Licurici de ianuarie-februarie 2009 (148)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Bravo Anna! Fetita cu bomboniere ...

Pai saraca mami vine ce sa mai faca, o astept ca pe painea calda , am un deranj in casa zici ca au trecut turcii.

Razvi e mai bine cu tusea, azi noapte a avut o singura repriza de un sfert de ora, fata de ieri dimineata cand a tusit intr-una 2 ore.

Rox ai avut chef de curatenie azi?

Trebuie sa ma gandesc ce cadou sa-i iau lui Razvi din partea bebelinei

Crisspy, fericita de Razvi si 34 sapt Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Anna felicitari! ma bucur tare mult!

Eu am cumparat o carte care arata destul de detaliat (desenat) cum este copilul in burta mamei, etc...i-am lasat-o lui a. pe canapea si l-am surprins cum o intorcea si in sus si in jos, nu se prindea care e faza cu bebelusul, de ce sta cu capul in jos in burta mamei??

Nici eu nu stiu inca ce sa ii cumpar, de fapt am o idee, isi doreste un camion mare de pompieri, are pediatrul lui unul in cabinet si mereu imi spune ca vrea sa mearaga la doctor ca sa se joace cu camionul si sa primeasca acadele



Tiny baby gator

Baby gator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Rox, Porumbita, Crisspy, Miere, multumesc Sunt tare incantata sa am si o domnisoara
Crisspy, ma bucur ca Razvi e mai bine, pana in wkd sa nu mai fie nici urma de tuse Eu nu m-am gandit inca ce sa-i iau lui Vladut, dar sigur o sa-i cumpar pt ca o sa fie nasterea aproape de Craciun si o sa-i aduca surioara ceva de la Mosu'
Miere, tare Aidan cu carticica, ce baiat istet, se vede cum gandeste el tot Ce frumos ca este incantat sa mearga la doctor, eu nu l-am mai dus de mult pe Vlad cu toate ca ar cam trebui sa-i fac analizele pt gradinita.


de steluta norocoasa Luca-Vlad (09.02.2009) si 18+ cu


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Ma gandesc fie la o masina mare fie la o bicicleta / tricileta ca s-a indragostit de cea de la gradi si seara ne ia ceva timp pana ne despartim de ea.

Eu trebuie sa ma hotarasc si sa si iau cadoul sa fie gata luat.

Miere cum se numeste carticica? E in engleza?



Crisspy, fericita de Razvi si 34 sapt Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Crisspy, Vladut are o motocicleta tricicleta pe care o adora, o masina din aceea de o impinge cu picioarele si o trotineta Sunt jucariile cele mai iubite pt el in acest moment, dar el le si foloseste ca iese in parc mai toata ziua Oricum, cred ca o sa fie fericit daca i-ati lua ceva de genul asta


de steluta norocoasa Luca-Vlad (09.02.2009) si 18+ cu


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Cartea se numeste Baby on the way - scrisa de Dr. Sears
http://www.amazon.com/gp/product/0316787671

Anna
...al meu baiat urla din toti ranunchii inainte cand il duceam la doctor, saracu' a ramas traumatizat din perioada in care s-a imbolnavit f des si l-au cautat si intepat pe toate partile.

Dar am fost la control dupa operatia de la urechi si doctorul de acolo i-a dat doi banuti de ciocolata, apoi pediatrul lui i-a dat o acadea:)), iar dentistul o periuta de dinti:)) si de atunci imi zice ca vrea la doctor si chiar ultima oara cand am fost cu el s-a purtat impecabil, asistentele deja erau pregatite sa-l imobilizeze (ca stiau ce poama am adus) au ramas cu gura cascata, ma intrebau ce s-a intamplat??



Tiny baby gator

Baby gator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Anna ma bucur ca e bine bebe si mai ales ca e fetita...macar sa faca altii daca mie nu mi-a iesit .

Am si eu pregatit in dulap un set cu tren, foarte ieftin de altfel pe care vreau sa il iau cand merg cu Marius la doctor sa i-l dea ea, poate asa sta si el cuminte.

A plouat un pic in dupa amiaza asta si s-a mai racorit, in sfarsit pot sufla

Inca nu m-am gandit ce o sa ii aduca la Marius fratiorul lui. Tricicleta i-am luat, masini de pompieri avem 2, ramane de vazut ce alte idei o sa imi vina atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

bravo ANA!!!!
ma bucur ca e asa cum iti doreai

felicitari pentru printesa!
sa fie sanatoasa si totul sa decurga bine
sa va bucurati de copilashi


haideti la cafelutza fetelor






Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">timpul vacantei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Buna dimineata, doamnelor si bine v-am regasit!

Lisa, felicitari pentru frumosul mic, sa va bucurati de comorile voastre! Emotionanta povestea nasterii!

Anna, felicitari pentru domnisoara din burtica, ce bucurie!!

Paula, imi pare rau ca inca nu te simti bine, sper sa vina si vremuri mai bune. Bine ca macar s-a mai racorit...

Alinuk, frumoasa vacanta ati avut! Sa va fie de bine!

Crisspy draga, las-o mai moale (desi stiu ca e greu cand vine vorba de amenajare). Bine ca e mami a ta gata de ajutor oricand. Ea cum se simte?

Porumbita, sper ca ti-ai mai revenit!

Vero, ai grija de tine!!!

Miere, Aidan e haios ca de obicei!

Noi ne-am intors din Grecia de doua zile, a fost foarte frumos. Am fost in Creta, Santorini, Atena, Delphi si Meteora. Frumoase locuri, manacare buna, caldura mare si pe acolo! M-am ingrasat 2 kg intr-o saptamanam,dar zau nu-mi pare rau! Si pentru ca lumea e asa mica, Cipri s-a intalnit intamplator cu un prieten din America pe o terasa din Atena. Iar in Otopeni, am intalnit un prieten roman pe care il stiam din State si care s-a intors in Romania acum 5 ani.
Carla a ramas cu bunicii in Romania si, ca de obicei, s-a comportat excelent in absenta noastra, desi mi-am facut probleme de data asta pentru ca devenise destul de mamoasa. S-a atasat foarte tare de mama mea, a plans tare ieri cand mama a plecat la Bistrita (noi inca suntem la Hunedoara). A invatat numele tuturor cainilor de pe strada si-i stie pe toti vecinii de-aici.
Dragele mele, nu stiu cum suportati caldurile astea infernale, cele care nu aveti AC!! Norocul nostru e ca aici stam la tara, in case si e binisor, dar in apartamentele de bloc cred ca e infernal.

Pentru doritori, poze din Grecia
https://picasaweb.google.com/idemeter01/Grecia2011?authkey=Gv1sRgCO31m9HA1dmyeQ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Ce bine e cu mami acasa...este foarte reconfortant sa stii ca ai pe cineva care te poate ajuta cand ti se termina bateriile .

Iulia mersi de intrebare. Mami sufera inca foarte mult, si-l imagineaza pe tati in permanenta langa ea, ii este foarte greu . Cred ca si din cauza asta a hotarat sa vina mai des la Bucuresti poate mai uita asa din cand in cand.

V-ati plimbat ceva prin Grecia ...vai ce dor de duca am

Crisspy, fericita de Razvi si 34 sapt Andra - Maria

Mergi la inceput