America (221)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Alina, tot in PHX dar in alta parte a orasului.. f frumos si asa cu getaway we ..

Michelle am incercat sa modific lista dar nu se mai poate dupa 20 ore.. sa imi aduci aminte cand e pe terminate cap. asta si modific la cap. urmator.. doar daca vrei sa iei legatura cu admin ca ei pot modifica oricand..

Nadia adaptare usoara!

Chri felicitari si sarcina usoara!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihutza11

Alina, tot in PHX dar in alta parte a orasului.. f frumos si asa cu getaway we ..

Michelle am incercat sa modific lista dar nu se mai poate dupa 20 ore.. sa imi aduci aminte cand e pe terminate cap. asta si modific la cap. urmator.. doar daca vrei sa iei legatura cu admin ca ei pot modifica oricand..

Nadia adaptare usoara!

Chri felicitari si sarcina usoara!


Mihaela, mami de Andra - 29 martie 2008


ba a mers,mersi mult!(dar e scris USA cu litere mici, nu stiu daca poti schimba si asta)

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Michelle moderatoarele noastre au facut modificarea ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chri70 spune:

Multumesc, Mihuta!

Eu sunt singura americanca de la odiseea bulgarasilor... :( Sper sa mai reveniti pe aici sa ne mai sfatuim. Poate chiar sa restabilim subiectul Bebelusi "made in USA"
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=87879&whichpage=13


Michelle, cum iti place Sacramento? Sotului meu i-ar placea sa ne stabilim in Cali.

+18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Chri70

Multumesc, Mihuta!

Eu sunt singura americanca de la odiseea bulgarasilor... :( Sper sa mai reveniti pe aici sa ne mai sfatuim. Poate chiar sa restabilim subiectul Bebelusi "made in USA"
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=87879&whichpage=13


Michelle, cum iti place Sacramento? Sotului meu i-ar placea sa ne stabilim in Cali.

+18


nou ne place fff mult. stam la 30 min de Sacramento, in El Dorado Hills.
sotul a gasit servici la vreo 20 min de casa.
ne place clima, zona, scolile,oamenii prietenosi, ...e chiar super.


michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chri70 spune:

Si mie mi-a placut Sacramento, e un oras frumos, nu prea scump, in comparatie cu restul statului. Si e bine ca aveti concediu de maternitate platit in California...

+18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

chri70,
sa stii ca depinde unde lucrezi; 2 saptamini nu cred ca le pot numi concediu de maternitate....unele institutii dau 6 luni, primele 3 luni plata integrala si celalate 3 jumatate sau un sfert nu mai stiu si mai poti sa stai inca 6 luni fara plata dupa care tre sa te intorci ori sa renunti la post.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Eu sunt in Florida si lucrez pt o universitate. O sa am 6 luni concediu de maternitate, 6 saptamani platit de ei plus alte 6 saptamani ce am strans vacation plus sick days si restul de 12 saptamani neplatit. Dar o sa-mi imparte cele 12 saptamani platite de-a lungul celor 6 luni astfel incat sa iau cam jumatate de salariu in fiecare luna. Plus, mi-am facut o asigurare privata short term disability (pentru ca stiam ca mai vreau un copil), am platit cam 40 de dolari/luna si imi mai dau si ei in jur de 3000 de doalri compensatie pt primele doua luni de concediu (1500/luna)

Depinde foarte mult unde lucrezi. La mine cele 6 luni sunt garantate, primele 3 luni FMLA si ultimele 3 luni prin universitate.



Tiny baby gator

Baby gator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Miere....pregnant again???? yeeeeeeee ...de data asta o sa fie donshorica gatorita



editez ca sunt in urma cu stirile daca e tot baiat sa ma ierti :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Da, Adriuta, e fetita, e due in 22 noiembrie.



Tiny baby gator

Baby gator

Mergi la inceput