Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

anda, ma bucur ca totul a fost bine in final

ally, asa imi place de tine ca ti legatura starnsa cu surorile tale

Din pacate nu putem merge la apartamentul de care va ziceam Acum al meu s-a enervat si cauta un hotel...dar sincer nu stiu ce o sa gaseasca mai ales ca vrem sa plecam azi . Eu astept doar un semn sa ma apuc de bagaje . Totusi tb sa fie ceva ca lumea si sigur ca doar mergem si cu copii, nu doar 2 doi...

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hello fetelor!

am ajuns si noi aseara de la munte, tare bine a fost era o racoare seara incredibila, stateam afara la gratar cu hanoracul pe mine si nu imi venea sa cred...de abia astept urmatoarea deplasare pentru ca eu, pe cat iubesc caldura, pe atat detest canicula asta de cand il am pe luca!

am fost casa plina, am chemat multi prieteni care au venit si cu copii!. erau 2 baietei de 2 ani si o fetita de 5 pe langa luca al meu. ce sa va zic, la un moment dat devenise prea mare agitatia si luca se enervase ca nici nu mai putea sa adoarma, tresarea saracul la fiecare urlet de copil etc...dar asta a fost doar noutatea situatiei si pe urma s a obisnuit, parca nu imi vine sa cred cat de repede se adapteaza bebelusii! plus k era atat de curios fata de copii mai mari!! le radea si vorbea cu ei ceva de speriat!

tot weekendul asta a fost si prima oara de cand il avem cand am dormit cu el in camera. i a luat sotul un tarc pe care l am pus cu noi in camera. unde am stat, cum nu aveam perdele sau draperii ca sa nu intre soarele, luca facea ochi in primele zile la 6 dimineata, de am zis k nu e adevarat statea pe silent, nu plangea sau ceva, dar evident ca pe mine ma trezea tot frichinindu se si il duceam in sufragerie ca macar tati sa apuce sa se odihneasca mai bine.

aseara am ajuns la 22 15 acasa, la fix pentru baita, somn si culcat la el in patut! s-a bucurat cand si a recunoscut patul am venit insa pe o furtuna de speriat, am ocolit dn 1 ca era jale la 8 cand am plecat noi si am venit pe drumul de targoviste glont. dar ce fulgere erau...ma simteam ca in emisiunea de pe discovery vanatorii de tornade

gata ca am scris si eu un roman, ma duc sa pun rufe la spalat ca de data asta nu mai scap de ele! va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Buna dimineata si de la noi!

Alina 06: laptele are gust dulce, la fel si fructele iar atunci se considera ca tranzitia la alte gusturi ar fi mai usoara!

Anda si eu am trecut prin aceeasi experienta!!! am nascut la 35 sapt pt ca mi s-au rupt membranele la ora 12 noaptea; si eu am luat heparina (clexane) pt trombofilie! toata noaptea am avut contractii la 5-8 minute fara sa dilate colul iar dimineata, dupa ce a trecut efectul heparinei, cezariana cu Dr Hrubaru cu anestezie rahi nu peridurala (din cauza ca nu trecusera 24 ore de la heparina) !


Mami de zana buna Maria (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:





La multi ani fericiti

Maria de Happiness

Rares de Anemi

Sebastian de Lauriciu



Mami de zana buna Maria (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hello!hello!!

la multi ani pt sambata, in 16: radu andrei de ana!!
la multi ani pt duminica,serban de roxanda!!

iar pt azi, la multi ani:
Maria de Happiness

Rares de Anemi

Sebastian de Lauriciu



gabi!!!!! ce ma bucur sa aud de bine!!! sper sa intri zilnic acum, cc imi era dor sa stau la taclale cu tine!! imi place rochia!! in special partea din spate!! felicitari pt realizarile voastre!!

mada, deea, ma bucur ca ati inceput cu brio diversificarea!! va doresc bebeline papacioase ca si Lucas. noi tocmai ce am terminat de papat 150gr fructe... acum fierb legumele pt dupa masa...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Bunaaa!
La Multi Ani, Maria, Rares si Sebastian!!!

Madutza, multumim pt capitol. Iti tin pumnii sa rezolvati ceva cu marea .

Scrish, ma bucur ca v-ati relaxat. Si Luca al meu e asa cuminte cu copiii, se uita la ei cu atentie, ii studiaza ceva de speriat.

Tu reusesti sa-i dai apa sau ceva bebeului tau? Ca al meu nu mai vrea ceai si apa nici atat. Nu stiu cum sa fac sa nu se deshidrateze. Sa incerc apa cu lingurita...

Pup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

alina eu nu i am dat niciodata apa sau ceai, pana acum nu a fost nevoie, nu a dat nici un fel de semn de deshidratare. asa ca din pacate nu pot sa te ajut cu un sfat....eu daca ar fi sa ii dau as incerca cu biberonul si daca nu, atunci cu lingurita. dar in nici un caz nu l as forta si pana acum nici nu i as fi dat preventiv. din ce am citit, bebelusul e deshidratat cand e apatic, molesit, buzite uscate si fontanela adancita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, tu o ti acum pe cata in fundulet?



mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

morning ladies...

am bagat si eu nasul sa vad ce faceti...
si ma duc la treaba...spal de zor si fac si ceva curat ca la mine dupa week-end parca a trecut furtuna

cami - ce face antonia? imi pare rau pentru incidentul de ieri...

madutza - va tin pumnii sa plecati azi si multumim pentru capitolul nou

scrish - ma bucur ca v-ati simtit bine

ally, anda, yasmi, alina - pup

alina - eu ii dau apa fetei fie cu lingurita, fie direct cu biberonul



mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:


la multi ani pentru fluturasii Maria de Happiness, Rares de Anemi, Sebastian de Lauriciu

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput