Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

roxy si la fel cu cafeaua!! niciodata nu am fost bautoare dar in sarcina, in fiecare sambata si duminica bagam cate una ce i drept cu muult lapte daaaa, luca e rotund ca un balon toata ziua il smotocesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

catank stiu ca asa este. eee glumeam si eu.
nici eu nu sunt bautoare de cafea, mai beau cateodata asa cu lapte, mai mult lapte
eu inainte nu beam cafea deloc, deloc dar de cand cu sarcina beau. vezi ce mi-a facut bebelina? m-a facut sa beau cafea. acum simt ca mi-e pofta de cafea si inainte nici nu vroiam s-o vad.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




hhhhhh la mine e invers... inainte DA si acum DELOC!

Da, e soare si cald deja...24 grade la umbra...pitica e afara deja

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

daca va zic ce fac acum..
puii mei se "joaca", andra sta pe canapea iar vlad ba se mai intinde langa ea si o dragaleste, ii studiaza manutele, degetelele, okii, gura..ba mai arunca cate un balon pt distarctia ei, ba ii mai aduce cate o jucarie si ii explica el acolo ce e si ce face, iar ea e cu gura pana la urechi.. nu va spun ca dimineata stateau intinsi amnadoi pe canapea si andra ravnea la canita lui cu lapte..era cu okii numai pe ea si ii vrobea asa frumos, mai ca o ruga sa treaca si pe la gurita ei. e adevarat ca seamana cu biberonul ei..
Doamne asa dragi imi sunt de nu mai pot..nu-mi vine sa cred ca au venit zilele acelea, cand eu stau si-mi beau cafeaua sau fac treaba in bucatarie iar ei se joaca singurei..daca acum e asa, mai incolo cred ca pot sa ma pensionez ca au ei grija unul de altul..

bine, nu va imaginati ca i-am lasat singuri, dar la mine jos e tot spatiul deschis si ii am in permanenta in vizor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

si cateva poze cu noi, sunt ele mai vechi dar acum am reusit sa le descarc..
https://picasaweb.google.com/100876806930205985969/20062011?authkey=Gv1sRgCP6lvujQqM_8swE#



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

si cateva poze cu noi, sunt ele mai vechi dar acum am reusit sa le descarc..
https://picasaweb.google.com/100876806930205985969/20062011?authkey=Gv1sRgCP6lvujQqM_8swE#



mami de 2 prichindei


superbi... domnu profesor cu donsoara eleva

Asa mai vreau si eu unuuuuu .....

ptr toti 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

vai miki ce frumosi si simpatici sunt impreuna uite fix d asta e misto sa fie diferenta mica intre ei, cresc asa frumos impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Buna ziua si de la noi!!!

Micki, sunt minunati copilasii tai!

Scrish,felicitari pt finalizarea pregatirilor de botez!

Madutza, deci isi fac aparitia primii dintisori? Ai fata mare, ce sa mai!

Deea,Viss ce super ca va-ti intalnit...!

Roxy, ai inceput cu suculetul pt Anastasia?...Tu ce mai faci...mai ai timp de manichiura ca atunci cand era i gravii???...sau de halva?

Strumpitz, sper din suflet sa nu fii suparata pe mine!

Lavinia, cum merge tenisul?? Tu ai mai mers la aerobic?
Simonelu
, am vazut pozele de la intalnire ...arati super bine mami ...si eati tare frumoasa!

Andreea, pup mult scumpa ...si binenteles si pe printisorul Rares!

Catank,abia astazi am citit ce mi-ai spris pe Fb? Cand ai postat mesajul?
Cami[/red], am vazut la avatar pe mess...o super printesica...minunata!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Catank,abia astazi am citit ce mi-ai spris pe Fb? Cand ai postat mesajul?
Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

pai ieri, te vazusem online.

Eu nu prea intru...si ieri ca tot fusera vb de FB aici, zic ia sa vad ce mai e pe acolo.
Apropos de FB mama soacra nu face diferenta intre forum DC si FB. Ii mai povesteam eu de voi, una alta... Si ieri s-a ''descarcat'' la mine, spunandu-mi ca e suparici pe mine ca ii cresc nepoata dupa ''retetele'' de pe FB(dar pronunta cu un accent de te pufneste risu...e simpatica tare) il loc sa o intreb''solicit'' pe dumneaei

Ce ma fac???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna fetelor.
-sper ca mesajul meu n-a sunat chiar atat de categoric,si dc a fost..sorry.
-da, am primit invitatie de la deea-eu cum sunt nebunatica din fire,zic ca ma duc normal,sotul initial a zis ca da, apoi s-a panicat- cum te duci cu copii la niste straini? nu-i cunosti?atatea ore? cu o seara inainte ma si gandeam ca o avea dreptate, sunt eu cu vederi prea largi..
-dimineata m-am enervat, si-mi zic- treb sa am incredere in instinctele mele in ceea ce priveste oamenii, si dc merg sigur o sa ne simtim excelent. ca doar deea- ne-a ajutat in maternitate, ea era cu operatia in floare, si alerga sa-mi introduca sotul in spital, la neonato sa-si vada plozii, asa ca..si am facut ditamai geanta, pusei bebicii in scoici si cu taxiul am ajuns la destinatie.unde a fost chiar excelent , nu am vazut cum au trecut orele..am mai zis una alta, ne-am mai ocupat de bebici,fata cea mare a deei ne-a ajutat enorm- cel putin pe mine, o trimiteam sa aduca diverse- ca sa nu ma ridic- nu am vazut pe fata ei o strambatura, a dat biberonul la bebici, ii lua in brate, le vb., ii dojenea..

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-deea-apropo-multumesc. foarte frumos ai vb despre noi.da, bebicii mei sunt galagiosi fata de dulcica ei.nici n-o simti, decta cand vrea sa doarma si e obosita, mai maraie, nu stii ca ai copil uneori.ai mei sunt obisnuiti sa vb impreuna, gangurim, radem, ne certam..eu vb mult cu ei.ca dc sunt singura cuc toata ziua..am cam fost singura mare parte din viata, acum am cu cine"schimba" o vorba
-ralukab- n-am citit pm, dar multumim ca l-ai trimis, scriu aici si musai il voi citi cu interes
-vrem sa plecam sapt viitoare 3 zile la baile olanesti, intre timp tre sa ne cumparam un carut tip umbrela, ca tancul meu nu incape in masina

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput