Prietene la bine si la greu - 128

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Intrebare: voi vedeti avatarul meu? eu nu vad decat un patrat gol...


Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Am vazut si eu cele doua printese, frumoase, frumoase.
Licu sper ca acum esti mai bine
Smara felicitari ptr. rezultatele bune, parca vad ca la 40 de sapt. te rogi de margica sa iasa afara.
Dana eu nu vad poza ta la avatar.
Lyly&Raluci vacanta placuta si copii cuminti
La noi este cald, in casa este tare placut dar este mult, foarte mult praf, simt ca nu se mai termina, nene mesterul sef zice ca pe marti este gata, eu ii mai dau o zi, adica miercuri, ca de joi am femeie la curatenie, poate in w-e viitor simtim si noi ca stam intr-o casa civilizata.
Acum ma bag la umbra sub bolta cat mai doarme Vlad.
Sa aveti un w-e placut


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Dana eu nu vad poza ta la avatar.


mami de Vlad (29.10.2009)
Multumesc Doamne!



Pai nici eu nu o vad...oare de ce?


Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009) si 21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:



LA MULTI ANI FERICITI SI MULTA SANATATE, NATALIA!



Si mai intra pe la noi la povesti.


dana, stiu ca e tare greu sa nasti natural un bebe mare. Eu m-am chinuit 13 ore cu Timi, si pana la urma tot la cutit am ajuns.

Nici eu nu vad poza ta. Vad doar un patrat gol.


many
, ar fi super sa mai stea printesa acolo. In luna Iulie avem ff multi sarbatoriti in familie (printre care si tati), si am vrea ca printesa sa aiba "luna ei", sa nu fie una printre cei multi...
Bine, iti dai seama ca ne alintam deja cu asta si sunt chiar mofturi...
Important e sa fie ea sanatoasa, si cand o fi sa apara...o primim cu mare drag.


Andre
, hai scoate nasucul de sub dush si scrie-ne ceva de voi, ca te-am vazut eu ca ne citesti.



Mami de Timi nazdravan si 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna ziua,
Noi facem bagaje.Luni plecam spre munte si ne oprim in Busteni.Scapam o saptamana de canicula.Asta daca e Geo de gasca.Dintii vad ca au mai stagnat cu durerile iar aftele au disparut.
Dana asa am patit si eu prima data.Poate ca nu ti-a luat poza.Mie asa mi s-a intamplat mie.Felicitari pentru fratiorul lui David
Na_bo multi ani fericiti.
Many sunteti voi in praf acum dar cine va avea casa frumoasa apoi?
Licurici ma bucur ca esti mai ok.Cu rudele eu zic sa ceri ajutor ca altfel Radu nu sta bine la caldurica.
Ionela calatorie placuta cu socrii si sper sa te odihnesti putin.
Dankutza frumoase pozele ,locatia si Pinky.
Eu sper sa ne mai auzim maine.
La munte nu iau netul cu mine ,deci nici laptopul asa ca ne vedem pe saptamana viitoare.

sarcina usoara Licurici,Ionela,Dana.n,Raluci,Laviniablaga si strumphy!
haide Smara cu fetita,dar la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Smara luni intrati in 38 de saptamani.Felicitari.
Eu azi am nervii pe moate.Geo nu mai face pipi decat acasa.A depistat ca se poate controla si nu mai face decat de 3-4-5 ori maxim pe zi.Si asta numai cand vrea el.O fi bine?o fi rau nu stiu.
Cu kaki ne luptam in continuare.Supozitoare cu glicerina,ceai de fenicul,lass baby si totul cam degeaba.
Asa a fost si vara trecuta.

sarcina usoara Licurici,Ionela,Dana.n,Raluci,Laviniablaga si strumphy!
haide Smara cu fetita,dar la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Tina la noi a mers foarte bine Duphalac pt constipatie



Anca, mami de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Ancutza mersi.Iau maine de la farmacie.Sincer nu stiu ce sa mai fac.Azi nu a vrut sa faca la olita dar nici in pampers si asta pentru acum 2 zile a facut kk si l-a durut.Asta dupa ce i-am pus supozitor.
Lyly,Raluci concediu placut.
Lila ma bucur ca ai revenit pe plaiurile prietenelor.
Laura_a am citit ce face mandra ta.Cred ca e o dulce cum e ea harnicutza .
Si sa v-il parasc pe Geo.A inceput sa pape la fel de bine si...a inceput sa pape aproape tot singur.Ciorbica o papa aproape fara sa o verse(varsa putin de tot).Azi am observat aceasta noua indemanare.Vad ca lego face minuni.A inceput sa construiasca tot mai multe chestii si incepe sa ii creasca indemanarea.

sarcina usoara Licurici,Ionela,Dana.n,Raluci,Laviniablaga si strumphy!
haide Smara cu fetita,dar la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Doua dintre motivele surzeniei mele... Am mai avut si alte motive, unde pe langa auz, mi-am lasat si vreo 2 unghii, un genunchi tumefiat si 2 coate zdrechi. DAr mi-a placut tare. In viata mea nu m-am dat atata pe tobogane cu apa, ca acum.
Cand m-a vazut ca vin, un rus a spus BOMBITCHA!! si a fugit din calea mea






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Dankutza, am ras de m-am prapadit cu rusul tau Faine topoganele, dar mie imi e o frica teribila sa imi intre apa in urechi, ochi, nas, nu stiu sa innot deci nu cred ca as avea curaj sa ma dau pe ele..

Tina, tu te plangi ca face pipi rar dar la olita, dar ce zici de fiimea caruia am ajuns sa ii schimb cate 6-7 pampersi pe zi??? Bea foarte multa apa si pe zi cateodata si la doua ore trebuie sa ii schimb pampersul altfel da pe afara, plus ca face caca cam de 4-5 ori pe zi. In ritmul asta si cu bb2, o sa ajungem la sapa de lemn..

Smara, decat sa te mai chinui iar natural si sa ajungi tot la cutit, mai bine direct cutitulEu nici nu imi mai bat capul tura asta, cutitul si gata. Zilele astea ca tot am fost la maternitate cu perfuzii am intrat asa in febra bebeilor si mamicilor, am revazut salonul de nou nascuti, salonul de pretravaliu, de alaptat, deja parca numar zilele pana vine si bebele nostru
Sa ne tii la curent cand o tai la spital, da?

Dana ,tu cum te mai simti? V-ati intors doar voi 3 in Germania sau ati luat-o si pe mami tau? ai ajutoare, te descurci?

Strumfy?? cate saptamani ai? ai fost la eco? ati auzit inimioara? Cum stai cu greturile??

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 32+ cu Radu Stefan

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput