Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Gabiv, uite cum m-am gandit eu sa fac: ma duc la profilul personal si cer sa-mi afiseze toate postarile. Ca sa nu umblu beata intr-un capitol de 20 de pagini unde n-am scris nimic. Pe urma deschid un capitol unde am scris, dau click pe "versiune pentru imprimanta" si pe urma ctrl+F ca sa-mi deschida cautarea. Acolo scriu "Mayane" si ma caut... Unde ma gasesc, iau cu copy-paste si salvez intr-un document world.
Pare simplu... dar nu e. 200 de capitole de Odisee + 65 de capitole de "Primul an"...
Si pe urma, am scris la sfarsitul capitolului trecut, daca se depasesc 18 pagini si jumatate - 19 pagini, ce e dupa nu mai apare pe "versiune pentru imprimanta", trebuie sa verifici in versiunea obisnuita daca n-ai si vre-o postare pe ultima pagina.
Incepusem si eu... Dar, ca de obicei, m-am apucat de 100 de proiecte.

Ar mai fi si varianta salvata de fete si trimisa pe contul comun (tot cu mentiunea ca probabil ultima pagina n-a "incaput"), dar habar n-am daca acolo merge cautarea cu ctrl+F. In mod sigur nu poti sa dai copy-paste, ca sunt pdf-uri. Doar daca stii sa transformi pdf-urile in documente text. Eu stiu ca se poate, dar habar n-am cum. Deh, sunt baba...


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Aha, MAYANE, intelesei! Saru`mina!

Pup,
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Va pupicesc..am hotarat si Eu sa nu mai vin o perioada..ca eram prea asa..!Deci ne mai vedem maine..ca nu pot mai mult fara voi

Va spun noapte buna..sa-mi tineti pumnii pe maine.Merg la Mures CU Mario,avem programare la EEG si la oftalmolog..am sa propun la dna Dr sa nu-i mai dau medicamente un timp..sa incercam si fara.

IN FINE

Mayane;desteapto!..cate stii tu

Raluca/Piscotel;multa sanatate la puiuti!

Gabiv;sa nu cumva sa indraznesti sa dispari..strici tot p aici!
Anka;sa te faci bine!mai da vara?de unde te-ai pricopsit!Trebuie sa cauti activitati in care transpiri si


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:


Missexy;Superba bubulina Timeea!CATEODATA SEAMNA CU SONIA!DE ACEEA IMI ESTE SI MAI DRAGA
pupiceste-o din apartea lu tanti Tunde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

offffff da di ce trebe sa plecati toate (asa vb fetita unei prietene de 3 anisori,, o scumpete), mie imi place tare mult de voi si va vreau aici...
Roxx se poate te rog, daca vrei, sa imi spui si mie cum ajung la doctorita Bobe, ca sincer ultima gafa facuta de doctorita mea a pus capac; multumesc tare mult ;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misssexy spune:

TUNDE ,si Sonia este o dragalasa.
PISCOTEL ,acum am vazut ca si pe fetita ta o cheama tot Alessia ca pe a mea.
Gandacelul meu doarme de vreo 2 ore,am avut si eu putin timp pt mine.
Cred ca am sa ma retrag la nani,ca-s ruuupta de somn.Va doresc o noapte cat mai linistita.

Mami fericita de Alessia Timeea (26/01/2011)



https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Florintunde tin pumnii sa scapati de medicamente si sa mergeti spre bine.

Noi maraiala la maxim azi si suntem ca un catel. E tare diferita de cea mare, nu prea am stiut noi cand au iesit dintii insa acum ii simtim din plin.

Am vazut ca da-ti avocado la copii, ati intrebat Dr si a zis ca e ok?
Noi stim ca mai putin acum cu fructele exotice si de asta intreb. Azi am bagat pepene galben si ia placut.
Ce iaurturi dati voi la pitici?


Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Diana si strengarita familiei in primele luni

Poze DIANA SI REBECCA - POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Tunde imi pare tare rau ca nu mai dai pe aici dacat mai rar!!! O sa ne lipsesti.Daca nu ai gasit postarea mea cu medicamentul cautat, iti mai scriu o data ca se gaseste la farm Help Net Mihai Bravu, am sunat eu si au zis ca il auTeucrium marum 5Ch, eu din pacate acum is iar plecata asa ca il pot lua cand ma intorc insa nu stiu cat de curand ca acum de-abia incepe vacanta pt mine, Sambata ,Dum plec la Balea Lac, iar Luni directia Viena scrie pe mine 2 sapt asa ca..... oricum e in jur de 7 ron si ceva cutia care are 80 de granule , deci cat iti trebuiesc tie is cam 98 ron ca sunt 1150 de bulinutze.


Mada si celorlalte fete care mi-au mai zis LMA le multumesc din suflet si va transmit si voua tote gandurile mele bune!!!!Mada ma bucur nespus ca v-ati simtit bine in concediu doar VOI DOI!!! Stiu cum e sa pleci fara copii si DA si noi facem 2 concedii unul doar noi si unul cu copii, acum asta mica e prea mica dar la anul am o plecare departe, departe si nu intentionez sa-mi iau copii tocmai in Argentina cu mine.De vazut am vazut multe singura:Africa, Brazilia,Australia(Sidney si marea bariera de corali) cu sotul am fost doar in Europa, asa ca la anul il duc in Argentina si la Rio de Janeiro care merita vizitat, e un oras fabulos, contrastele insa sunt pe fatza intre bogatie si saracie, insa vegetatia si mancarea bat la fund de departe alte orase.merita vazut!!!

Cand copii vor mai creste, in sensul de 7,8, 9 si mai multi ani ii voi lua cu mine insa pana atunci nu!!!! In Europa e mai safe desi nici aici nu ma omor sa plec cu ei dupa mine, se pot intampla multe nenorociri(vezi Oslo).Eu in speta sunt adepta vacantelor si a concediilor in care fac ceva( de ex vizitez ce e de vizitat, interactionez cu mediul cultural din locurile respective, imi fac prieteni,etc, nu ma duc in concedii si vacante ca sa ma asezscuzati expresia cu aia la plaja si sa ma imbuib cu mancare, nu asta nu o voi face niciodata si mai mult nu imi place sa imi fac un program de aceea nu merg prin agentie cu autocar sau altele ci pe cont propriu, eventual cu prieteni daca avem aceleasi obiective , daca nu prefer singuri.Cea mai frumoasa calatorie pe care am facut-o cu sotul meu, dupa nunta ne-am luat o cuseta si am plecat in Italia cu trenul respectiv la Venetia 2 sapt si apoi altele 2 la Milano, Roma, Florentza, am mers numai cu trenul si m avut ceva de vizitat si de umblat, la Milano am fost la niste rude unde am stat aproape o sapt, a fost bestial , am umblat pe strazi ca nebunii si am gasit multe locuri de vazut, la fel ca si in celelalte orase, daca ar fi fost sa iau copii nu faceam fatza sa ma car cu ei daca i-as fi avut atunci, si in plus vreau si eu momentele mele cu al meu sotz de care efectiv sa ma bucur nu sa ma gandesc ca aoleu nu i-am dat copilului sa manance, sau ca s-a imbolnavit sau mai stiu eu ce....
Ma duc sa mai bag ceva dulce ca am o pofta!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

neata
pt toata lumea
LMA Tierry
La multe lunite, Ilinca, Leah Paula,Stefan, sa cresteti mari si sanatosi

o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Neata si de la noi !

La multe lunite bebelusilor Stefan, Ilinca si Leah
La multi ani Tierry

tunde bafta la dr !
magnetism ce ai mai umblat mama ! bravo, tine-o tot asa ! ... aaaa vroiam sa iti mai zic ca tunde a glumit ... ca a zis ca nu mai intra pana azi ca nu poate fara noi , asa-i tunde ?
gabiv ce ti-a venit maica ? lasa ca noua ne place ca te lauzi si trancanesti intr-una
piscotel,ralukara ce fac buburuzele ?

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput