Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

madalina si pm

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata!

Sunt chiauna. Azi noapte am tras o sperietura...am culcat piscoata si la un moment dat s-a trezit plangand, am luat-o in brate, era rece si moale toata. Nu am putut sa o linistesc nicicum...I-am luat temperatura...avea 35.9...am dus-o la dus sa o incalzesc putin...a fost doar pe moment...i-am dat un body cu maneca lunga si un pantalonas si o paturica peste si ea tot rece era. Mi se parea prea mult trecerea asta de la 38 si ceva in permanenta la 35.9 in fundulet ca la subrat era si mai mica...si transpira de zor...bineinteles tot rece...pana la 2 m-am holbat la ea sa vad daca respira...s-a mai trezit de cateva ori pana dimineata...acu i-am luat temperatura...are 37.7...nu i-am mai dat nici un antitermic de aseara de la 9 ..mi-e si frica sa ii mai dau...la 2 ma duc la alt pediatru sa vad ce-mi zice...pana atunci sa vad daca ii mai creste temperatura.

Voi ati mai patit asa? M-am speriat teribil.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Nah, ca p-asta n-am mai auzit-o, sa-i scada copilului temp. la 35! brrrr....
Ce naiba, daca iei prea multe antitermice te racesti?????
Io nu ii iau temp. lu bubu, pe principiul "ce nu cunosti nu exista". Pana acum a mers la toate vaccinurile. Odata mi s-a parut ca arde si avea 37. De atunci nu ma mai impacientez. Daca o fi bolnav or exista si alte semne, sper io.
Azi-noapte s-a sculat de 2 ori urland, am bagat suzi si a mai suspinat prin somn vreo ora. De dimineata era happy camper deci nu stiu ce-a avut, o fi gingia. Eu in conitnuare sunt cu nasul in pioneze. Astia de la servici se uita urat la mine, cica am venit sa imprastii virusi. Habar n-au ei ca de 10 zile io tot imprastii la virusi.....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza fetele si o zi cat mai placuta.
Azi nu am nimic de comentat.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

La multi ani Tierry!!!

Piscotel sa stii ca nu am mai auzit sa scada asa brusc febra. Mai bine intrebi doctorul.

Anka m-am tot intrebat, tu ce limba vorbesti in Olanda? Ai invatat Olandeza sau te descurci cu engleza/germana?

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

piscotel Doamne fereste ce noapte ai avut !! bine ca acum are temperatura normala !!! nu stiu ce sa zic, de la ce a fost, ai sunat dr sa ii spui ce a patit pitica ? multa sanatate
anka o virusata, sa te faci bine !
bai nene, parca simo nu mai intra ca era in concediu, dar cat concediu sa aiba ? que pasa?!!?

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Buna fetele!

Eu daca nu vb prea mult nici nu bagati de seama cand lipsesc. Eu sunt mai mult cu intrebarile. Mi e si rusine de acu.


Am fost cateva zile la bunici, Stefan are 2 mese solide pe zi, una de legume cu carnita si una cu fructe. Il mai las numai cu atata, deocamdata. II mai dau si branzica la fructe si o sa bag si cereale. ca nu i am dat pana acu. Din cate vad mi se pare ca a cam renuntat la san, vrea mai mult cand ii e somn, dimineata si in timpul noptii.

Partea proasta este ca tuseste dimineata f putin. Ieri l am auzit si in timpul zilei. Parca ar avea ceva in gat. Febra nu are sau alte simptome.
Ce sa fac?? Sa merg cu el la dr? Dr mea e din aia cu antibiotic, imediat. Dati un sfat, va rog.

Despre Simo eu tin minte ca nu a mai scris de cand a fost scandalul cu alaptatul si am tras concluzia ca s a suparat. Daca gresesc, scuze si sper sa nu fie asta motivul pentru care nu mai da pe aici.

La multi ani sarbatoritilor de astazi!!!!


Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata la amiaza... Caldura mare din nou, am fost pe afara si pe la 11 deja nu mai puteam sta...

OCSANICA, ti-am trimis PM.

TUNDE, am pus coletul la posta azi. Bafta la dr, asteptam vesti bune!

MAYANE, receptionat PM Merge CTRL+F si in PDF. Si merge si sa copiezi fragmente din document, ai sus in meniu ceva gen Text Tool sau Highlight Text, in functie de versiune (sau s-o numi altfel, nu stiu acum, e un fel de bara verticala..vezi tu pe acolo). Si cand apesi treaba asta, merge sa selectezi si sa copiezi text. (mama, ce explicatie am dat, se vede ca-s blonda, nu?)

GABIV, iar ma faci sa-ti fac declaratii - ti-am mai spus ca mi-esti tare draga, cu stilul tau cu tot, sa nu pleci prea departe ca vin dupa tine!!!

PISCOTEL, nasoala treaba, nu prea ma pricep sa dau un sfat pertinent - sa ne spui si noua ce a zis dr!

RALUKARA, cum mai sunteti?

VASILASANITA, un pic de oscilo nu strica (un sfert de tub dizolvat in putina apa, dimineata si seara. Si vit C natural 4-5 picaturi. Poate poti sa te uiti in gat, sa vezi daca e un pic rosu pe acolo. Daca zici ca dr sare cu antibioticul, eu una n-as merge in locul tau. Mai ales ca n-are mare lucru. Urmareste-l si vezi daca mai apar simptome noi. Daca nu, eu zic sa nu te impacientezi. E dificil de dat totusi asemenea sfaturi. E bine sa faci cum simti tu ca trebuie!


_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

LA MULTI ANI, TIERRY!

LA MULTE LUNITE STEFAN (LILI_G), ILINCA (GABIV) LEAH (MELANIES)


(acu m-am prins de ce a fugit GABI, e econoama, nu vrea sa dea de baut de ziua Ilincutzei...)

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

[quote]citat din mesajul lui roxx26

Neata la amiaza... Caldura mare din nou, am fost pe afara si pe la 11 deja nu mai puteam sta...

OCSANICA, ti-am trimis PM.



Roxx multumesc tare mult ;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput