Regimul disociat 3/3/3

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

buna dragutelor!!! imi cer scuze ca nu am intrat ieri la raport dar am lucrat si am vent f obosita de la munca si nici n-am mai deschis pc....deci, de pe 10.07 pana acuma am slabit 4 kg...nu e nimic spectaculos dar asta pt ca nu am tinut dieta cum trebuie...am calcat de multe ori stramb si s-a vazut dar e bine si asa....maine si eu plec la mare,abia astept!!!
dar unde sunt celelalte fete????
anca: bine ai venit,nastere usoara, iti doresc sa ai un bebe frumos, sanatos si mancacioste asteptam sa ni te alturi cat de curand!!
aaa,eu am de gand sa tin dieta de acuma STRICT, fara nici o abatere, ca sa vad cat se poate slabi daca o tin fara greseli.
va pup si nu stiu daca mai intru pana dupa vacanta, adica pe 8-9 august...sa nu va speriati,nu va las singure, revin!!!si sper sa revin mai slabuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

deci,azi:1kg nectarine,un pepene galben bine copt si delicios(1,5kg) o piersica din compot si ...o clatita cu dulceata...si mai am una
mi-e teama sa nu ma ingras din nou k am luat o gramada de chipsuri pt drumul pana la mare,sper sa pot sa ma abtin
maripossa cand mai intri sa modifici in tabel greutatea,daca vrei...
eu oricum cred ca vin inapoi din concediu cu kg ce le-am dat jos dar...ma rog,ma simteam si eu bn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

buna fetelor,nu mai scrieti niciuna pe aici?m-am intors si eu aseara de la mare,vizibil cu mai multe kg in plus,dar inca nu m-am cantarit.am cam exagerat zilele astea cu mancarea si cu dulciurile/sucurile si am uitat complet de fructe si apa.o sa revin la dieta de luni si de data asta pe termen lung,o sa fac tot posibilul sa-mi ating telul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

nu indraznesc inca sa ma cantaresc pt k mi-e frica.cred ca daca vad vreo 2 kg in plus renuntasa ca o las pe miercuri,poate mai dau ceva jos.azi am revenit la dieta:de dimi salata de castraveti cu marar si zeama de lamaie,o cafea,apoi un morcov mare crud,la pranz salata de vinete cu ceapa si cu o felie mica de paine si inca vreo doi castraveti,si mai devreme vreo 2 nectarine+inca doua mai tarziu
vad ca am cam ramas singura pe-aici
maripossa te astept sa te intorci din concediu,poate macar tu o sa ramai pe baricade
eu acum o sa tin 3+3,trei zile fr+leg si 3 zile lapte+oua+carne
incerc toate variantele ca sa vad care mi se potriveste mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

Buna scumpelor!! M-am intors si eu din concediu cu ceva kg in plus, mai exact 1,5 kg...mi se pare putin pt ca am exagerat cu mancarea dar ma bucur ca nu m-am ingrasat pe cat ma asteptam eu. De azi iar la dieta, fructe si legume 3 zile. Azi am papat 3 felii de ananas in suc propriu si am baut 2 pahare de suc de portocale. Mi-am cumparat 1 kg de mere si unul de portocale, sper sa mai ramana ceva si pe maine....

Senz_benz cum a fost la mare? Eu m-am distrat grozav, as mai fi stat vreo saptamana, doua dar din pacate nu s-a putut...

Nu mai e nimeni pe aici in afara de noi,au abandonat toate??????

Haideti fetele, nu va lasati!!!!Va astept!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

buna mari ma bucur ca ai revenit si ca te-ai distrat.si vacanta mea a fost de vis,nu numai ca as mai fi stat cateva saptamani,dar m-as fi mutat definitiv la mare.si eu m-am ingrasat vreo 2 kg cat am fost plecata,dar din pacate o sa trebuiasca sa renunt o perioada la regim pt ca de doua zile m-am operat de apendicita si iti dai seama ca nu am cum sa continui.dar o sa fiu aici sa te sustin pe tine si pe celelalte fete care tin regimul si promit ca o sa intru zilnic sa va citesc si sa va incurajez.si cand o sa fiu bine o sa revin alaturi de voi.mult mult succes va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_maripossa spune:

Buna, senz_benz! Imi pare rau ca a trebuit sa te operezi, iti urez insanatosire grabnica! Si ca sa facem haz de necaz iti spun ca asa nu mai ai nevoie de dieta, o sa slabesti sigur, eu am avut o colega de clasa care s-a operat si a slabit 6 kg in cateva saptamani...te asteptam sa intri sa ne povestesti cum esti, si poate curand o sa ni te alaturi din nou. Se pare ca am ramas singura pe aici, fetele ori sunt in vacanta ori s-au lasat de dieta....sper sa fie prima si sa revina cat mai curand....

Poop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

ms maripossa.uite sora mea dupa ce s-a operat de apendicita s-a ingrasat cateva kg,pt ca era rasfatata de toata lumea si papa bunatati
in cazul asta o sa fiu cat de curand alaturinde tine in continua lupta cu kg in plus.bine,sper pana atunci tu sa-ti atingi scopul si sa fii slabuta
fetele nu stiu ce-i cu ele,probabil sunt in concediu.pe alexa cred ca am vazut-o scriind la alta dieta dar nu sunt sigura.tu mai tii?ce mai papi?poop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senz_benz spune:

mai tine cineva regimul asta?(in afara de mine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bastet0707 spune:

Buna,

nu stiu dak mai este activ subiectul,sunt relativ noua in ale forumurilor,dar totusi va scriu cateva randuri..
Eu am tinut un alt regim disociat: luni-lactate,marti-legume,miercuri-carne,joi-fructe,vineri-peste si in week-end rasfat cu unul dintre cele 5 meniuri cu care m-am acomodat cel mai bine..de regula am ales sambata:piept de pui si duminica-ori peste,ori legume.In termen de 16 zile(implinite azi)am slabit 6kg,dar eu mi-am impus restrictie de la sare,zahar,ulei,otet si condimente si atunci tot ce am mancat a fost fara gust,dar sincer cand urc pe cantar si vad k mai scad in greutate sunt atat de fericita si imi spun k merita fiecare masa pe care o mananc de foame si nu de placere.

Mergi la inceput