Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada chit ca ma repet ai 2 puiuti minunati!!! ce culoare are cata la ochisor, verzi?? acum am inteles si eu ce ai vrut sa spui cu "perna pe picioare:..imi imaginam fel si fel de scenarii am inceput si eu sa il mai tin pe Lucas in fundulet, nu mult timp, cate putin, sprijinit..ca nu mai am cale cu el...vrea sus..cat mai sus posibil..


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada chit ca ma repet ai 2 puiuti minunati!!! ce culoare are cata la ochisor, verzi?? acum am inteles si eu ce ai vrut sa spui cu "perna pe picioare:..imi imaginam fel si fel de scenarii am inceput si eu sa il mai tin pe Lucas in fundulet, nu mult timp, cate putin, sprijinit..ca nu mai am cale cu el...vrea sus..cat mai sus posibil..


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



pai deja il poti pune fara pb ca e baiat mare
cata nu are definita culoarea ochilor...cateodata sunt albastrii cateodata bat spre verde..gri...sa vedem prin sptembrie dupa ce intarc cum or sa fie. Eu sper sa ramana ceva deschis oricum

acum chiar m-am culcat..


Las multi ani, millie!

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

ieri n-am mai intrat ca am venit iar rupti de oboseala de la iarba verde. am stat aproape numai la umbra, asa cald a fost. numai dimineata am facut putina plaja. a fost tare frumos.

catank si Anastasia incepe sa sughita cand rade in hohote. dar nu mereu.

madutza ce scumpi sunt puiutii Catalina este dulce foc. in poza in care sta intinsa parca mi se pare ca seamana cu Anastasia

bb_yasmi Lucas este un scump. cat il lasi sa stea in fundulet? ca presupun ca nu mult, nu? si eu o mai las dar cate putin asa. ea vrea tot timpul sus.

scrish ce ma bucur ca a iesit super botezul si Luca a fost cumintel. astept si eu cu nerabdare pozele

alexina si eu iti urez drum bun. tare faza cu tiganii


simona stii ce era fain? daca va faceati si o piscina in curte. una acolo, cat de cat, nu neaparat super mare. era tare bunaaaaa

toate mamicile.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

'neata!

azi pe ;anga canicula am si un picamer care imi face creierii zob
drept urmare dupa ce trezeste fata margem in mall si kiabi, au iar oferta...sa vedem daca gasim ceva


eu bag cafea si va invit si pe voi

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

neatza si de la noi!

m-am trezit in pioneze azi...am o febra musculara la maini si la spate de nu se poate aproape 7 kg ale lui luca nu sunt tocmai simplu de tinut in brate cu orele se pare

alexina, mada, roxy, multumim mult!

yasmi da, botez de zi a fost! si am avut de tras cu canicula

si eu de abia astept pozele, sunt tare curioasa sa vad cum au iesit

ma apuc de curatenie acum in casa, e haos de la cadouri, pungi, ambalaje, flori etc...si azi avem musafiri pentru baita...intru mai tarziu! va


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

spor la treaba, scrish

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

mada cred ca ai inteles gresit ce am vrut eu sa scriu. sub nici o forma nu il las singur in fund sa in picioare. cand il tin in brate nu il tin culcat ci in fund sau ridicat in picioare.acu sper ca ai inteles daca nu nu stiu cum sa iti explic altfel. deci nu il las in fund fara sa in tin eu bine.

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna ziua fete dragi si bebei cuminti!

ce mai faceti? va coaceti pe asa calduri? ca eu una daaaa

am citit si eu ce ati vorbit pana acum, ieri am fost lipsa la apel pentru ca a trebuit sa fac o mare reorganizare in haine.i-am facut fetei un sifonnier al ei si a trebuit sa mut toate hainutele acolo...si ce de mai areee...dar asa macar imi reiau si eu locul pe rafturi ca ma evacuase fi-mea

roxy - multumesc pentru pontul cu cremuta; deja suntem mai bine, sper sa scapam

yasmi - ma bucur sa vad ca Lucas este asa activ; in perioada asta au loc cele mai mari schimbari; si eu descopar pe zi ce trece
lucruri noi pe care le face fata mea si sunt extreem de incantata

ailed - asteptam sa ne pove despre botez

scrish - ma bucur mult ca botezul a iesit cum ti-ai dorit. sa va fie de bine!spor la treaba!

alexina - drum bun!

madutza - shopping placut

strumph - chiar nu vrei sa apari la apel? noi te asteptam


mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Salutare si de la noi si multi pupici!

Spuneti-mi si mie, va rog mult, cele care folositi biberoane Medela, de la ce varsta se schimba tetina cu flux redus marime- S la tetina cu flux M?
Am cautat peste tot pe net si nu am gasit.
Ati gasit pe undeva sau aveti idee de la ce varsta se schimba?
Am vazut ca cele marime M sunt la biberoanele de 250ml.

Multumesc frumos!

Scrish, scriai tu la un moment dat de niste biberoane interesante. Imi pui si mie un link cu mai multe detalii? Merci mult!
Sa va fie de bine crestinarea!


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fetele!

Scrish, ma bucur ca totul a fost in regula la botez! Incep sa am si eu emotii, ca se apropie si la noi

Fetelor, nu reusesc sa intru in albumul de pe picasa. Parola o am, imi scrie si mie cineva adresa? Ca eu o salvasem si imi aparea direct, dar de cand intru pe laptopul sotului nu o mai am si am incercat ce-mi aduceam eu aminte, dar se pare ca stau prost cu memoria , ca n-am reusit. Vreau sa vad si eu pozele noi si sa improspatez si albumul nostru.

Pisuc, si Luca are zile in care doarme maxim 40 de minute. Dar eu nu-mi fac probleme, sunt multumita ca doarme si atat. Inseamna ca se odihneste cat de cat. Oricum dupa maxim o ora si jumatate il ia iar somnul si mai baga 40 de minute, o ora. E drept ca are si zile in care doarme in reprize de cate o ora jumate. Si pe la pranz, pe la 14 sau 15 doarme cate 2 ore, uneori 2 ore jumate. Apoi seara, cand iesim afara (noi iesim pe la 19.00) mai doarme si pe afara o jumatate de ora-40 de minute.

Acum l-a luat somnul la 13.50. Sunt curioasa daca doarme o repriza scurta, sau cele 2 ore de pranz...
Am o ciorba de vacuta pe foc... ma duc sa vad ce face .

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput