FIV Dr. ALBU DRAGOS 37

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

ralu exact asa aveam eu la prima eco la albu ovare polichistice ce nu reieseseau hormonal iar la ecografiile ulterioare s-a dovedit ca de fapt nu mai am .

intre timp ajunsesem la o eco la doamna Codreanu care deja imi prescria metfomim insa cand am revenit la albu s-a dovedit ca nu mai am ovare polichistice si ca de fapt ramasese acolo de la menstrele mele neregulate iar dupa stimulari nu am mai avut asa ceva s-a curatat tot pe acolo.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Altesa, mie nu mi-a zis Andronescu sa fac ceva in privinta asta, doar ca la mine nu se explica aspectul acesta nici prin menstr. neregulate, la mine totul a fost regulat, in jur de 28 de zile (rar +/- 2,3, daca aveam o luna mai agitata).
Ma gandesc insa la evolutia urmatoare, de aceea intrebam.

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in oct. 2008, soe la 7 sapt..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

ralu eu n-am ovare micropolichistice, amh-ul e 2,4, iar in stadiul tau, la fel se vedeau foliculii antrali. deci e bine. Continua tratamentul, ca ai inceput cu dreptul!

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

Nasti cum sa iti faci, puiule, injectia cu serul direct din frigider ? o tii in mana pana o aduci la temperatura corpului. in frigider ai cam 4 grade, iti dai seama de diferenta ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt



Stiu, mai fetita, ai dreptate, dar daca mi s-a spus d ela inceput : toate seringile, fiolele in frigider, am plecat de la premisa ca se fac si " la rece"...
Si asa, pe tot timpul schemei, au aprut o multime de lucruri de care a trebuit sa aflu si sa intreb ulterior, si am intrebat, d-na lucia vaduva a fost f cooperanta, dl dr la fel, nu am ce spune, dar, cum am spus, la cate intrebari si probleme au aparut in timpul schemei si dupa, nici nu am mai bagat de seama aspectul asta.

Mutatia -844G in gena PAI-I in stare heterozigota; Mutatia 677 C>T in gena MTHFR - in stare heterozigota; Mutatia 1298 A>C in gena MTHFR- in stare heterozigota

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

incearca Urinal. stiu ca e permis in sarcina. vezi daca si cel acut merge. mie din asta imi da medicul de familie. eu nu imi mai tratez infectiile urinare cu antibiotic, pt ca are efect Urinalul.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Voi mai face o urocultura, e clar si o fac la Babes, sa vad ce iese.
Joi ma duc la dr. V la medlife unirii sa vad daca se poate vedea ceva in uter si ma gandesc serios sa caut si un urolog, ca stau asa din trat. in trat si macar de le-as face cu rost... Si pana nu il vad si aud pe dr Albu, nu ma potolesc.

Mutatia -844G in gena PAI-I in stare heterozigota; Mutatia 677 C>T in gena MTHFR - in stare heterozigota; Mutatia 1298 A>C in gena MTHFR- in stare heterozigota

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

la domnite

Ralu...care e legatura intre FIV, foliculi, stimulare ...si ovare micropolichistice?
Eu inca nu am inceput schema, cred ca din august si nu vreau sa am vreo surpriza sa intrerup sau nu mai stiu ce .
Ovarele mele sunt micropolichistice si menstruatia nu este regulata. Dr A stie.
Mie imi iese prolactina mare si AMH-ul la fel.
In rest toate sunt ok.

Ce parere aveti? Cu ce credeti ca ma pot impiedica ovarele micropolichistice? Sau ce pot ele face rau?

Pup burticutele dragute


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Aristica, si eu am AMH aproape ca tine, 2,6.
Daca tu zici ca la fel ai avut si mai incolo nu s-a intamplat nimic spectaculos negativ, atunci e bine :)
Sa vedem ce mai iese in continuare, dupa stimulare.

bccami, nici eu nu stiu care e legatura intre ovare polichistice si stimulare, de aceea intrebam pe aici; parca insa totusi mai citisem undeva prin spate ceva legat de asta, dar nu-mi amintesc chip...

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in oct. 2008, soe la 7 sapt..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

mai anastasia de ce n-ai tu putina rabdare sa te duci la Albu cand te-a chemat el? sa nu ajungi si tu la cine stie cine sa te sperie degeaba ca pe angelica
Albu vine din 14 parca, eu merg la el pe 15 deci vineri este sigur, daca vrei neaparat sa mergi la cineva du-te la el, probabil ca oricum vrea sa te vada dupa problema cu hiperstimularea si o sa-ti faca si eco si ai sa vezi macar sacul daca chiar nu ai rabdate, desi la tine cred ca este inca f devreme
nu stiu, imi dau si eu cu parerea, tu faci cum crezi ca e mai bine

cu infectia urinala mai bine du-te si fa-ti analiza la babes dc e aproape de tine si vezi ce iei tratament, eventual te poti consulta cu Albu prin Lucia V. asta dc e infectie urinala si nu e candida ceva, ai si scurgeri? pt candida mie Albu mi-a dat Canesten gyn la 6 sapt, deci e ok in sarcina; oricum si la urinal treb sa scrie pe prospect dc e permis femeilor insarcinate; cauta prospectul pe net ca se gaseste.

in rest ce mai fac fetele?
eu deja am un burtoi si abia inchei 4 luni maine, am luat 5kg deja

corry mai au loc piticii,mai au loc? eu deja parca ma misc cam greu uneori (cand ma ridic din pat) si inca cam dorm pe mine, hahahaha si mai am cel putin 4 luni, bine ca gemenii se livreaza mai devreme, macar scapam de carat si de inca cateva kg in plus

maruscha ce mai faci?

oare babyblue ce mai face, mai stiti ceva de ea? si camercam cu cei 3 muschetari?

16+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Fteleor sunt noua pe forum!sper ca ma veti primi si pe mine!Am fost la dr Albu dupa un fiv reusit in Turcia,dar cu sarcina pierduta!In urma analizelor mi au ieist 3 mutatii hetero si una homozigota, asa ca trebuie sa ajung la dr.U!cum reusesc sa dau de dansa?ms mult!

Mergi la inceput