Prietene la bine si la greu - 128

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Tot nu am ajuns la zi cu cititul si o sa mai dureze ceva. MAine imi vin neamurile in vizita. Vreo 4 zile. Am intros casa pe partea cealalte de curetenie. Ideea e ca urmeaza sa sclavagesc vreo 4 zile. SI asa mi-am neglijat tratamentul de urechi , ca trebuia sa ranesc prina casa, sa fac cumparaturi prin Kaufland, piata.

LAs si eu poze de la mare/ Sper sa va placa ... cadana de Romania

https://picasaweb.google.com/102033086594026986450/Turcia2011#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Buna seara!
dana felicitari pentru baietel, sa vedem voi ce nume alegeti
Am vazut pozele de la intilneala din Iasi, sigur erau si tatici pe acolo ca prea stateau doamnele relaxate pe banca Domnisoarele si domnisorul sint foarte frumosi, mai ales gatiti de intilneala cum erau
licu ai grija de tine
raluci, lyly dixtractie placuta la mare, sa faceti poze sa mai vedem si noi baietii
Va las si eu in sfirsit poze din ultimele 3 luni, de aici
Noapte buna,pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Mneatza

Mai, Licu , da ce spaima ai tras!!! Imi pare rau. Macar bine ca ti-ai propus sa te cumintesti. Stiu ca nu e usor cu pitic prin preajma si casa si.... eu am ajutoare fata de tine( mama cand e libera) si tot ma simt obosita.... pai tu....
Smara, cand te "aud" ma iau toate emotiile. Doamne ce putin mai ai... e o chestie de ore, zile....Bine ca esti dej la termen
monis, nasol fara net.... eu mi l-as perfuza la atata pauza, cred.... incep sa ma vad dependenta( no, acu si asta e un pas, sa-ti dai seama de dependenta)
danku, sa va fie de bine concediul. Toata e frumoasa Pinky... ce mare a crescut si ce frumos se descurca singura....
lili, inca nu am apucat sa ma loghez pe contul comun sa va vad si pe voi. Urmeaza



Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

'Neatza!

Am venit de la medic, am vazut printesa dolofana: 3,300 kg! NU prea imi vine sa cred...desi dr. asta are cel mai bun eco din oras si nu prea da gres...
Si imi mai zice ca daca mai sta printesa vreo 2 saptamani la caldurica, se va naste undeva in jur de 3,700 kg.

Luni il sun pe dr cu care nasc sa-i spun ultimele stiri... Sotul nici nu vrea sa mai auda de nastere naturala, mai ales dupa controlul de azi. Daca ar fi fost o matzuca mica, pana in 3 kg, il mai induplecam cumva...

In rest, placenta si lichidul sunt ok, colul inchis, dilatatie nu este.

Cam astea sunt "stirile" despre balenutza.



Mami de Timi nazdravan si 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza

'Neatza!

Am venit de la medic, am vazut printesa dolofana: 3,300 kg! NU prea imi vine sa cred...desi dr. asta are cel mai bun eco din oras si nu prea da gres...
Si imi mai zice ca daca mai sta printesa vreo 2 saptamani la caldurica, se va naste undeva in jur de 3,700 kg.

Luni il sun pe dr cu care nasc sa-i spun ultimele stiri... Sotul nici nu vrea sa mai auda de nastere naturala, mai ales dupa controlul de azi. Daca ar fi fost o matzuca mica, pana in 3 kg, il mai induplecam cumva...

In rest, placenta si lichidul sunt ok, colul inchis, dilatatie nu este.

Cam astea sunt "stirile" despre balenutza.



Mami de Timi nazdravan si 37+



Ma bucur ca ai vesti bune. Nu e o problema la nastere naturala pana in 4 kg, si nici peste neaparat. Mihnea avea 3650 si a fost ok nasterea.... consider ca a fost normal de greu. Acum nu mai retin cum l-ai nascut pe Timi. daca e dupa ceza.... ma abtin clar
Principalul e ca sunteti bine amandoua


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

neatzaaa

La multi ani ! Na_Bo
Lili vazut Mariuta frumoasa si gingasa
Smara i-auzi ce dolofana mica ai dospit tu
dankutza se pare ca i-a priit tare vacanta voastra cadanei de Romania
Dana.n Felicitari pt baietelul din burtica
Monica succes in programul inceput , mi se pare asa fain ca
Mariuta sta la curte peste zi...asta imi doresc si eu pt Sabi, dar, din pacate nu vede asa ceva decat odata la doua saptamani cand mergem la strabunici... si mie imi pare rau ca nici de data asta nu v-am cunoscut, dar lasa ca ne'om vedea noi vreodata
Laura_a tare bine suna reteta aia , poate ma incumet si eu sa incerc
Lyly dixtractie placuta la mare si relaxare maxima
Licu au fost 3 tatici la intalnire si o bunicuta , numai al meu s-a retras la un moment dat singur pe-o banca, el zice ca era obosit dupa o zi de munca, dar i-am povestit eu ca nu asa se face ...anyway, tati de Ariana este foarte sociabil si din cate am vazut eu nu are probleme nici printre mamici

am fugit sa caut un cadou pt un pitic de 3 anisori
si week-end fain la toata lumea



Anca, mami de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

ione, e dupa cezariana. De aici si temerile sotului - care s-a tot docomentat pe net despre riscuri si tot tacamul...
Altfel, iti dai seama ca ar fi vrut si el sa scap de cutit.



Mami de Timi nazdravan si 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

La multi ani fericiti Natalia!!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 32+ cu Radu Stefan

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza

'Neatza!

Am venit de la medic, am vazut printesa dolofana: 3,300 kg! NU prea imi vine sa cred...desi dr. asta are cel mai bun eco din oras si nu prea da gres...
Si imi mai zice ca daca mai sta printesa vreo 2 saptamani la caldurica, se va naste undeva in jur de 3,700 kg.

Luni il sun pe dr cu care nasc sa-i spun ultimele stiri... Sotul nici nu vrea sa mai auda de nastere naturala, mai ales dupa controlul de azi. Daca ar fi fost o matzuca mica, pana in 3 kg, il mai induplecam cumva...

In rest, placenta si lichidul sunt ok, colul inchis, dilatatie nu este.

Cam astea sunt "stirile" despre balenutza.



Mami de Timi nazdravan si 37+



Ma bucur ca ai vesti bune. Nu e o problema la nastere naturala pana in 4 kg, si nici peste neaparat. Mihnea avea 3650 si a fost ok nasterea.... consider ca a fost normal de greu. Acum nu mai retin cum l-ai nascut pe Timi. daca e dupa ceza.... ma abtin clar
Principalul e ca sunteti bine amandoua


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 25+ cu



L-am nascut natural pe David cu 4140 grame si a fost ingrozitor.


Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza

'Neatza!

Am venit de la medic, am vazut printesa dolofana: 3,300 kg! NU prea imi vine sa cred...desi dr. asta are cel mai bun eco din oras si nu prea da gres...
Si imi mai zice ca daca mai sta printesa vreo 2 saptamani la caldurica, se va naste undeva in jur de 3,700 kg.

Luni il sun pe dr cu care nasc sa-i spun ultimele stiri... Sotul nici nu vrea sa mai auda de nastere naturala, mai ales dupa controlul de azi. Daca ar fi fost o matzuca mica, pana in 3 kg, il mai induplecam cumva...

In rest, placenta si lichidul sunt ok, colul inchis, dilatatie nu este.

Cam astea sunt "stirile" despre balenutza.



Mami de Timi nazdravan si 37+



Felicitari ptr vestile bune si ptr balenutza...imi amintesti de mine si cum se minuna medicul meu, de viteza cu care "crestea" David, in ultimele 2 luni de sarcina...
Nastere usoara iti doresc, orice varianta ati alege.



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009) si 21+

Mergi la inceput