FIV Dr. ALBU DRAGOS 37

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

nasti te poti duce, cum sa nu

noi n am avut rabdare pana la eco cu Albu si am tras o fuga la nenea V, ca sa stim ce si cum
apoi am fo si la nenea A

am tras cu lapte pana a inceput sa mi fie greata
ca apoi nici o gura de apa n am mai putut bea, de mancare nu mai spun, 10 kile am slabit,
...acum ma chinui de jale cu ale kile, nu vor ale drqului sa plece de la mine deloc
de nu mi vine sa le tai

angelicule eu scapai de licenta, ptiuuu, ca mi luai o piatra de pe suflet, imi statea pe creier

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Fetele care fac Clexane sau Fragmin, voi faceti injectia imediat ce scoateti injectia din frigider? Au inceput sa ma doara din ce in ce mai tare injectiile si ma gandesc ca poate e si de la serul foarte rece introdus brusc in corp...nu stiu...sau poate e doar o perioada, dupa care n-o sa mai doara...dar sa-mi spuneti doar atat, dc trebuie sa las putin seringa afara sa prinda macar temperatura camerei sau nu e probl.dc o fac direct scoasa din frigider.

Mutatia -844G in gena PAI-I in stare heterozigota; Mutatia 677 C>T in gena MTHFR - in stare heterozigota; Mutatia 1298 A>C in gena MTHFR- in stare heterozigota

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

ANASTASIA eu o singura data am facut imediat ce am scos-o din frigider si ma durut ,asa ca acum eu le las 10-15 min la temperatura camerei si apoi le fac!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Dupa inseminarea facuta acum mi sa mai adaugat fragmin 5000u
SUNT INSARCINATA!+6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui angelica28

ANASTASIA eu o singura data am facut imediat ce am scos-o din frigider si ma durut ,asa ca acum eu le las 10-15 min la temperatura camerei si apoi le fac!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Dupa inseminarea facuta acum mi sa mai adaugat fragmin 5000u
SUNT INSARCINATA!+6


Multumesc, fetita!!!! Deci de asta am inceput sa nu le mai suport...., ca eu pe toate 31 le-am facut pana acum direct de la frigider, s-o fi saturat si pielea sa suporte....Multumesc si sporrrr la invatat! Mai e putin

Mutatia -844G in gena PAI-I in stare heterozigota; Mutatia 677 C>T in gena MTHFR - in stare heterozigota; Mutatia 1298 A>C in gena MTHFR- in stare heterozigota

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Anastasia, da, ar trebui lasate 10-15 min la temp camerei, toate injectiile, nu doar clexane, dar sa stii ca la clexane scrie pe cutie sa nu se pastreze la figider ...

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in oct. 2008, soe la 7 sapt..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Eu fac Fragmin, Ralu, Clexane nu gaseam si l-am inlocuit....dar mie mi-au spus de la medlife sa le tin in frigider pe toate...dar nu mi-a mai explicat nimeni ca trebuie facuta injectia la 15 minute dupa ce o scoti din frigider, nu am stiut...Le-am facut pe toate, cum s-ar spune, "la rece"...bine macar ca am aflat acum.

Mutatia -844G in gena PAI-I in stare heterozigota; Mutatia 677 C>T in gena MTHFR - in stare heterozigota; Mutatia 1298 A>C in gena MTHFR- in stare heterozigota

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

anastasia mie mi-a spus o domnisoara asistenta tanara de la fundeni ca dupa ce scot injectia din frigider sa o tin in mana cateva minute sa ajunga la o temperatura apropiata de a mea inainte sa o fac si astfel nu trebuie sa mai astepti 15 minute.

mi-a explicat ca daca nu fac asa serul rece cu pielea fierbinte poate avea o reactie alergica.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

eeee... mare dreptate ai ... trebuiau sa spuna, dar ... oricum nici mie nu mi-au zis ...
Eu una m-am fript de atatea ori avand incredere oarba in tot ce mi au spus doctorii, asa ca mereu mai caut opinii si variante si ma documentez pe unde pot, ca fiu cat pot de sigura ca e bine ce fac, ca si dr. mai pot uita ...
cei drept de cand cu problemele am citit si la trombofilie si la fiv-uri si asa am mai aflat una alta ...

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in oct. 2008, soe la 7 sapt..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Eu cu intrebarile :)
la prima eco (dupa inhibare cu 1 fiola Diph./zi, 5 zile) mi-a numarat prea multi foli (9 intre 2-5mm) si m-a intrebat daca am ov polichistice, si i-am zis ca dr. A mi-a spus ca au aspectul asta fara a avea implicatii in hormonal(eu neavand probleme de ovulatie sau analize aiurea)... insa va intreb pe voi, a mai avut cineva asa ceva ? sa stiu la ce sa ma astept ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Nasti cum sa iti faci, puiule, injectia cu serul direct din frigider ? o tii in mana pana o aduci la temperatura corpului. in frigider ai cam 4 grade, iti dai seama de diferenta ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput