit, maicasa era tare suparata...dar cand si-a dat drumul, vorbea si romana si engleza si turca

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Busy noi am mers in Bulgarica si anul trecut, atunci chiar nu am avut probleme, am avut gps-ul la noi, a fost ok...dar anul asta ..Cris cand ma vedea cum vb in engleza si astia nimic, cateva ore...voia sa mergem inapoi acasa

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

pishko ma bucur tare ca sunteti bine, ca piciurica ii cuminte, Mihai o sa-si dea drumu la vorbit o sa vezi
camy si mie mi se pare Fla tare lung, asa ca depune un efort si masoara-l

mai fete de 2 zile bem dimineata si seara laptele gol cu paiul...nu-mi vine sa cred...cum de, habar n-am, dar ma bucur tare


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

diseara daca sta, il masor

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput